Добрий день, друзі. Сьогодні ми розповімо про знаменитому будинку Дрездена, розташованому на березі річки Ельби. В честь короля Альберта Саксонського воно названо Альбертінум. Було час, коли тут розташовувався арсенал. Зараз це — художня галерея сучасного мистецтва. А після 2002 року Альбертінум стали називати «Ковчег». Про історію створення музею, чому його так називають і те, що знаходиться в залах старовинного будинку скарбниці Дрездена ми розповімо сьогодні.

Німеччина. Земля Саксонія. Місто Дрезден. Альбертінум.

Зміст статті

 • 1 Від арсеналу до найвідомішого музею
 • 2 Три «дня народження» музею
 • 3 Що всередині
 • 4 Старі і нові майстри
 • 5 Цікаве поряд
 • 6 Альбертінум. Час роботи
 • 7 Скільки коштує
 • 8 Як дістатися
 • 9 Альбертінум на карті

Галерея Albertinum — будівля стилю неоренесанс. Тут знаходиться Музей образотворчих мистецтв, так звана Галерея нових майстрів, зібрані колекції живопису і скульптури майстрів кінця XIX — XX століть і до наших днів.

Серед 2500 картин є роботи великих імпресіоністів, експресіоністів, сучасних майстрів таких, як Герхард Ріхтер.

Від арсеналу до найвідомішого музею

Альбертінум розташовується в старому центрі міста, на східній стороні громадою тераси Брюля. Близько цього триповерхового будинку завжди людно, багато автобусів, парковка заповнена. Багато туристів щодня. Але всередині музею звичайна тиша і спокій.

Альбертінум вид зверху

Будівля побудована в стилі ренесанс і служив арсеналом до 1583 року. Музеєм будівля стала тільки до кінця XIX століття. Його перебудовували під чуйним керівництвом архітектора Карла Адольфа Канцлера, тоді ж будівлі були додані риси неоренесансу. Тепер головний портал вінчає композицію під назвою «Мистецтво».

З 1884 року було вирішено відкрити тут музей. Збори цінностей поступово зростала, і сьогодні Альберьтинум володіє однією з найбільших колекцій у всій Європі.

До речі, а чому його називають Albertinum? В честь короля, звичайно ж. Король Альберт правил Саксонією довгих 29 років. А ще, король був визнаним знавцем і цінителем витончених мистецтв. Це, скажімо так, друга назва. Перше — Музей образотворчих мистецтв.

Саме Albertinum надихнув Івана Цвєтаєва на створення улюбленого москвичами Пушкінського музею, зібрання колекції старожитностей, картин і скульптур.

Albertinum

Музеєві пощастило, — в 1945 році весь центр Дрездена горів після бомбардувань, але Альбертінум постраждав лише частково. Будівля музею отримала найменшу кількість пошкоджень порівняно з іншими музеями Німеччини.

Після війни частина творів мистецтв була вивезена в СРСР. У 1950 -ті роки твори були повернуті. З тих пір Альбертінум став ще й місцем збору та зберігання в запасниках творів живопису і скульптури.

Три «дня народження» музею

Можна сказати, що у музею 3 дня народження, або дня відкриття. Перший в 1884 році, коли було прийнято рішення в перебудованому будівля розмістити музейну колекцію, збори цінностей.

Під час Другої світової весь центр міста Дрездена зрівняли з землею. Красиве місто буквально горів кілька днів. Так, 13 січня 1945 року, за кілька місяців до кінця війни будівля сильно постраждала. Його вдалося відновити до 1953 року. Скажімо так, це його другий «день народження».

У 2002 році відбулася ще одна трагічна подія. Музей закрили на реконструкцію з-за великого повені на Ельбі. Річка знаходиться практично поруч з будівлею Albertinum’а.

Музей був відновлений і модернізований до 2010 року. В даний час після ретельного відновлення та реконструкції, новий Альбертінум позиціонує себе як центр мистецтва від романтичного періоду і до наших днів.

Остання реконструкція принесла деякі важливі зміни. Над внутрішнім двориком зведений матовий білий атріум (купол). Створений по типу «Ноїв ковчег» для предметів з сховища. Тут усі цінності та майстерні під надійним захистом від повеней і пожеж.

Що всередині

Нові виставкові зали розділені на Галерею нових майстрів і Збори скульптури.

У Albertinum знаходиться велика частина Державних художніх зібрань предметів мистецтва.

У 1560 році тут почали збирати античні статуї в рамках кунсткамери старожитностей.

Альбертінум. Зали

Сюди входять картини художників майже з усієї Європи: французькі, польські, майстри з Угорщини та Бельгії XIX століття. Тут зібрані напрямку від романтизму до імпресіонізму і реалізму.

Ви побачите збори скульптури з мармуру і бронзи. Тут знаходяться оригінали статуй, а в багатьох музеях світу лише їх копії. В тому числі, античні статуї. Наприклад, танцююча або «дрезденська» менада відноситься до 350 року до нашої ери. Тут же ви побачите скульптури Огюста Родена, Бальтазара Пермозера, Джованнии Джамболоньи.

Крім того, є простір, відведений під виставкові зали для тимчасових експозицій.

Виставка в Альбертинуме

Старі і нові майстри

Звичайно, сюди приїжджають подивитися на галерею нових майстрів. Це особливо відома частина музею. В ній 2500 робіт, епохи XIX і XX століть. У музею є 20 знаменитих полотен Каспара Давида Фрідріха.

Зібрання живопису сильно постраждало в гітлерівські часи. Картини Мунка, Нольде, Макса Бекмана були просто знищені. Фюрер такого мистецтва зрозуміти не міг, так що галерея, так і весь світ, втратили 56 дорогоцінних полотен.

 • Епоха романтизму представлена роботами художників: Карла Густава, Людвіга Ріхтера.
 • Знамениті імпресіоністи: Макс Ліберман, Моне і Дега.
 • Експресіонізм: Ернст Людвіг Кірхнер, Отто Дікс.

Зверніть увагу! Галерея старих майстрів або музей з більш знайомим нам назвою «Дрезденська картинна галерея» знаходиться в іншому місці.

Вінцем колекції старих майстрів є Сікстинська мадонна майстри пензля Рафаеля.

Цікаве поруч

Якщо ви приїхали в Дрезден, це місце обов’язково варто відвідати. Деякі туристи розставляють пріоритети інакше: раз вже приїхали подивитися Albertinum, прогуляємося ще й по Дрездену.

Ми так не вважаємо. Думаємо, що поблизу столиці Саксонії унікальна природа і побачити її краси не менш важливо, ніж музейні цінності.

У літній час варто побувати в Національному парку Саксонська Швейцарія, пройтися по мосту Бастай, покататися на човні по Ельбі до замків Пильнца.

Варто приділити увагу і Дрезденської картинної галереї, де серед шедеврів майстрів минулого знаходиться Сікстинська мадонна Рафаеля.

Поруч з будівлею музею знаходиться багато цікавого:

 • Буквально через дорогу старий центр, повністю відновлений після бомбардування.
 • Тут комплекс Академії образотворчих мистецтв, де колись викладав сам Джакомо Казанова.
 • Трохи далі лютеранський собор Фрауенкірхе та величний Кафедральний собор з високою вежею.
 • Поруч знаходиться ще один цікавий музей — Міський музей Дрездена (Stadtmuseum Dresden).

Альбертінум. Час роботи

 • Щодня, крім понеділка з 10:00 до 18:00 години.
 • У понеділок галерея закрита для відвідувань.

Додаткову інформацію можна дізнатися на офіційному сайті

Скільки коштує

 • 10 євро квиток для дорослих від 17 років, до 17 років безкоштовне відвідування.
 • За 3 євро ви можете отримати аудіогід російською мовою.

Як дістатися

На трамваї

Вам потрібен трамвай №7 і 3 до зупинки Synagoge. Музей буде прямо через дорогу. Або ж маршрути №1, 2 до зупинки Neumarkt.

Адреса: Tzschirnerpl. 2, 01067 Дрезден, Німеччина

Альбертінум на карті

Друзі, дякую за увагу до статті. Якщо вам сподобалося, ставте «лайк» та поділіться посиланням на матеріал зі своїми друзями. Напишіть нам свої враження у коментарях. До швидких зустрічей.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку