Дивлячись на літак в небі, мимоволі задаєшся питанням… та не одним. Наприклад, чи безпечна ця величезна залізна пташка? Чому літак залишає за собою білий слід? Чому перед посадкою потрібно вимикати світло, піднімати шторку ілюмінатора? Сьогодні ми хочемо поділитися з вами всім, що нам відомо про літакових хитрощі. Звичайно, на всі питання не відповімо, але ці 11 пунктів ми прояснили.

1. Літаки не вибухне після удару блискавки

Це не якась теоретична небезпека, яка нібито може трапитися. Удари блискавки різної інтенсивності відбуваються досить часто. Але, сучасні матеріали обшивки літака вас захистять.

2. «Безпечного місця» не існує

Дослідження показали, що в хвостовій частині все ж більше шансів вижити під час аварії. Але, Центр Цивільної Авіації США спростовує ці дані. Ситуація може обернутися так, що безпечне місце буде в хвості або носової частини. Або ж, безпечного місця не буде взагалі. Все залежить від того, що відбувається, на жаль.

3. Секретна кімнатка для стюардес існує

Так, він є. Особливо для великих літаків, що здійснюють тривалі рейси. Розрахована на 6-10 чоловік одночасно. Стюардеса може поспати або просто полежати. Їм відпочинок особливо важливий, адже від самопочуття команди залежить ваш комфорт під час польоту.

4. Якщо один двигун відмовив, можна долетіти на другому

Звучить страшно, але на ділі правда. Якщо один з двигунів відмовить, то літак зможе якийсь час пролетіти на другому двигуні. До найближчого аеропорту, а там здійснить посадку. Маршрути будуються так, щоб політ пролягав поблизу аеропортів інших міст. Так можна швидко зорієнтуватися, посадити літак.

5. При зльоті і посадці вимикають світло. Навіщо це робиться?

Знову ж таки, заради вашої безпеки. Вночі та ввечері перед посадкою обов’язково оголошують про те, що світ буде вимкнений. Шторку вашого ілюмінатора теж доведеться підняти. Ваші очі повинні звикнути до темряви. Якщо відбудеться екстрена ситуація, людей доведеться евакуювати. Пасажирам буде легше орієнтуватися у темряві.

6. Навіщо в туалеті встановлені попільниці

Палити на борту не можна. Але, в туалеті ви можете помітити попільничку. Навіщо ж вона? Виробники порахували, що якщо навіть людина потай закурить — краще хай хто б те погасив цигарку в попільничці, а не скидає в унітаз. Це просто небезпечно. Детектор диму обов’язково спрацює. Далі — штраф або чорний список авіакомпанії.

7. Чому їжа здається несолоної і несмачною

На висоті зовсім інший тиск. Наші смакові рецептори важко адаптуються за такий короткий термін, так що смак відчувається зовсім інакше. Здається, що не вистачає солі. Для цього додається більше солі, спецій, підсилювачів смаку. Якщо ви спробуєте ту ж їжу внизу, на землі, відчуття будуть зовсім іншими.

8. Отвір в ілюмінаторі. Навіщо воно потрібно?

Ілюмінатор складається не з одного скла, а з 3 шарів склопакета. Дірочка зроблена для того, щоб допомогти при перепадах температури. Так акрилові панелі не тріснуть, не запотіють. Важко навіть уявити собі, наскільки велика навантаження на ілюмінатор.

9. Кисневої маски вистачить тільки на 15 хвилин дихання

У вас є всього 15 хвилин, щоб подихати киснем з маски. Не варто хвилюватися або панікувати. Цього часу цілком вистачить будь-якому літаку, щоб знизити висоту. Там ви зможете дихати без маски, вона просто не знадобиться.

10. Особливі шини

Літакова шина дуже міцна. Вона витримує навантаження до 38 тонн. Літаку потрібно приземлитися 500 разів перш, ніж доведеться замінити шини. Уявляєте собі хоч небагато, який тиск в шинах авто? У літакової шині воно в 6 разів вище. Все це зроблено для того, щоб посадка була як можна більш безпечною. Тиск в шинах перевіряють перед кожним польотом. Щоб замінити їх, використовується щось типу автомобільного домкрата.

11. Звідки білі сліди в небі після літака

Розігріті двигуни випускають струмінь водяної пари. Білі лінії — це просто конденсат. Точно також ми бачимо власне дихання на морозі. Так що, це просто підмерзають крапельки води, а не якісь отруйні викиди.

Дякую друзі, що читаєте нас. До зустрічі)


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb

Нові правила: як тепер провозити свій багаж і ручну поклажу в літаку з 5 листопада 2017 року