Привіт, друзі. Сьогодні я розповім про Ареополисе — невеликому, але дуже симпатичному містечку в Греції на самому краю Пелопоннеського півострова, на півострові Мані. Знаменний Ареополис (Αρεόπολη) тим що в 1821 році тут почалася грецька революція.

А ще поруч з ним знаходиться таємничий вхід у підземне царство Аїда. Ми хотіли побачити войовничий місто, похмуре підземелля, і хоч не дуже віримо в давньогрецькі міфи, але все-таки, хоч одним оком подивитися тіні душ блукаючих вздовж річки Забуття. Все виявилося не так, як ми собі уявляли, але дуже таємниче і красиво.

Погулявши по стародавньої Олімпії, ми відправилися в містечко Ареополис. У картах значиться як Αρεόπολη і Areopoli. Судячи з назви, — войовничий місто. У перекладі з грецької назва означає — місто Ареса (Арес — бог війни).

Зміст статті

  • 1 Трохи історії
  • 2 Дорога з Олімпії
  • 3 В готелі
  • 4 Ніч в місті
  • 5 Ранок
  • 6 Ареополис на карті

Трохи історії

Місто зіграв в житті та історії Греції величезну роль. Греція була під Османською імперією. І в 1821 році в Ареополисе почалося повстання проти турків. Через 3 місяці повстала вся Греція включаючи Крит і Кіпр. Почалася війна за незалежність Греції від Османської імперії. У 1832 році визвольна війна закінчилася і почалася нова історія Греції.

3 лютого 1830 року в Лондоні був прийнятий Лондонський протокол, за яким офіційно визнавалася незалежність грецької держави отримав назву — Королівство Греція. До середини 1832 року були остаточно проведені межі нової європейської держави. До складу Грецької Республіки увійшли Західна Еллада, Східна Еллада, Аттіка, Пелопоннес і Кіклади. У 1832 році зібралося V Національні Збори греків визнала Лондонський Протокол та прийняла у зв’язку з цим Конституцію Королівства Греція

Дорога туди неблизька, але, оскільки, в свою подорож по Греції ми включили місця, пов’язані з легендами і міфами, то не побувати у давній печері, на краю Стародавнього світу, що веде в царство мертвих, було просто неможливо. До того ж хотілося побачити місто-легенду, з якого почалася сучасна Греція.

Пам’ятник на площі Ареополиса

Нагадаю, що в численному пантеон давньогрецьких богів, було три брати, три головні божества: Зевс, чиїм царством була земля, Посейдон — владика водних просторів і Аїд, якому належало підземне царство. Царство темного Аїда населяли душі померлих людей.

Згідно з легендами, тут побували і повернулися на землю 3 героя: Орфей, Геракл і Энней. Легенди розповідають, що герої побачили під землею, але на жаль не повідомляють, як туди дістатися. Або, коли-то, все населення Греції знало про цьому місці, або крім нас з Галкою ніхто не хотів там побувати.

Areopoli, Мані, Церква Святого Іоанна

Ми намагалися знайти відомості про вхід в царство Аїда у книгах, форумах, просто задаючи питання в мережі. Відповіді не було. Поки я не зустрілася зі своїми приятелями, исколесившими Грецію вздовж і впоперек. Вони подивилися на мене так, ніби я запитала, скільки буде двічі по два. Але таємницю відкрили. На щастя, не тільки ми з Галею мріяли побувати тут.
І ось ми їдемо.

Дорога з Олімпії

Спочатку дорога була дуже хорошою. Широка, асфальтна смуга тяглася крізь апельсинові гаї та поля. Зустрічних машин мало, рух спокійне. Уздовж дороги, як і у нас, іноді зустрічаються бабусі, які продають продукти зі свого городу. Близько однієї такої бабусі-селянки ми пригальмували і поповнили запаси.

Бабуся виявилася бадьора і життєрадісна, хоча, судячи з її зморшок і рук, життя в селі — не цукор. Вона пропонувала свої товари, щось розповідала, нахвалювала і підкладала нам в сумку фрукти, не випускаючи з рота димлячу сигарету. Торгуватися не було сенсу, — все настільки дешево, що навіть ніяково. Обійнявши нас на доріжку і побажавши щастя, вона довго махала слідом.

Дорога з Олімпії в Ареополис

Апельсини, персики, помідори, маленька динька і дволітрова пластикова пляшка молодого домашнього вина (тут воно скрізь) обійшлися нам приблизно 6 євро.

Незабаром ми знайшли чисте доглянуте містечко в тіні дерев, де поряд з елегантним залізним столиком був рукомийник і 4 кованих стільця. І нікого навколо. Ми перекусили. Овочі і фрукти були м’ясисті, соковиті, смачні, якими і повинні бути свіжі, тільки що зібрані продукти.
Ближче до Ареополису дорога непомітно перейшла в односмуговий серпантин.

Центральна вулиця в місті

Але це не страшно. Найгірше те, що зустрічалися по дорозі будинки місцевих жителів розташовані в прямому сенсі слова на дорозі. Тобто сходинки ганку виходять прямо на проїжджу частину. А на східцях і поруч грають діти, сидять жінки, сплять кішки і собаки. Причому, іноді дорога звужувалося так, що двом машинам не роз’їхатися і могла різко згорнути прямо за будинком. Що там попереду — невідомо. З обережності варто посигналити. Проїхавши цей нервовий ділянку, ми виїхали на серпантин, який петляє уздовж ущелини.

Що тут сказати? Дорога колоритна, красива, пізнавальна — бачиш справжню життя греків. До міста ми дісталися до вечора, втомлені і вичавлені, як лимон. Особливо Галя — вона беззмінно за кермом. Хвилин через 20 різко і відразу настала ніч.

В готелі

Готель Mani простий, затишний, чистий, світлий, якийсь повітряний і радісний. Зі свого паркуванням поруч з будинком і внутрішнім двориком, де ми виявили увешенное плодами дерево і цілий виводок кошенят.

Готель Mani в Ареополисе

На стійці реєстрації нас чекали і хвилин через п’ять, ми були в своєму номері. Ліжка зручні, білизна чиста. Готель сподобався і заслуговує окремої розповіді.

Сніданок включено в оплату, а от щоб повечеряти, потрібно було вийти в місто.

Ніч в місті

Зібравши залишки сил ми выбрели вулицю, що веде в центр міста. І тут втому як рукою зняло. Містечко наче вливав в нас сили. Тихі, освячені рідкісними ліхтарями вузькі вулички. Біля стін кафешки круглі столики з єдиним стільцем — більше однієї людини в цьому закутку не поміститься, спокійні заспокійливі будиночки, стрекотіння цикад і жодної людини. Ось жодного.

Міська вулиця

Незабаром ми натрапили на відчинені двері. Заглянули всередину й опинилися в церкві. Подивилися на годинник — 23 з копійками. Горять свічки, стоять стільці і нікого. Відчуття, що ми потрапили в оповідання Бредбері або Шеклі. Як ніби ми інопланетяни і опинилися в живому місті, де все відкрито, доступно, спеціально для гостей, але жителів чомусь немає.

Ця ж церква на наступне ранок

Незабаром ми дізналися, чому: за одним із двоповерхових будиночків вуличка різко повернула і ми опинилися на площі. У центрі розташувалася церква, навколо неї столи, столики, лавки, стільці, крісла, величезний телевізор з демонстрацією футбольного матчу. І народ. Мабуть, всі без винятку жителі міста. Включаючи маленьких, бігають з повітряними кулями дітей.

Кафе

Всі галасують, веселяться, відпочивають від жаркого сонця і, звичайно, їдять. В повітрі, як морські хвилі, що біжать аромати спецій і запахи національних грецьких страв. Фотоапарати ми з собою не взяли, про що не раз пошкодували.

Вуличка у Ареополисе

Ми підібрали слину і пішли замовляти вечерю. Ось тут-то і сталася засідка. Скільки ми не повторювали на різні лади, що хочемо взяти поедаки, нас ніхто не розумів. Врятував становище кюре. Він вийшов з церкви і підійшов до нас. Мабуть власниками харчевні були його сини. Вивчивши нас уважним поглядом, він прислухався до наших (на той момент вже ридаючим голосам) і виголосив слово: п е д а к в. Хлопці з харчевні полегшено зітхнули: «А… поедаки…» І видали нам дві великі тарілки з гіркою свіжих, ароматних, ще скворчащих свинячих реберець.

Кут кафе

Щоб не опинитися в схожій ситуації, радимо прочитати статтю про особливості нашого і грецької вимови.

Ранок

Вранці ми поснідали в готелі (їжа проста, без вишукувань, але свіжа і смачна), схопили фотоапарати і прорвалися в місто, щоб зняти тихі вулички, сонні будинки і галасливу святкову площу.

Вулички Ареополиса

Жителі Ареополиса

І ще один з жителів містечка

Ранковий Ареополь виявився дуже симпатичним, затишним, але без найменшого нальоту таємничості. Гори ящиків зі свіжою зеленню і овочами перед магазинчиками і тавернами, порожні столики кафе. Тріск відбійного молотка остаточно переконав нас, що ми на планеті Земля, у грецькому місті Ареополи.

Свіжа зелень вабила і манила

Одне з кафе

Завершивши ранкову прогулянку, завантажилися в машину і поїхали до печери, що веде в царство темного Аїда.

Околиця міста

З усіх міст Греції, де ми побували, з усіх (навіть найбільш унікальних місць) це містечко запам’ятався нам найбільше. Про нього ми часто згадуємо, сюди нам хочеться приїхати ще хоч разок.

Столик

Ареополис на карті

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка