Привіт, друзі. Погодьтеся, в кожному невеликому європейському містечку можна знайти справжню «перлину». Для Падуї такий «перлиною» є базиліка Святого Антонія. Це головний центр шанування святого мало не у всій Італії, а також найбільша церква міста. До того ж примітно, що вона знаходиться у власності Ватикану.

Італія. Регіон Лігурія. Місто Падуя (Pàdova ). Італійці говорять тільки так – Падова. Шедевр світового мистецтва і міжнародна святиня базиліка Святого Антонія Падуанського (Basilica Pontificia di Sant’Antonio di Padova).

Зміст статті

 • 1 Історія
 • 2 Трохи про святого
 • 3 Особливості архітектури
 • 4
 • 5 Скільки коштує
 • 6 Де зупинитися в Падуї на ніч
 • 7 Як дістатися
 • 8 Базиліка на карті

Історія

Базиліку Святого Антонія Падуанського почали будувати c 1232 року, через кілька років після смерті самого А. Падуанського.

Тривало будівництво 78 років. Після цього невеликі зміни архітектури церкви були внесені в XIV і XV століттях. Декором храму займалися знамениті художники, над скульптурами працював Нікколо Пиццоло.

Чому монастир був заснований саме на цьому місці? Все просто. Зовсім поруч з цим місцем розташовувалася церква, в якій за заповітом самого Святого Антонія, він і був похований.

Пізніше ця церква увійшла в комплекс нового будинку, як Капела делла Мадонна Мор або капела гробниці св. Антонія.

Трохи про святого

Ця будівля дуже важливо для Італії, адже Сан Антоніо вважається найбільш шанованим місцевим святим покровителем бідних, дітей і нас з вами, тобто мандрівників.

У нього багато різних імен, якщо зустрінете, знайте – все це Святий Антоній Падуанський.

Його називають:

 • Світлом Італії
 • Батьком Науки
 • Вчителем Життя

Будучи вихідцем із знатної сім’ї, він став ченцем. Йому, на жаль, судилося прожити досить коротке життя, всього лише 36 років. Зате вона була насиченою, повною безлічі добрих справ і чудес.

За легендою, одного разу люди не захотіли слухати проповідника. Тоді він пішов до берега річки, віщати рибам. Риби були настільки вражені промовою Антонія, що пороззявляли роти. Побачивши це невіруючі впали до ніг отця Антонія.

Цікавий факт: Святий Антоній Падуанський зайняв друге місце по швидкості канонізації після Петра Веронського.

Завдяки епізоду з життя святого, коли його дух побачили тримає немовля Ісуса на руках і розмовляє з ним, на іконах святого Антонія часто зображують ченцем-францисканцем з немовлям Ісусом на руках.

У дворі Базиліки стоїть сучасна скульптура, — немовля Христос, ширяючий в повітрі, тримає святого за руку.

Особливості архітектури

Базиліка складається з цілого комплексу будівель, що представляють різні епохи та стилі. Це обумовлено тим, що вона кілька разів перебудовувалася. Є тут щось і від мусульманських мінаретів, і від величних куполів Собору Сан-Марко.

Фасад будівлі прикрашений високою дзвіницею зі шпилем.

Головний вівтар знаходиться в центральному нефі. Його прикрашають статуї, створені скульптором Донателло.

Бічні нефи у апсиди утворюють півколо, у якому побудовані капели.

Головне місце в комплексі – капела гробниці св. Антонія.

Крім самого святого тут поховано багато знатних людей. Наприклад, тут ви побачите могилу першого князя Падуї — Марсильо Великого.

Великий інтерес представляють рельєфи, що розповідали про життя святого Антонія. Вони були виконані скульпторами XVI століття.

В одній з капел знаходиться гробниця правителя Гаттамелаты.

На вулиці перед комплексом розташована кінна статуя Гаттамелаты, створена Донателло.

На території одного з дворів комплексу розташований музей дарів святого.

Весь комплекс величезний! Базиліка всередині неймовірної краси.

Увага! Це діючий храм. Тут щодня бувають тисячі людей, як туристів, так і віруючих паломників. Тому одягайтеся відповідно: прикрийте плечі, і ніяких шортів!

Галя забула про це правило, і нам довелося заходити в комплекс по черзі – спочатку я, потім я віддала їй накидку і тоді вже Галю впустили.

Порада для жінок: подорожуючи по Італії, варто завжди носити з собою легку газову шаль або хустку з тонкого шовку. Місця в рюкзаку вони майже не займають і, практично, нічого не важать. Дивовижні храми зустрічаються часто, — прикро не побувати всередині через дрес коду. Я завжди беру з собою такий хустку.

Час роботи

Щодня з 9:00 до18:00

Скільки коштує

Вхід вільний

Офіційний сайт: www.santantonio.org/it/basilica

Де зупинитися в Падуї на ніч

Оглянути головні визначні пам’ятки Падуї за 1 день можна. І скласти маршрут на 1 день цілком реально. Але! За день ви встигнете пробігтися тільки по головним місцях. По Падуї краще гуляти поспішаючи, вбираючи італійську архітектуру та історію.

Зараз ми б на Падую заклали як мінімум 2 дні. Що і вам рекомендуємо зробити. Для комфортного відпочинку ми зробили підбірку гарних готелів в Падуї. Всі вони знаходяться в центрі міста.

Як дістатися

Потрібно доїхати до зупинки Santo.

Адреса: Padova, Piazza del Santo, 11.

Базиліка на карті

Дякуємо за підписки на наш блог. До побачення.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку