Привіт, друзі. Як правило, кожне місто, в якому ми буваємо, асоціюється у нас з якимось конкретним архітектурним стилем. Але бувають міста багатоликі, ніби які поєднали в собі безліч міст, часів, культур. І приклад цьому Куала-Лумпур. Архітектурні стилі Куала-Лумпур вражають своїм різноманіттям.

Куала-Лумпур — столиця Малайзії. Площа міста 243 км2. Населення понад 1 000 589 осіб. Різниця в часі з Москвою +5 годин. Основна релігія-іслам, але зустрічаються буддистські храми, ламаистские, синтоїстські, індуїстські, шиваистские, кришнаїтські, бахаистские, християнські та багато інших, релігійну приналежність яких ми визначити не змогли.

Наше подорож по Малайзії та Сінгапуру ми почали з Куала-Лумпур.

Зміст статті

  • 1 Унікальність
  • 2 Архітектурні стилі міста
  • 3 Неомавританский стиль
  • 4 Тюдорский стиль
  • 5 Вікторіанський стиль
  • 6 Неоготика
  • 7 Ісламська архітектура
  • 8 Малайські мотиви
  • 9 Постмодеорнизм

Унікальність

У цьому унікальному для нашої планети місці цілком мирно сусідять затишні вікторіанські споруди, — відгомін колоніального минулого країни, разом з величезними хмарочосами, піднімаються високо до неба.

Тому, вирушаючи подорожувати по столиці Малайзії, будьте готові зануритися вглиб цього океану архітектурних стилів і напрямів.

Тут проживають малайці, китайці, бенгальці, таміли, ібани а також представники інших народів. Кожен з них вносив і вносить щось своє, особливе вигляд міста. Додайте до цього той факт, що владі Куала-Лумпура вдалося зберегти багато старовинні будівлі, які представляють абсолютно різні архітектурні стилі, які зараз сусідять зі своїми юними побратимами, і ви приблизно зможете уявити, як виглядає це місто.

Варто врахувати, що ще 140 років тому на місці цього міста-гіганта, що вражає своїми хмарочосами, транспортними розв’язками, величезними аутлетами і постійним будівництвом нових сучасних будівель, стояв селище з назвою «Брудне гирлі річки», де місцеві жителі добували олово.

Храм в передмісті Куала-Лумпур

Розвиток міста почався в 1960 — 1970-ті роки (!) Будинок, в якому я живу, — споруда 1975 року, але як же мій район та будинок відрізняються від дворів і будинків Куала-Лумпура.

Величезний вплив на сучасний вигляд міста надали будови моголів, — етносу, що населяв в середні століття величезну територію, частина якої припадала на сучасну Малайзії.

Естакада

Малайзію, як і ряд інших східноазіатських країн називають «економічним дивом». Величезна кількість туристів приїжджає сюди, як раз для того, щоб здивуватися, побачивши на власні очі це чудо.

Для нас з Галею було неймовірно цікаво спостерігати змішання стилів в цій новій бурхливого життя. Із захопленням ми знаходили будинки, палаци, вілли та відгадували черговий архітектурний стиль.

Індуїстський храм в Куала-Лумпурі

Архітектурні стилі міста

З цими стилями ми і хочемо познайомити вас. Тоді ваша подорож в Куала-Лумпур стане ще більш цікавим)

Для порівняння ми дали фотографії будівель з інших країн, але того ж стилю.

Будинок з колонадою

Неомавританский стиль

Переважає серед історичних будівель столиці, виник як наслідування будівель моголів, а також інших мусульман. Для нього характерні стрілчасті вікна, цибулинні куполи, арки-підкови, багатий рослинний орнамент.

Палац султана Абдул-Самада

Палац султана Абдул-Самада вночі

Мусульмани відзначають свято біля двореца султана Абдул-Самада

Старий залізничний вокзал в Куала-Лумпурі

Мені він так сподобався, що я вирішила замалювати його. А ось він же в погану погоду:

Старий залізничний вокзал

А це міст, що йде від вокзалу.

Міст від старого вокзалу

Музей текстилю на площі Незалежності

Для порівняння, іспанський будинок в неомавританскомстиле:

Тріумфальна арка в Барселоні – приклад архітектури в неомавританському стилі

Тюдорский стиль

Також широко представлений в Куала-Лумпурі, прийшов до Малайзії з Британії.

Кафедральний собор св Анни в Куала-Лумпурі Тюдорский стиль

Вперше він з’явився в Англії XVI століття. І за це ми повинні дякувати династії Тюдорів. Для таких будівель характерні гострі дахи, значних розмірів цегляні труби, вікна-решітки. Все це доповнюють по-британськи стримані двоколірні фасади, часто суворі чорно-білі.

Довгий час подібні будинки вважалися серед американців символом багатства, розкішного життя. Зараз зразки таких будівель можна знайти у багатьох куточках світу. До них, наприклад, відноситься лондонський Хемптон-Корт.

Хемптон-Корт

Вікторіанський стиль

Ще один споконвічно британський стиль, який знайшов своє відображення в образі Куала-Лумпурі.

Сагсоѕа seri egara у вікторіанському стилі

Він виник в Англії XIX століття, під час правління королеви Вікторії як своєрідна відповідь на пуританський стиль і спосіб мислення, який превалював до цього.

Для вікторіанських будинків характерна зовнішня і внутрішня пишність, безліч атрибутів розкішного життя», величезна кількість предметів, що не несуть практичної функції, прикрас.

National History Museum музею національної історії на площі Незалежності

В основі цієї будівлі — вікторіанський стиль, арка з мотивами неомавританского, в цілому — еклектика.

Музей національної історії вночі

Вікторіанські будинки справляють враження іграшкових. Поєднання численних деталей, готичні шпилі, яскраві кольори, милі огорожі, арки. Такі будівлі запам’ятовуються надовго, при цьому частина людей захоплюється їх витонченістю, інша частина вважає занадто химерними.

Прикладом вікторіанського стилю в європейській архітектурі може бути будівлю лондонського вокзалу Сент-Панкрас.

Вокзал Сент-Панкрас у Лондоні у вікторіанському стилі

Неоготика

Не дивуйтеся, — і такий стиль широко представлений в столиці Малайзії.

Вважається, що її родоначальником є британські архітектори XVIII століття. Вона зберегла і відродила всі особливості готичних споруд пізнього середньовіччя.

Церква Святого Розарію в Куала-Лумпурі (Holy Rosary Church). Стиль — неоготика

Дізнатися такі будівлі дуже просто. Вони спрямовані вертикально вгору. При цьому глядача, який дивиться на них, не залишає відчуття легкості, практично невагомості конструкції.

Католицький кафедральний собор Святого Іоанна

Стрілчасті арки, витягнуті вгору вікна, часто прикрашені вітражами, ажурні конструкції – ось як коротко можна описати основні риси неоготики. Мабуть, одне з найбільш відомих європейських неоготичних споруд – Вестмінстерський палац в Лондоні.

Вестмінстерський палац

Ісламська архітектура

Прогулюючись по дивовижному місту Куала-Лумпур, або переглядаючи фотографії з недавнього подорожі, неможливо не помітити, прекрасні будівлі ісламської архітектури, наклала свій потужний відбиток на портрет міста.

Мечеть Джамек

Ось її архітектурні деталі:

Мечеть Джамек в Куала-Лумпурі

Мечеть Путра в Куала-Лумпурі

Ось вона ж, але на фото:

Мечеть Путра ( Putrajaya) або Масджид Джейнек

Визначити її можна з великим куполах, яскравим кольорам, аркам-подковам, чітко вивіреної симетрії будови і наявності фонтанів.

Ще одна відмітна риса цього стилю – балкони, які дозволяють милуватися вулицею, але при цьому залишатися непоміченим. Таким чином збудовані і європейські мечеті.

Кордовська мечеть – зразок ісламської архітектури

А ось сучасна будівля. І теж являє ісламську архітектуру:

Комплекс Даябуми ( Kompleks Dayabumi)

Малайські мотиви

Ну, і, звичайно ж, у зовнішності головного міста Малайзії присутні малайські мотиви.

Національна бібліотека

Національний музей

У такій архітектурі поєднуються практичність і зовнішня краса. Малайські будинки будуються на палях, що забезпечує хорошу вентиляцію.

А це сучасні хмарочоси, вигляд яких внесені малайські мотиви.

Вежа Maybank в Куала-Лумпур

При цьому істотно знижується ризик затоплення будівлі під час повені. Такі будинки можна відразу впізнати по даху з крутими схилами, величезним вікнам з різьбленням у вигляді рослинних візерунків, які відповідають за комфортну температуру всередині будинку.

Вежа Менара. Menara telekom в Куала-Лумпур

Вежа Менара створена як частина бамбукового дерева.

І це ще не всі архітектурні стилі Куала-Лумпур.

Постмодеорнизм

Пізній модернізм і постмодернізм представлені сучасними будівлями фантастичних форм.

В архітектурі телевежі читаються ісламські риси, а ось будівля зліва не абстрактної, але фантастичної форми.

Розвести ці два стилю досить складно. Обидва вони демонструють різноманітність форм, відхід від симетрії і любов до абстракції. Так будуються сучасні будівлі, які не могли бути побудовані ще століття тому.

Це стосується особливостей конструкції та оздоблювальних матеріалів. Тут немає місця одноманітності, кожна будівля не схоже на інше.

Будівля громадської приймальні в Портленді – приклад архітектури постмодернізму

Крім цих стилів в архітектурі Куала-Лумпур знайшли своє відображення і особливості китайської архітектури, ар-деко, неокласицизм.

Природно, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Але сподіваємося, що ця невелика екскурсія по місту з його архітектурними стилями дозволить вам зробити подорож більш усвідомленим і цікавим. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу. До швидких зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку