Привіт, друзі. Протягом своєї історії Венеція була релігійним, економічним і військовим центром Європи. Значення Венеції як потужної політичної сили втрачено, але безсмертні твори високого мистецтва, зібрані тут за століття розквіту, як і раніше притягають цінителів прекрасного зі всього світу. Найбільшим зібранням шедеврів образотворчого мистецтва є Галерея Академії у Венеції.

Тут зберігається саме велике зібрання венеціанської живопису періоду XIV-XVIII століть. А ще ця пам’ятка дала назву одному мосту, що перетинає Великий канал. Так давайте ж розглянемо її трохи докладніше.

Зміст статті

  • 1 Історія галереї
  • 2 Екскурсія по музею
  • 3 Час роботи
  • 4 Скільки коштує
  • 5 Як добратися
  • 6 Музей Академії на карті

Галерея Академії у Венеції

Історія галереї

Історія Галереї Академії (Gallerie dell’accademia) почалася завдяки венеціанцеві Джованні Баттисте Пьяцетте. За його проханням у 1750 році була заснована Венеціанська Академія Витончених Мистецтв, де молоді люди могли навчатися мистецтву живопису, архітектури, скульптури.

Створення такої установи переслідувало ще одну амбітну мету – зробити місто значущим центром живопису і скульптури Італії, поставивши його на один щабель з Римом, Міланом, Флоренцією.

Так на кілька століть будівля колишньої церкви під покровом садів Сан-Марко поступово стало місцем, де виховували нові покоління талантів.

Міст Академії на картині

До початку XIX століття заклад отримав ім’я «Королівська академія витончених мистецтв». А саму академію перемістили в інше приміщення, де вона розташована досі.

Світлі зали, раніше займані художньою школою, були віддані під музей.

Галерея

Зараз тут зберігаються скульптури і картини найбільших італійських майстрів: Вечелліо Тіціана, Паоло Венеціано, Джорджоне, Лоренцо Венеціано.

Екскурсія по музею

Напевно огляд Галереї Академії для вас почнеться з подиву. Зовсім, на перший погляд, невелика будівля музею вміщує цілих 25 залів, а представлену колекцію неможливо назвати скромною.

Перший зал знайомить з візантійськими іконами, художні особливості яких зробили сильний вплив на багатьох венеціанських майстрів, наприклад, Джованні Белліні. Тут є його роботи, — знамениті «Мадонни», а також роботи батька і брата Джовании.

Зал Галереї

У галереї є роботи венеціанця Тиціана. Правда творив він частіше за межами рідного міста. З робіт Тиціана можна побачити полотна: «П’єта», «Взяття на небо Богоматері». Багато фахівців вважають Взяття на небо Богоматері» кращою роботою художника.

З легендарної картиною Тиціана пов’язана цікава історія. Довгий час вона просто лежала в церкві Dei Frari, благополучно покриваючись цвіллю і брудом. Але одного разу вона попалася на очі графу Чиконьяро. Він і врятував це витвір мистецтва від забуття.

Не менш цікава за своїм значенням для історії образотворчого мистецтва масштабна робота Паоло Веронезе «Вечеря в будинку Левія». На ній неймовірно реалістично зображені люди, що радіють враженню, яке вони справляють на глядачів.

Зал у музеї

Великий інтерес представляє цикл картин Тінторетто, «Чудо святого Марка». Мистецтвознавці кажуть, що в ньому художник максимально повно розкрив свій талант.

Не меншої уваги гідний і цикл картин Вітторе Карпаччо «Історія Святої Урсули». Це один з двох циклів, що збереглися на території Венеції.

Крім робіт вже названих художників в Галереї Академії представлені полотна Якобелло дель Фьоре, Лоренцо Лотто, Франческо Гварді та інших художників.

Міст Академії

Час роботи

  • Музей працює з вівторка по неділю з 8:15 до 19:25.
  • Щопонеділка з 8:15 — 14:00.

У музеї є безкоштовні дні. Подробиці можна дізнатися на офіційному сайті.

Скільки коштує

Вартість квитка варіюється від €0 до €12, в залежності від пільг і виставок, які ви хочете відвідати.

Як дістатися

Доїхати, а точніше доплисти, до музею можна по Великому каналу на вапаретто. Кінцева зупинка буде називатися Ponte dell’accademia.

Адреса: Ponte dell’accademia, Campo della Carita, 1050.

Музей Академії на карті

Потрапити в Галерею Академії не так-то вже й просто. Перед входом майже завжди чекають своєї черги натовпи туристів. Але унікальне зібрання музею коштує будь-яких, навіть самих довгих, очікувань. Бажаємо вам дочекатися своєї черги до прекрасного.

Ну а ми будемо раді вашим підписки на блозі. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку