Шанувальники творчості Толкієна знають, що в Средеземье багато дивовижних, чарівних, навіть страшних місць. Але, одне з найпривабливіших, це село Хоббитнон в Ширше. Звідси все починається. Пам’ятайте ідилічні картинки зелених пагорбів, маленькі будиночки з круглими дверками і гостинних коротунів-гобітів?

Зміст статті

  • 1 З чого все починалося
  • 2 Гобітон сьогодні
  • 3 Скільки коштує
  • 4 Де зупинитися поруч з Хоббитоном
  • 5 Гобітон на карті

З чого все починалося

Вони споконвіку живуть трохи західніше від річки Брендивайн. В Ширше кілька сіл, але Гобітон — найбільша. Зовсім поруч Хоббитонским пагорбом, а через неї біжить струмок Уводье.

Тут живуть знайомі нам по книгах і фільмах Більбо Беггінс з племінником Фродо. Більбо допоміг гномам перемогти дракона, а Фродо взагалі в компанії товаришів врятував всі Средеземье від неминучої загибелі.

І обидва рази все починалося саме тут. Для тих, хто дивився фільм — буквально тут. Пітер Джексон (режисер) побував у Новій Зеландії, побачив містечко Матамата і вирішив, що це ідеальне місце для зйомок. В 1999 році почалося будівництво, а вже через рік — зйомки фільму.

Раніше тут розташовувалася ферма вівчарів, а тепер — затишна село. Нічого не довелося зносити або змінювати. Природа дивно гармонійна, а на перший погляд, це місце не зворушено цивілізацією. Тобто, якщо ви приїхали відвідати Гобітон, то абсолютно точно за рогом не буде Макдоналдса.

Це незвичайний знімальний місто. «Звичайний» будують швидко, з фанери і картону. Тут же режисер вирішив грунтовно попрацювати. Була задіяна армія для будівництва містечка і під’їзної дороги довжиною 1,5 кілометри.

Для фундаменту будиночків викопали 37 отворів. Там, де не вистачало природних схилів, їх створили з фанери, каміння й трави. Спеціально для Хоббитона висадили барбарисові огорожі, садки, квіти. Все це оберігалося взимку під «всевидячим Оком» досвідчених садівників. Старі дерева оживили цієї листям, яку привезли з Тайваню, а дахи крили соломою з сусідньої ферми.

Підготовка майданчика для зйомок посіла 9 місяців, а працювали на ній 400 осіб. Як підсумок: справжня село зі світу фентезі, справжній Гобітон, справжній Шир! До речі, крім рослин, тут є ще тварини. Вівці, корови, кури, кози. Все це — не комп’ютерна графіка, а реальні звірятка.

Відразу після зйомок майже всі декорації вивезли. Тільки до 2011 року сюди стали приїжджати в «паломництво» туристи, які все ще змогли застати 17 будиночків з 37.

Гобітон сьогодні

Але ось почали знімати «Хоббіта». Молодий Більбо повертається в свій будинок, а робота над декораціями триває. Після зйомок вирішено було залишити все як є на радість туристам. І вони не прогадали!

Відео, як знімали фільм «Хоббіт» в селі.

Тепер, крім самого фентезі-містечка, тут є закусочна, рейсовий автобус. Перший час господарі ферми були незадоволені. Наплив туристів, прохання показати місця бойової слави сім’ї Беггинсов їх, зрозуміло, дратували.

Вирішено було створити туристичний маршрут. Тепер, по 300-500 чоловік в день прибувають в імпровізований Шир, платять по 50 євро за туристичний прохід через село. Воно того варте, повірте. Особливо, якщо ви — шанувальник обох трилогій.

Все те, що ви бачили у фільмі — реально існує. Доріжка, по якій Гендальф їхав, покурюючи трубку, на день народження старого друга. Знаменита Нора Більбо з усім інтер’єром, садок Сема, озеро під пагорбом.

Ви можете погодувати овечок спеціальним кормом, вони ручні. До речі, майже 30% туристів не читали, або не дивилися «Володаря Кілець». Але, це поки що. Напевно, після відвідання тематичного парку їм дуже хочеться переглянути всі 3 частини відразу. Адже вони вже побували в казці!

Скільки коштує

  • Дорослий квиток (17+) — 79 новозеландських доларів
  • Дитячий квиток (9-16 років) — 39.50 новозеландських доларів
  • Діти до 8 років безкоштовно

У вартість входить трансфер з р. Матамата. Автобуси ходять кожні 30 хвилин з 8:30 до 15:30.

Прочитати про екскурсії можна на офіційному сайті.

Де зупинитися поруч з Хоббитоном

Зараз багато варіантів житла з’явилося на сервісі AirBnb. Один місцевий житель здає будиночок прям зовсім поруч з селом. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів поруч із селом

Гобітон на карті

Дякую друзі, що читаєте нас. До зустрічі)


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво