Привіт, друзі. В Італії величезна кількість музеїв, але є такі в яких побувати просто необхідно. По-перше, це — зібрання шедеврів світового мистецтва, по-друге, саме виникнення таких місць — важливе історичне пункт. Галерея Уффіці якраз таке місце. Музей виріс з приватної колекції правлячої династії Медічі. Зараз це державний музей світового масштабу.

Італія. Регіон Тоскана.

Зміст статті

 • 1 Історія зборів
 • 2 Будівництво галереї
 • 3 Особливості колекції
 • 4 Найбільш значимі роботи
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Як пройти в музей без черги
 • 8 Де зупинитися у Флоренції
 • 9 Як дістатися
 • 10 Галерея на карті

Музей великий. Розрахувати час досить важко. Можна надовго затриматися в однієї картини, можна пройти для ознайомлення швидким кроком. Ми в середньому темпі оглянули всі приблизно за 4 години.

На сходах музею можна сфотографуватися з ким-небудь з великих)

Історія зборів

Галерея Уффіці (Galleria degli Uffizi) – типовий приклад державного музею, який виріс із приватної колекції правлячої династії. Її історія тісно пов’язана з банкірським домом Медічі, представники якого з’явилися у Флоренції у XIII столітті.

Формування колекції починається в середині XV століття, коли главою дому Медічі став Козімо Старший (1389 – 1464 рр) – мудрий і освічений чоловік, власник найбільшого у місті стану.

Він вважав за краще купувати прихильників не зброєю, а щедрістю. І незабаром став фактичним правителем формально залишалася республікою Флоренції. Козімо давав замовлення художникам, збирав твори античного мистецтва.

Скульптури відомих художників в ніші будівлі галереї

Розквіт Флоренції припав на правління його онука Лоренцо Прекрасного (1449 – 1492 рр. Палаццо Медічі став центром тяжіння інтелектуальної еліти. Для Лоренцо працювали Сандро Ботічеллі, Андреа дель Вероккио, Філіппо і Філіппіно Ліппі та ін. Їх роботи, в тому числі знамениті «Весна» і «Народження Венери» Боттічеллі, «Мадонна з немовлям і ангелами» Філіппо Ліппі, поповнили особисту колекцію Медічі.

«Народження Венери» Боттічеллі

У 1537 році герцог Тоскани став вісімнадцятилітній Козімо I (1519 – 1574 рр.), правнук Лоренцо Прекрасного. Він розширив територію держави, завоювавши в 1557 році Сієну, і переїхав з родиною в новий палаццо Пітті. Зараз у ньому розташовується музей, який поряд з Уффіци демонструє частина зібрання картин родини Медічі.

У 1550-ті роки Козімо I замовив відомому живописцю і архітектору Джорджо Вазарі проект грандіозного адміністративного будинку, в якому розташовувалися б канцелярії, казначейства, трибунали й інші установи. По-італійськи uffizi, — від цього кореня походить добре знайоме нам слово «офіс».

Будівництво галереї

У 1560 році розгорнулися будівельні роботи, а в 1562 році витончене ренесансна будівля, складається з двох довгих крил з відкритими галереями (лоджіями), ухвалив перші державні служби.

Після смерті Вазарі в 1574 році комплекс будівель розширював архітектор Бернардо Буонталенті. У той же час герцога Франческо I (1541 – 1587 рр.) почав розміщувати в верхніх лоджіях Уффіці колекції родини Медічі.

Всі наступні герцоги вважали своїм обов’язком поповнювати збори галереї.

У 1631 році з колекції урбінського роду делла Ровере в якості приданого Вітторії, нареченої Фердинанда II Медичі, надійшла знаменита «Венера Урбінська» Тиціана.

У 1737 році династія Медічі обірвалася. Її остання представниця Анна Марія Луїза, дочка Козімо III, передала спорідненої Лотарінгське династії всі художні ценнсти на умовах, що вони залишаться державними і ніколи не покинуть меж Флоренції.

У XVIII столітті колекція поповнювалася за рахунок надходжень з церков і монастирів, тоді ж вона була розміщена в залах в хронологічному порядку і за школам. В кінці XVIII століття музейне зібрання Уффіці набула майже сучасного вигляду.

Особливості колекції

Головні особливості колекції обумовлені самою історією галереї. По-перше, краще всього в ній представлені твори флорентійської і сієнській шкіл живопису. Гірша ситуація з венеціанськими і болонськими майстрами, і вже зовсім небагато робіт художників, що творили за межами Італії. Хоча треба визнати, що твори інших європейських шкіл, який є в колекції Уффіци, відрізняються високою якістю.

Нерівномірно розподіляються роботи і за часом створення. Найбільшу кількість творів відноситься до XIV – XVI століть – епохи Відродження, коли придбанням шедеврів займалися самі яскраві особистості з дому Медічі.

Картин XVII – XVIII століть значно менше, а творів, написаних після 1800 року, зовсім мало.

Портрети герцога Урбіно Федеріго да Монтефельтро і герцогині Баттіста Сфорца

Зверніть увагу! Особливістю Уффіці є колекція портретів видатних діячів науки і мистецтва, яку почав збирати в середині XVII століття кардинал Леопольдо Медічі (1617 – 1675 рр.), купив ряд портретів з Академії св. Луки в Римі. Такого зібрання автопортретів художників, як в Уффіці, немає в жодному музеї світу.

Найбільш значимі роботи

За версією самої галереї Уффіци:

 • Боттічеллі, Народження Венери, 1484.
 • Боттічеллі, весна, близько 1482.
 • Леонардо да Вінчі, Благовіщення, 1475.
 • Мікеланджело Доні Тондо, (1506).
 • Рафаель, Портрет папи Лева X в 1518 році.
 • Тіціан, Венера Урбіно, 1538.
 • Караваджо, Вакх, 1597.

«Благовіщення» Леонардо да Вінчі

Час роботи

 • Галерея відкрита з вівторка по неділю з 8:15 до 18:50
 • Галерея працює: по понеділках. А також 1 січня, 1 травня і 25 грудня

Каса закривається о 18:05

Скільки коштує

 • Стандартний квиток коштує 8 євро
 • Вільний вхід кожну першу неділю місяця.

Квиток можна придбати на місці в касах музею. Зазвичай там черга приблизно на 1 годину.

А можна забронювати онлайн заздалегідь на певний час і дату і вже на місці, за 30 хвилин до входу, обміняти вашу бронь на нормальний квиток. Заміна на квиток відбувається навпроти головного входу в музей.

Плюс електронного квитка — не потрібно стояти в черзі. Для тих, хто купив онлайн є спеціальний вхід в музей (поряд з живою чергою). Показуєте працівникові квиток, він дивиться на дату і час і пропускає вас.

Як пройти в музей без черги

 • Можна забронювати квитки по телефону музею. За бронювання стягується комісія 4 євро.

Вартість квитка через офіційний сайт: 8 + 4 = 12 євро

 • Можна забронювати через офіційний сайт музею (купівля квитків): www.b-ticket.com

Вартість така ж 8 + 4 євро за бронювання.

Але і на сайті видно, що на найближчі дні все розкуплено.

 • Можна забронювати квитки через неофіційні сайти продажу квитків.

Вартість від 16 до 25 і вище євро на людину.

Можна купити дуже зручну карту firenzecard. Вона діє як проїзний на всі види громадського міського транспорту. По ній же вхід в деякі музеї, деякі зі знижкою.

Чим ще хороша така карта — з нею можна проходити в музей без черги. У вартість включено квиток в галерею Уффіци. Але карта дорога.

У музеї є аудіо гід російською мовою. Вартість 4 євро на одного.

Офіційний сайт: www.uffizi.it

Де зупинитися у Флоренції

Зараз багато варіантів житла у Флоренції з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Ми жили в готелі MsnSuites Palazzo dei Ciompi Florence. У нас були апартаменти з кухнею.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Флоренції

Як дістатися

Галерея знаходиться поруч з площею Синьорії (Piazza della Signoria) і Палаццо Веккьо з одного боку і річкою Арно з іншого боку.

Найближча автобусна зупинка Galleria Degli Uffizi. Автобус № С1. Від зупинки 10 метрів до вулиці Via della Ninna. Йдіть за нею до перетину з вулицею Piazzale degli Uffizi. Ось і все, ви на місці.

Галерея на карті

Адреса: Piazzale Уффіці, 50122 Firenze

Спасибі, що читаєте нас ділитися корисною інформацією в соц мережах.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку