Привіт, дорогі читачі. Індія – дуже незвичайна країна. Розвинена наука і безграмотність, багатство і бідність, небувалі архітектурні пам’ятки, причому не тільки давні, а й сучасні. Про один з таких шедеврів нового часу ми сьогодні і розповімо. Храм Лотоса в Нью-Делі (Lotus temple) незважаючи на свою молодість вже став культовим серед туристів. Це центральний бахайській храм Індії.

Індія. Штат Нью Делі.

Зміст статті

 • 1 Мати храмів Індостану
 • 2 Сиволизм
 • 3 На території комплексу
 • 4
 • 5 Як добратися
 • 6 Храм Лотоса на карті

Багаї – дуже молода релігія. Вона з’явилася в середині XIX століття. Згідно їй, Бог єдиний, єдині всі релігії, тому двері храму широко відкриті для людей будь-яких віросповідань.

Бахайській храм називають «Будинком поклоніння». На даний момент на планеті побудовано сім таких будинків поклонінь.

Мати храмів Індостану

Історія Храму Лотоса, який ще називають «Матір’ю всіх храмів Індостану», почалася задовго до його будівництва.

Храм Лотоса

У 1921 році представники бомбейської громади багаї звернулися до засновника бахаїзму Абдул-Баха з проханням про будівництво будинку поклоніння в Бомбеї. Релігійний лідер відповів, що такий будинок буде зведено, але в майбутньому, в одному з найбільших міст Індії. Все так і сталося.

У 1980 році почалося будівництво Храму Лотоса. Відповідальним за створення проекту будинку був обраний Фаріборз Сахбе.

Від уважного погляду не вислизне, що храм схожий на оперний театр у Сіднеї.

Оперний театр у Сіднеї

Дійсно, архітектор при проектуванні взяв за основу саме його. Протягом двох років створювався проект будівлі, виглядає, як квітка лотоса, — священне рослина Сходу.

Будівництво тривало до 1986 року. На світ з’явилося грандіозне спорудження, здобув за свою оригінальність безліч нагород.

Сиволизм

Будинок поклоніння має форму лотоса. Величезний «квітка» складається з 27 пелюсток. Пелюстки зроблені з бетону, зверху їх покриває білий мармур. Розташовані кількома рядами по дев’ять штук.

Всередину будівлі ведуть дев’ять дверей. Це число символізує число шляхів цього бахаита, також воно вказує на кількість основних світових релігій.

Інтер’єр будівлі дивує своїм мінімалізмом — тільки лавки для відвідувачів та знак бахаї, що прикрашає купол будівлі.

В’їзд в Храм Лотоса

Все вірно. Тексти багаї вказують на те, що всередині будинків поклоніння, а також на їх території не повинно бути ніяких прикрас: скульптур, будь-яких зображень і тому подібного.

Це ще одна причина вважати Будинок поклоніння одним з самих незвичайних сакральних споруд у світі.

Інтер’єр храму

Площа культової споруди з легкістю вміщує дві з половиною тисячі чоловік. При цьому система природної вентиляції дозволяє їм відчувати себе дуже комфортно.

Зайшовши всередину будинку, поставте перед собою просту задачу – знайти в його конструкції хоч одну пряму лінію. Попередимо відразу: вам це не вдасться. Немає там прямих ліній взагалі. Жодної.

Тут тихо і спокійно, незважаючи на велику кількість туристів. Приємно посидіти на прохолодних лавках, насолодитися відпочинком. Платою за цю можливість буде величезна галаслива чергу біля входу. Але хіба вона вас зупинить?

Вечір. Храм Лотоса

Щоб увійти всередину будівлі, потрібно буде здати взуття на зберігання, як при вході всередину індуїстських храмів. Це абсолютно безкоштовно, як, загалом, і саме відвідання сакральної споруди. Всередині Храму Лотоса забороняється голосно говорити, фотографувати або використовувати відеокамеру.

Цікаво, що в храмі ви не знайдете жодного священика. «Як так?» – запитаєте ви. Вся справа в тому, що тут служать не священики, а добровольці, волонтери.

До їх обов’язків належить:

 • обслуговування будівлі
 • прийом відвідувачів
 • проведення молитовних програм, що складаються з читання писань і співу молитов без супроводу музики.

Музика, так само як будь-який візуальний декор, бахайських храмах заборонена.

На території комплексу

Поруч з будинком поклоніння розташовані величезні басейни. Завдяки їм створюється враження, ніби лотос «росте» з води. Відчуття того, що ви потрапили в казку, доповнює сад площею понад 10 гектарів.

Ось такий він, Храм Лотоса. Чудовий, але разом з тим аскетичний. Це одночасно місце, де кожен перебуває наодинці з собою, і можливість виявитися частиною галасливої юрби туристів.

Час роботи

 • Взимку і восени будівля відкрито для відвідування з 9:00 до 17:30
 • Влітку і навесні з 9:00 до 18:00

Офіційний сайт: www.bahaihouseofworship.in

Як дістатися

До Храму Лотоса ви можете доїхати на метро. Вийти треба на станції Неру Плейс або Калкаджі Мандір.

Адреса: Bahapur, Kalkaji, New Delhi, Delhi, 110019, India

Храм Лотоса на карті

Сподіваємося, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш блог, діліться корисною і цікавою інформацією з друзями. І до скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку