Привіт, друзі. Дрезденський кафедральний собор розташований в історичному центрі міста на березі річки Ельби. Колишня домашня церква курфюрстів з часом перетворилася на найбільший собор Саксонії. Архітектурний стиль — італійське бароко. Привертає увагу формами і багатством скульптур, що прикрашають будинок.

Зміст статті

 • 1 Цікаві факти
 • 2 Архітектура
 • 3 Усередині собору
 • 4 Усипальниця
 • 5 часи роботи
 • 6 Де зупинитися в Дрездені
 • 7 Як дістатися
 • 8 Кафедральний собор карті

У путівниках ви зустрінете назва Хофкірхе (Hofkirche). У перекладі з німецької – домашня церква. Це поширена загальна назва церков, побудованих біля палацу іменитої особи для особистого використання його родиною.

Керував будівництвом італійський архітектор Гаетано Кіавері. Цей архітектор довгий час працював в Росії за Петра I і Катерини I. найвідоміше його будівля — Кунсткамера в Петербурзі.

В 1755 році закінчилося, яке тривало 6 років, будівництво, Хофкірхе. Довгий час церква була придворною церквою саксонських князів.

Цікаві факти

 • Будівництво домашньої церкви обійшлося казні в 900000 талерів.
 • Саксонія на той момент була протестантською країною, але в інтересах політики Фрідріх Август III прийняв католицтво і Хофкірхе стала першим католицьким храмом на території Саксонії.
 • Фрауенкірхе – прекрасна церква Богородиці, що стоїть поруч з кафедральним собором зводилася приблизно в цей же час, але вона лютеранська.
 • 4 великих дзвони дзвіниці кафедрального католицького собору аж до 1806 року залишалися глухими. Це пов’язано з тим, що народ, як і раніше сповідував лютеранство.
 • Після того, як Наполеон захопив Саксонію і проголосив її королівством, кафедральний собор був освячений. Тоді його і присвятили Святої Трійці.
 • Поблизу вівтаря храму, на колоні можна побачити копію православної ікони «Трійця» Андрія Рубльова.
 • З 1806 року Хофкірхе стала носити назву Кафедральний собор Святої Трійці — Kathedrale St. Trinitatis. Але, зверніть увагу, в путівниках вона значиться і зараз як Hofkirche. У народі її, як правило, називають так само.

Архітектура

Італійський зодчий Гаетано Кіавері надав храму риси пізнього бароко. За рахунок витончених ліній, колон і витягнутою дзвіниці величезний собор здається легким і повітряним. Висота примикає до будівлі дзвіниці 85,5 метрів. В ній знаходиться 4 дзвони.

Будівля собору прикрашають 78 кам’яних скульптур. Над ними працювали два майстри з Дрездена Пауль і Яків Майеры і скульптор з Італії Лоренцо Матиелли. Висота фігур дорівнює 3,5 метрів. Статуї християнських святих, апостолів і єпископів знаходяться в ніші собору і на його даху.

Всередині собору

Розкішне оздоблення храму відображає його призначення. У курфюрста Саксонії і домова церква повинна бути пишною і прекрасною.

Неф церкви, вівтар, двоповерхова галерея і чотири кутових каплиці багато прикрашені ліпниною.

Вівтар виконаний з бронзи і мармуру. Над ним картина «Вознесіння Христа» роботи Антона Рафаеля Менґса.

Одна з головних цінностей собору – чудовий орган майстра Зільбермана.

У бічній капелі ви побачите п’єту з мейсенської порцеляни. Вона була встановлена в 1973 році в пам’ять про страшний день, коли в результаті килимовій бомбардування Дрездена був практично стертий з лиця землі. Постраждало величезне число мирних жителів. Слова «жертвам 13 лютого 1945 р. І всім невинно убієнним» говорять про цю подію.

Усипальниця

У кафедральному соборі Хофкірхе знаходиться усипальниця роду Веттинів. Всього 49 саркофагів членів цієї династії, яка правила Саксонією протягом століть.

Тут же зберігаються саркофаги з тілами єпископів.

Август II Сильний був королем Польщі і курфюрстом Саксонії. Тіло його поховано в Кракові, а серце в Дрездені. Тут, в королівській усипальниці. Воно поміщено в особливу мідну капсулу.

Народний переказ

Август Сильний прославився не тільки як король, але і як великий шанувальник жіночої краси. За життя його вважали великим ловеласом. Так от, народний переказ свідчить, що навіть смерть не може загасити тягу короля до дамському підлозі. Якщо мимо собору проходить вродлива жінка, воно починає битися.

В наші дні

Собор діючий. У неї постійно проводяться служби та релігійні свята. Крім того, в соборі проходять концерти органної музики. Дрезденський кафедральний собор з 1709 року відомий прекрасним хором хлопчиків, який теж можна почути.

Час роботи

 • понеділок — вівторок: 9:00 — 18:00
 • середа — четвер: 9:00 — 17:00
 • п’ятниця: 13:00 — 17:00
 • субота: 10:00 — 17:00
 • неділя: 12:00 — 16:00

Почути орган можна під час служби.

Додаткову інформацію про концерти, службах і заходах собору можна дізнатися на офіційному сайті: www.bistum-dresden-meissen.de

Де зупинитися у Дрездені

Зараз багато варіантів житла в Дрездені з’явилося на сервісі AirBnb. Рекомендуємо пожити в Альтштадте. Це центр, головні пам’ятки поруч. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Ми жили в хостелі Cityherberge. Дуже сподобалося. Наш відгук про хостелі.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Дрездені

Як дістатися

 • На трамваях № № 1, 2, 3, 4, 6, 7 і 12
 • На автобусі № 75

До зупинки Altmarkt або Pirnaischer Platz.

 • Пішки. Собор стоїть на набережній річки Ельби в історичному центрі міста Altstadt. Від ж/д вокзалу можна пройти пішки.

Адреса: Schloßstraße 24, Dresden 01067, Німеччина

Кафедральний собор карті

Підписуйтесь на нашу розсилку й отримуйте нові статті на пошту. Поділіться корисною інформацією в соцмережах. Нам буде приємно. Спасибі, що ви з нами і до нових зустрічей.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку