Невеликі археологічні знахідки прикрашають всі музеї світу. Статуетки, камінчики, мумії, цілі статуї та предмети побуту. На щастя, стародавні культури піднесли нам подарунки і побільше. Археологічні артефакти, цілі комплекси будівель, які непогано збереглися. Вони сповнені загадок, які поки що знаходяться під покровом таємниці. Ми не знаємо про те, як давнім цивілізаціям вдавалося з успіхом створювати такі монументальні будови. Давайте подивимося, як жили, чим займалися люди давнини.

1. Стародавні механізми і пристосування

Для початку, підручні матеріали і необхідні інструменти. Наука і техніка почала розвиватися ще дуже-дуже давно. Ми виявляємо все більше пристроїв, які можна класифікувати, як батареї, планісфери. Лінза Нимруда — прообраз батареї. Їй більше 3000 років, вона знаходиться в столиці древнього ассірійського царства.

Вчені прийшли до висновку, що це частина астрономічного приладу. За допомогою нього можна було розраховувати положення планет. Це дивно! На жаль, вчені ще точно не знають, як він працює.

2. Імперія Рама

Ще кілька років тому вважалося, що індіанська цивілізація виникла близько 500 р. до н. е. Новітні відкриття відсунули цю дату на кілька тисяч років тому.

Найдавніший місто Хараппа і не менш древній Мохенджо-Даро вразили вчених. Вони сплановані настільки точно, навіть за сучасними мірками, що технології тут залишаються загадкою. Мова місцевих жителів теж поки не зарахований ні до однієї з мовних груп. Тут немає будівель, які б показували соціальний статус мешканців. Можна зробити висновок, що це товариство було цілком гуманним і розумним.

3. Печери Лонгью

¾ú1û1ûJunGoGo.com

У Китаї це одне з чудес світу. Печери, ні, ціла система печер нараховує 24 приміщення. Відноситься до 2 століття до н. е. Масштаби роботи вражають. Щоб зробити таку споруду, навіть зараз знадобилося б багато часу і масивна техніка. Розчищати довелося близько 1 000000 кубічних метрів твердої породи. Сім печер з символами точно повторюють систему із зірок Великої Ведмедиці. До речі, жодних фізичних слідів будівництва виявлено не було.

4. Стародавнє місто Нан-Мадол

Зараз перенесемося на острови Мікронезії. Тут ми можемо побувати на руїнах стародавнього міста Нан-Мадола. Він побудований прямо на величезному рифі, але це ще не найцікавіше. Знайдено багато підземних переходів, приміщень, навіть тунелів під водою. Вдалося виявити невелику вулицю, яка добре збереглася незважаючи на вплив солоної води. За своїми масштабами, його можна порівняти навіть з Китайською Стіною. І ніяких згадок або записів про те, хто будував місто, хто в ньому жив?

5. Кам’яний вік і його тунелі

Вчені дивуються своїм знахідкам. Великі тунелі часів кам’яного століття. Вони пролягають на всій території від Туреччини до Шотландії. Вони збереглися майже без руйнувань 12 000 років. Це говорить про те, що стародавні будівельники володіли дуже високою кваліфікацією і вражаючими здібностями. Прокласти такі тунелі і зараз завдання не легке.

6. Пума Пунку і Тіуанако

Зовсім близько від стародавнього міста Тіуанако знаходиться стародавній комплекс Пума Пунку. Вчені поки не можуть визначити навіть приблизний вік мегалітичного комплексу. Але, він точно старше, ніж Єгипетські піраміди. Їм більше 15 000 років по самим скромним підрахункам. Масивні плити так ідеально підігнані між собою, що стає зрозуміло: цей народ добре розбирався в геометрії, знав властивості матеріалів і металів.

7. Перші металеві заклепки

До речі, ще дещо цікаве про Пума Пунку. Тут знайдені справжні металеві заклепки, які скріплювали масивні плити. Такі ж елементи кріплень знайдені в храмі Коріканча, повсюдно в місті Ольянтайтамбо, а ще в стародавньому Єгипті. Для скріплення величезних каменів використовувалися спеціальне металеве кріплення. Розплавлений метал вливався в пази кам’яних блоків. Це наводить на думку, що у майстрів були вже тоді переносні плавильні.

8. Загадка Баальбека

У Лівані, місті Баальбек, знаходяться руїни римського періоду. До речі, вони збереглися майже ідеально. Кам’яні плити під курганом оброблені і перенесені з «будівельного майданчика». Але, кожна з них важить на менш 1200 тонн. Як вони це зробили? Руїн понад 9000 років.

9. Стародавній Єгипет

Ви бачили Велику Піраміду на Плато Гіза? Вона має ідеальну геометричну форму. Як цього могли добитися 9000 років тому — загадка для всіх. Вдалося визначити приблизний вік Сфінкса. Йому від 7000 — 9000 років. До більш древньому, додинастическому періоду, можна віднести іншу піраміду. Піраміда Мікеріна збудована з вапняку, вона просіла так само, як і Сфінкс. Більша її частина знаходиться під землею.

10. Гебеклі-Тепе

Тепер перенесемося в Туреччину. Тут знаходиться останній Храмовий комплекс льодовикового періоду. Його визнали самим неймовірним відкриттям в галузі археології за останнє сторіччя. Тут відмінно збереглася найдавніша кераміка, предмети побуту. Дивно, але знаходяться сліди писемності, інструменти, робітники конструкцій. Все це не могли знати і вміти, створити своїми руками люди того періоду історії. Хто ж допомагав будувати храмовий комплекс? Відповіді нас ще чекають попереду.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку