Друзі, ми вже розповіли вам про безліч дивовижних палаців і замків. Вони розкидані по всій Європі і Азії. Власне кажучи, палацами справжнього мандрівника не здивувати.

Але ми все ж спробуємо здивувати вас історією про Ідеальний Палац Фердинанда Шеваля. Спочатку подивіться фотографії. З першого погляду може здатися, що це якийсь стародавній індійський храм серед джунглів. Насправді, немає. Він знаходиться у Франції. А побудував «Ідеальний Палац» (Ferdinand Cheval Palace) не король чи барон. Самий звичайний листоноша Фердинанд Шеваль.

Зміст статті

  • 1 Як будувався ідеальний палац
  • 2 Архітектура Арт-Брют
  • 3 Що тут відбувається сьогодні
  • 4 Ідеальний палац Фердинанда Шеваля на карті

Хоча, який же він звичайний, цей мьсе Шеваль? Він збирав камінчики на пляжах, дорогах, стежках, біля будинків, на майданчиках. Скрізь. З них він вирішив побудувати самий-самий ідеальний будинок. Та й збудував. Давайте по порядку, ми розповімо вам одну неймовірну історію.

Стіни з натурального каменю, мільйон дрібних деталей, абсолютно неймовірне будова. Ось що таке Ідеальний замок Фердинанда Шеваля. А знаходиться він у містечку Отерив, що поблизу Шатонеф-де-Галорю. Побудований з каміння, камінців, бетону. Не будівельних, не цегли або бетонних блоків. З різних простих каменів, які зустрічаються повсюди.

М’які форми цієї будівлі радують жителів Франції, приваблюють туристів. Це палац мрії. Саме такий, яким його хотів бачити архітектор.

Як будувався ідеальний палац

Як взагалі така ідея прийшла листоноші в голову? Все почалося ще в 1858 році, тоді Фердинанду виповнилося 32 роки. Він тільки почав працювати листоношею, а жили вони з дружиною в зовсім маленькому містечку Hauterive.

Він багато ходив пішки, адже тоді транспортні засоби були рідкісними й дорогими. Всі листи доставлялися «на ногах». Часто бувало, що Фердинанд залишався ночувати в полі, під відкритим небом, адже доставка посилки — це вже справа листоноші. Тоді він мріяв про те, щоб мати незвичайний замок. Але, зарплата листоноші мала.

Одного разу він спіткнувся об камінь на дорозі. І цей камінь перевернув все його життя. Фердинанд Шеваль взяв цей камінь в руки, розглянув його. Камінь здавався абсолютно незвичайним, не таким, як всі інші.

Тут прийшло чітке розуміння простої істини: «Я не можу дозволити купити будматеріали, значить, я буду використовувати те, чим багата природа».

Тепер Шеваль почав збирати каміння незвичайної форми. Вони траплялися йому випадково на дорогах. Іноді, він бродив по пляжу спеціально вишукуючи такі камені. Свої будівельні матеріали він збирав скрізь, але відбирав їх дуже ретельно.

Доводилося брати з собою візок, адже природа постійно радувала його своїми подарунками. Звичайно, для багатьох він був диваком, який всюди тягає за собою візок з камінням. Хтось сміявся, хтось жалів.
Перший крок до реалізації мрії був зроблений тільки в 1888 році. Тоді почалося офіційне будівництво. Він будував без перерв, вихідних і свят. Навіть уночі роботи не припинялася, а світила йому гасова лампа. Дуже працьовитий, Фердинанд вклав душу в будівництво. Знову ж таки, не всі змогли зрозуміти цієї нової пристрасті сільського листоноші.

На будівництво пішло 33 роки. Багато, скажете ви? Зовсім ні, якщо врахувати, що це будинок його мрії.

Архітектура Арт-Брют

Все змішалося в Ідеальному Палаці Шеваля, але це на краще. Тут камені, цемент, дріт, абсолютно всі архітектурні стилі. Але, єдина картина виходила дійсно гармонійною. Всередині є невеликий храм і маленька мечеть.

Фердинанд, звичайно, геніальний архітектор, дивак, мрійник, відмінний будівельник і просто чарівник. Багато мріють, чого там про палаці, просто про будинок. І не завжди можуть втілити в життя свою мрію. Листоноша збудував самий незвичайний палац. Тут є навіть місце для красивого склепу.

Палац оточують фонтани, тут є драбинки, скульптури, парк. Останні роки життя Фердинанд провів тут. Це були щасливі роки. Сюди приїжджали туристи просто помилуватися на невелике диво у Франції. Архітектор з радістю ділився історією свого будинку з відвідувачами. Адже тут він знає кожен камінчик.

У 1924 році Фердинанд Шеваль спочив з миром. А вже до 1969 році його будинок визнано історичною пам’яткою.

Що ж, сьогодні Шеваля називають «предтечею Арт-Брют» — особливого виду мистецтва, «необробленого мистецтва».

Що тут відбувається сьогодні

Вхід коштує 5,5 євро для дорослих, а діти проходять за 4 євро. Туристи не обходять стороною цей незвичайний парк. На фасаді написано «10000 днів, 93000 годин, 33 роки».

Як ви розумієте, стільки знадобилося для того, щоб на порожньому місці виникло це незвичайна будова. Мрійте, втілюйте мрії в реальність. Якщо один листоноша зумів по камінчику побудувати своє нове життя, то й у всіх вийде.

Ідеальний палац Фердинанда Шеваля на карті

Дякую друзі, що читаєте нас. До зустрічі)


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку