Привіт, друзі. Давайте знову пограємо в загадки. Отже, це — одне з найвидатніших архітектурних творів. Вважається першим представником Італійського відродження. Внесено в список ЮНЕСКО. Знаходиться в центрі міста на площі чудес. Пора розкрити таємницю? Це Баптистерій в Пізі.

Італія. Регіон Тоскана. Місто Піза (Pisa).

Зміст статті

 • 1 Історія
 • 2 Особливості хрестильні
 • 3 Резонатор
 • 4 Сусіди
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Де зупинитися в Пізі
 • 8 Як дістатися
 • 9 Баптистерій Сан Джовані на карті

Баптистерій Сан Джовані (Battistero di San Giovanni) відноситься до Пизанскоми собору і стоїть на Пьяцца деї Міраколі (Piazza dei Miracoli). Сама площа і перебувають на ній, об’єкти знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

На огляд чудес площі можна сміливо закласти 2 години. Далі прогулянка по місту, можна оглянути знаменитий цвинтар.

У нас на прогулянку по Пізі пішов весь світловий день. І ще, можливо ця інформація стане в нагоді тим, хто не переносить спеку: влітку тут о ч е н ь жарко. Починаючи з 13:30 до 15:30 гуляти по вулицях майже неможливо. Ми пересувалися дрібними перебіжками, намагаючись знайти хоч якусь тінь від будинків. Але її не було. Піза запам’яталася не тільки красою і акустикою баптистерія, але і нестерпною спекою (навіть під парасолькою вуличного кафе з прохолодним напоєм, притиснутим до голови).

Історія

Баптистерій Сан Джовані або Battistero di San Giovanni почали будувати з 1152 року на місці більш давнього баптистерія.

Баптистерій — прибудова до церкви або окреме приміщення, призначене для здійснення хрещення.

Будівництво було закінчено до 1363 році. Таким чином, цей будинок став другим за рахунком на Пьяцца деї Міраколі або площі Дуомо або Соборній площі.

Першим був Пізанський собор, третьою стала Пізанська вежа.

Першим архітектором, який доклав руку до цього шедевру, став Диотисальви. Про це свідчить напис на колонах всередині будови.

Цей майстер почав будувати своє дітище в романському стилі. Але його послідовники, Нікколо Пізано і Джованні Пізано, дотримувалися готики. Тому в архітектурі баптистерія можна простежити плавний перехід одного стилю до іншого. Матеріалом для будівництва всієї цієї краси служив мармур.

За проектом Диотисальви будівля повинна була завершити пірамідальний дах. Але Нікколо Пізано змінив її стиль на більш готичний, тобто сучасний йому.

Завершував будівництво будівлі вже інший архітектор – Селін ді Несе. Він як доповнення до вже наявного куполу побудував ще один, круглий.

Особливості хрестильні

Портал будівлі спирається на дві колони, всередині самого ж будівлі опори являють собою візантійський стиль. І це символічно, адже Піза мала багаті торговельні зв’язки, зокрема, з Візантією.

У баптистерія три яруси.

 • Перший з них прикрашають округлі арки романського стилю
 • На другому і третьому вже переважають готичні елементи: різьблення по каменю, спрямовані вгору стрілчасті арки, розпису.

У кілька ярусів нанесені малюнки на внутрішніх стінах будинку. Вони розповідають про життя Іоанна Хрестителя.

Взагалі прикрас всередині не так багато, як могло бути. Це ще сильніше підкреслює стриманість і урочистість простору, де відбувалося таїнство хрещення. Так все увагу увійшли звертається на два головних шедевра – купіль і кафедру.

Восьмикутну купіль з інкрустацією та різьбленням у 1246 році виготовив Гвідо да Комо Бигарелли.

Кафедру, барельєф якій зображує сцени з життя Христа, побудував Нікколо Пізано.

Крім того, що кафедра – зразок краси і витонченості, вона знаменита тим, що багато історики архітектури вважають її першим твором мистецтва Італійського Відродження.

Якщо придивитися до барельєфів уважніше, можна зробити висновок про те, що частина елементів Пізано, швидше за все, запозичив з арки Трояна в Беневенто, а також деяких інших давньоримських пам’яток.

Резонатор

Ми вже згадували, що архітектор, який завершував будівництво будівлі, вирішив звести ще один купол. Чому він прийняв таке рішення, незрозуміло. Можливо з естетичних міркувань, а можливо, для того щоб створити в будинку і навколо нього особливу акустичне поле.

Де б не була причина, результат на обличчя. Простір між двома куполами працює, як потужна резонуюча камера. Будь-які звуки будь-якій гучності поширюються з неповторним луною. Багато приходять сюди саме для того, щоб оцінити акустику будівлі. Вранці, коли в приміщенні не так багато людей, подібні експерименти не заборонені.

Коли до середини дня народу стає більше, акустичні чудеса баптистерія демонструє один з доглядачів будівлі. Своїм приємним баритоном він проспівує музичні тризвуки, і скажу вам, — це вражає!

Баптистерій може похвалитися ще однією унікальною особливістю.

Щороку 24 червня промінь сонця через отвір в стіні потрапляє прямо на статую Івана Хрестителя. І тоді ж Піза і вся Італія відзначає свято «День Святого Джованні».

Сусіди

Поряд з баптистерієм на Площі Чудес знаходяться і інші будівлі, які прославили це місце, так і все місто. До них відноситься Пізанська вежа, Кафедральний собор, а також кладовище Campo Santo. Коротше кажучи, нудьгувати тут вам точно не вдасться.

Час роботи

Баптистерій відкритий щодня. Крім 25 грудня і 1 січня.

 • У зимовий час вхід в с 9:00 до16.30
 • У літній час з 8:00 до 19:00
 • Навесні і восени з 9:00 до 17.40

Скільки коштує

Вартість стандартного квитка 5 євро.

Де зупинитися в Пізі

Зараз багато варіантів житла в Пізі з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів і хостелів в Пізі

Як дістатися

До площі найзручніше добиратися від залізничної станції Pisa San Rossore.

Вона розташована приблизно в 300 метрах від станції.

Увага! Не всі поїзди зупиняються на цій станції (станції Pisa San Rossore). Уважно і заздалегідь дивіться розклад.

Адреса: P. za del Duomo, Pisa PI, Італія

Баптистерій Сан Джовані на карті

Друзі, підписуйтесь на наш блог, поділіться корисною інформацією з друзями через соц мережі. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку