Добрий день, друзі! Дрезденська долина Ельби ділиться на три великі ділянки. Це східний, центральний і західний райони. Заливні луки і замками можуть претендувати на найкрасивіші у всій Саксонії. Тут розташовані різні історичні пам’ятки. Як відпочити і на що подивитися долині Ельби ми і розповімо сьогодні.

Зміст статті

  • 1 Долина річки Ельби
  • Східна частина 2
  • 3 Центральна частина (історична)
  • Західна частина 4
  • 5 Де зупинитися в Дрездені
  • 6 Як дістатися
  • 7 Долина річки Ельби на карті

Долина річки Ельби

Сьогодні ми розповімо про долині річки Ельби, протяжністю 18 кілометрів. По всій Саксонії таких мальовничих місць і не злічити, але сьогодні нас цікавить район, розташований поблизу Дрездена. Центральна частина долини збігається з центром міста.

У 2004 році долина увійшла в список об’єктів, що охороняються ЮНЕСКО. У ті роки тут збиралися будувати чотирисмуговий міст через річку — Вальдшлессхенбрюкке (Waldschlösschenbrücke). Будівництво загрожувало екосистемі долини, так що світова громадськість всіма силами боролася проти. Але всупереч численним протестам громадськості та міжнародної організації ЮНЕСКО міст «розбрату» був побудований. У 2009 році долину виключили зі списку ЮНЕСКО.

З північно-заходу на південний схід уздовж Ельби простягається знаменита Дрезденська долина. Її ширина становить 0,5-3 км, довжина 18 км. В цьому районі розташовується безліч цікавих пам’яток.

Краси тутешніх місць примітили давним-давно. Тут знаходиться палац Августа Сильного в Юбигауи, заміський палацовий комплекс Пільніц з його англійськими садами і замками. Тут же маленькі мальовничі острова Ельби.

Зовсім поруч з долиною красивий величезний природний парк — скеляста «Саксонська Швейцарія». Варто побувати в стародавній фортеці Кенігштайн і пройтися по мосту Бастай, подивитися цікаве подання в Скельному театрі.

Східна частина

Рухатися будемо з Сходу на Захід. Власне кажучи, у східній частині долини розташоване майже все мальовнича і цікава.

Одна з головних визначних пам’яток — заливні луки. Ця частина долини не забудовувалася, хіба що район Острагехеге.

Одна з частин східній частині взагалі повністю закрита для відвідування, тут знаходиться заповідник. Раніше тут вирощували виноград, адже правий берег Ельби з пагорбами піднімається терасами. На них розташовувалися заміські будинки багатих городян з виноградниками і парками.

У цій частині розташовані парки і палац Пільніц. Він був побудований ще в 1720 році, як резиденція Фрідріха Августа III.

Багато невеликі селища в цій частині Саксонії зберегли свій традиційний колорит. На правому березі область Лошвитц, на лівому — Блазевітц. Якщо ви любите старі добрі традиції, національну кухню, — варто відвідати їх.

В районі Лошвицкой височини теж багато цікавого. Три знаменитих «замку на Ельбі» були побудовані в 50х-60х роках XIX століття:

  • замок Альбрехтсберг (Zamok-Albrekhtsberg)

  • добре зберігся замок Лингнера

  • і невеликий замок Екберг (Zamok-Ekberg)

Наступні два об’єкти викликають інтерес у туристів, але звучать досить похмуро. Перша з них —цвинтар Иоханнисфридхоф. Місце само по собі дуже цікаве. Як виявилося, воно було побудовано лише в 1909 році, а трохи пізніше — Крематорій в Толкевице. Ці об’єкти належать до пізнього періоду забудови.

А з часів промислової революції в Німеччині нам залишився міст Блакитне Диво (Blaues Wunder). Це перший в Європі міст без опор довжиною 280 метрів. Був побудований до кінця 1893 році. Тоді, звичайно, така споруда здавалося дивом інженерної думки. Це ліричний назва не є офіційним. Його «справжнє ім’я» Лошвицкий міст.

Проект розроблявся довше, ніж міст будувався. Почалися розробки ще членами Технічного Університету Дрездена. Опори у нього, звичайно ж є, але їх всього дві. Конструкція ніби натягнута між двома ажурними металевими пірамідами.

Недалеко від моста знаходиться підвісна дорога з дрезденським фунікулером. Функціонує він давно і не стільки розвага для туристів, скільки вид громадського транспорту, який використовують місцеві жителі.

Центральна частина (історична)

Друга частина долини — історичний центр міста. З XVI століття Дрезден став столицею Саксонії, так що тут розташовано безліч пам’яток, парків, резиденцій і палаців.

Раніше тут знаходилися оборонні споруди XVII століття. Від них вже давно нічого не залишилося. Крім одного, це — тераси Брюля (Балкон Європи).

Місто горіло в кінці Другої Світової, Дрезден був знищений. Все те, що ви бачите навколо — заново відбудовані будівлі.

Особливу увагу варто звернути на Дрезденський замок-резиденцію. Це урочисте будівлю неможливо не помітити. Поруч знаходиться палац Ташенберг. Кожне з цих будівель можна відвідати з екскурсією.

Тут же знаменита опера Земпера, яка була зруйнована 2 рази. Можна сказати, у опери три дні народження. Вона знаменита на весь світ, тут можна послухати класичну музику і оперу.

Далі ми бачимо знаменитий Цвінгер та дві церкви: заново відбудовану Хофкірхе — церква саксонських королів і лютеранську Фрауенкірхе. У них йдуть служби, у церкві можна зайти і в денний час.

На правому березі річки розташований район Нойштадт. З цікавого тут, мабуть, тільки Японський палац. Він був побудований в XVIII столітті. До палацу прилягають барокові сади.

Західна частина

Ця частина може похвалитися палацовим комплексом Юбигау.

А ще тут великий ліс, де раніше було багато оленів. Потім, скотобаза з сучасної скотобойней. Зараз, правда, ці споруди вже не функціонують за призначенням. Тут періодично використовує приміщення Виставковий комплекс Дрездена.

Де зупинитися у Дрездені

Зараз багато варіантів житла в Дрездені з’явилося на сервісі AirBnb. Рекомендуємо пожити в Альтштадте. Це центр, головні пам’ятки поруч. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Ми жили в хостелі Cityherberge. Дуже сподобалося. Наш відгук про хостелі.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Дрездені

Як дістатися

Вийти на берег річки Ельби і прогулятися пішки, пройшовши по одному з мостів на інший берег, залежно від того, які визначні пам’ятки ви хочете подивитися.

Долина річки Ельби на карті

Друзі, дякую вам за те, що читаєте нас. Залишайте коментарі, давайте спілкуватися. Щоб розповісти своїм друзям, поділіться цікавими матеріалами в соц.мережах. До швидких зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку