Привіт, друзі. Сьогодні я розповім про одне з місць відпочинку Берліна, куди можна сходити з дітьми, сполучивши прогулянку з оглядом скульптур і читанням казок. Це приємне місце називається Фонтан казок і знаходиться він в народному парку Фрідріхсхайн. Дорослим буде цікаво знайти знайомих персонажів серед скульптур і пройтися по тихих алеях.

Фонтан казок (Märchenbrunnen im Volkspark Friedrichshain ) ми включили в свій маршрут третього дня в Берліні, умовно назвавши його «водний день», оскільки побували на Острові музеїв, на цей раз в музеї Боде, покаталися на катері по річці Шпрее, прогулялися по набережній, зайшли до фонтану Нептун і далі рушили до Фонтану казок.

Зміст статті

 • 1 Щаслива помилка
 • 2 Що подивитися в парку
 • 3 Історія Фрідріхсхайн
 • 4 Фонтан казок

Фонтан казок знаходиться в 30 хвилинах ходьби від парку Люстгартен на Музейному острові.

Щаслива помилка

Під час підготовки до поїздки, я шукала симпатичні пам’ятки Берліна і на одному з німецьких сайтів наткнулася на Фонтан казок. Там же знайшла стару фотографію:

Видно я щось не правильно зрозуміла при перекладі і вирішила, що крім фонтану в парку є алеї, прикрашені рядами казкових персонажів. За моїми уявленнями вони повинні були стояти по обидва боки сходів в парку.

Якби не ця помилка, ми б напевно просто подивилися фонтан і пішли далі. Але оскільки ми з Галею люди допитливі і, якщо намітили щось знайти, то шукаємо до останнього, — в пошуках сходів ми обнишпорили весь парк і знайшли в ньому, окрім фонтану масу цікавих об’єктів.

Рекомендуємо вам підійти не тільки до Фонтану казок, але і прогулятися по самому парку.

Що подивитися в парку

 • Фонтан казок
 • Два ставки і фонтан
 • Бункерні гірки.
 • Водний стадіон на 8 000 глядачів
 • Дзвін Миру
 • Ресторан
 • Влітку вечорами тут проходить показ фільмів на відкритому повітрі.
 • У парк можна прийти зі своїм грилем і приготувати шашлики.
 • Історія Фрідріхсхайн

  Народний парк Фрідріхсхайн (Volkspark Friedrichshain) відрізняється від доглянутих палацових парків. Він, теж доглянутий та оздоблений, але призначення його — відпочинок і місце розваги городян. Тут можна гуляти з дітьми, грати в рухливі ігри, загоряти, готувати, дивитися кіно.

  Це перший і найстаріший парк такого роду в столиці Німеччини.

  Ідея створити парк для народних гулянь визріла давно, але реалізувати її вирішили в 1840 році, коли відзначався столітній ювілей правління імператора Фрідріха II (Великої).

  Назва парку перекладається як «Лісок Фрідріха».

  Плануванням парку і роботами з благоустрою займався садовий архітектор Густав Майєр. Пізніше він зайняв посаду директора парків Берліна. Пам’ятний бюст йому встановлено в іншому парку міста — Трептов парку.

  Ландшафт парку з роками трохи змінився. Так дві бункерні гірки з’явилися після Другої світової війни, коли були підірвані два зенітних бункера, що стоять тут. Гори щебеню зібрали, засипали землею і засадили чагарником. Висота гір 48 і 78 метрів.

  Дзвін Миру (Weltfriedensglocke) теж з’явився пізніше, в 1954 році. Він символізує дружбу народів і відлитий в Токіо. Берлінський дзвін — один з 19 дзвонів, які перебувають у 16 різних країнах.

  Всі дзвони відлиті з монет 100 країн світу, які пожертвували люди згуртовані ідеєю об’єднання націй.

  У парку Friedrichshain є симпатичні відокремлені місця зразок цього парку каменів «Течії струмка». Щось схоже є в Японському саду Московського ботанічного саду.

  Фонтан казок

  Охороняється пам’ятник архітектури — міський фонтан Берліна.

  • Площа всього комплексу: 15 480 кв м (90 на 172 метра).
  • Основна частина виконана в стилі нео-бароко і займає площу 1 836 кв. м (34 метри на 54 метри).

  У 1893 році влада прийняли рішення оформити вхід в парк. Але і в Німеччині не все робиться швидко.

  На початку XX століття ідея створення Фонтану казок прийшла архітектору Людвігу Хофманну.

  З 1901 по 1905 роки йшла робота над розробкою ідеї і архітектурним плануванням.

  Потім для роботи над скульптурами були запрошені три скульптора Й. Раух, В. Ташнер Р. і Верба. Майстри працювали над фігурами 6 років.

  15 червня 1013 року Фонтан казок був відкритий.

  Це чотириступінчастий каскадний фонтан. В якому один великий і ще 9 малих фонтанів. У центрі — казковий персонаж Царівна жаба в оточенні жаб.

  По боках персонажі відомих казок братів Грімм.

  Попелюшка

  Гретель на білій качечку. Гензель теж на качечку, але на протилежній стороні фонтану.

  Спляча красуня

  Червона шапочка

  Удача Ганса

  Замикає фонтан напівкругла арка з кам’яними чашами.

  Якщо пройти по східцях далі в парк, то ви побачите невелику площу і ще один маленький (8 метрів в діаметрі) фонтан «Дельфін». Над його скульптурами працював Р. Враба.

  Фігури фонтану виконані з черепашнику.

  До речі, сходи з рядами казкових героїв ми так і не знайшли. Пішла я з парку злегка збентежена) Вже пізніше, вдома, я зрозуміла: на фотографії все скульптури фонтану зібрані і поставлені в ряд. Всі вони постраждали від часу і бомбардувань і вимагали реставрації. Після того, як казкових героїв відновили, вони зайняли своє місце біля фонтану. Даремно ми їх шукали, вони були перед нами, тільки цілі. Зате ми прогулялися по парку і побачили його визначні пам’ятки.

  Підписуйтесь на розсилку нашого блогу і отримуйте нові статті на пошту. Коментуйте, діліться інформацією з друзями. До зустрічі.

  З повагою, Алла Сутягіна


  Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
  Завантаження…
  Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
  згоду на обробку своїх персональних даних

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Вам також може бути цікаво


  Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку

  Від Гаррі Поттера до маленького Принца: казкові парки зі всього світу

  Чінкве-Терре (Cinque Terre) – парк, пляжі і мальовнича старовина