Привіт, друзі. Дівочий міст (Jungfernbrücke) звичайно не музей Пергамон. Але, теж визначна пам’ятка, причому дуже симпатична. Це — один з найперших розвідних мостів міста і єдиний збережений. Ми включили його в прогулянковий маршрут по Берліну ще й тому, що він з’єднує Музейний острів і вулицю, що йде вздовж рукава річки Шпрее.

Зміст статті

  • 1 Найстаріший розвідний міст Берліна
  • 2 Романтичну назву
  • 3 Як дістатися
  • 4 Дівочий міст на карті

Знаходиться міст в районі Мітте.

Дівочий міст перекинутий через річку і веде до вулиці з назвою Верхня водна вулиця. Гарно звучить, правда? І поки я не почала розповідати про сам міст, відчуйте німецький колорит, вимовивши всього три назви: двох вулиць та назва рукава річки Шпрее.

Готові? Юнгфернбрюкке перекинутий через Шлойзенграбен і веде на Обервассерштрассе.

Якщо ви все це виговорили, то в Берліні вам буде просто, тому що знайти вулицю в Німеччині легко — вони всі підписані. Складно правильно вимовити їх назви.

Міст, до речі теж підписаний.

Найстаріший розвідний міст Берліна

У 1786 році за проектом архітектора Мартина Грюнберга був побудований підйомний дерев’яний міст. Тоді він називався Шпреегассенбрюкке і по ньому проходила дорога до міських воріт.

Зараз, біля мосту тихо, спокійно, по річці плавають качки і важко уявити, що за часів курфюрста Фрідріха Вільгельма, тут було людно, гамірно, а сам рукав річки Шпрее був єдиним судноплавним шляхом в місті (від верхньої до нижньої Шпрее) аж до 1850 року.

Через 12 років міст був реконструйований. Оригінальна конструкція синусоїдальної форми була зроблена з дерева і заліза. Кам’яні опори з червоного пісковика. За допомогою лебідки, ланцюгів і коліс піднімалася середня частина мосту. Її ширина-8 метрів 7 см. Ширина відкидних частин 4 метри 20 див.

З 1798 року міст не змінювався і не змінювався.

Романтичну назву

Коли і чому міст Шпреегассенбрюкке став називатися Дівочим мостом, невідомо, але версій багато.

  • Перша версія пов’язана зі старовинними німецьким звичаєм, коли дівчина перед весіллям повинна була пройтися по мосту. Якщо дошки під нею заскриплять, то вона не незаймана. Міст, про який ми розповідаємо, зроблений з дерева, металу і каменю. Він не скрипів і будь-яка жінка, що пройшла за нього була дівицею.
  • Друга версія — іронічне продовження першої. Найстаріший бордель Берліна перебував у сусідніх провулках, і дівиці легкої поведінки виходили на міст ловити клієнтів.
  • Третя версія пов’язує походження назви з тим, що поруч на річці була чоловіча купальня, а щоб дівчата не підглядали, вхід на міст для них заборонили.
  • Остання версія найкумедніша та іронічна. Поруч з мостом перебувала сама модна в Берліні майстерня і дівчата-швачки розважалися тим, що пліткували під час роботи. А оскільки дам до них приходило достатньо, то і плітки розносилися зі швидкістю інтернету. Міст стали назвати дівочим маючи на увазі під цим місце, де народжуються плітки.
  • Всі чотири версії гарні для пояснення і всі мають право бути. Причому не виключають один одного.

Міст нам сподобався. Після серйозної культурної навантаження в музеї Боде на мосту ми провітрилися і відпочили. Виглядає дуже стильно.

Як дістатися

Доїхати до Музейного острова і трохи пройти пішки.

Радимо поєднати відвідування музею на Музейному острові і похід до мосту.

Дівочий міст на карті

Діліться інформацією з друзями, утаскивайте до себе в соц.мережі, підписуйтесь на нашу розсилку та будьте в курсі нових історій і маршрутів.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку