Привіт, друзі. Храм Покрови Пресвятої Богородиці в Медведково знаходиться в красивому парку на стику трьох великих районів. Сам парк прилягає до садиби Свіблово. Якщо ви любите прогулянки, активний відпочинок та історію, — наша сьогоднішня розповідь для вас. Справа в тому, що ви зможете поєднати знайомство з садибою, прогулянку в парку і відвідування старовинного російського храму, історію якого ми і хочемо розповісти.

Зміст статті

  • 1 Історія
  • 2 Архітектура
  • 3 Корисна інформація
  • 4 Як дістатися
  • 5 Храм на карті

Храм Покрови Пресвятої Богородиці часто називають Покровською церквою або Богородицької церквою. Він розташований на півночі Москви, на правому березі Яузи.

Говорити, що це унікальний, неймовірної краси собор і нічого схожого ви не зустрічали, ми не будемо. Це — невелика шатрова церква князя Дмитра Пожарського, зі своєю історією, розташований в красивому місці, у храмі проходять екскурсії і служби. Поруч парк і садиба.

Історія

З моменту закінчення смути, в Медведково, знаходився маєток і резиденція князя Дмитра Пожарського. У 1635 році він побудував невелику білокам’яну шатровий церква в честь свого покійного сина Федора.

Храм і красива місцевість на березі річки Яузи користувалися популярністю у багатьох знатних осіб Москви. Так сестра Петра I — царівна Софія часто приїжджала сюди на молитву.

Після смерті Дмитра Пожарського, маєток в Медведково разом з церквою спочатку переходило у спадок, а потім, після конфіскації, дісталося князю Ст. Голіцину.

За той недовгий час, що собор знаходився під його контролем, Голіцин скоротив кількість приділів храму і створив новий іконостас. Вважається, що замовлення виконував знаменитий російський іконописець Короп Золотарьов.

До 1691 році Медведково було передано Ф. Наришкіну. А після його смерті садиба перейшла до Л. Наришкіну. Садиба Наришкіних знаходиться приблизно в 20 хвилинах ходьби по алеях парку.

На жаль, документів про стан храму на той час не збереглося. Але реставратори вказують, що при Нарышкинах вигляд церкви був істотно змінений.

Село Медведково 1964 рік

За всю свою довгу історію храм жодного разу не закривався. Але до Вітчизняної війни служби велися лише на території нижнього бокового вівтаря. Потім будівлю відремонтували, і служби стали проводиться і у верхній церкви.

Архітектура

Архітектура будівлі являє собою кам’яну шатрове зодчество.

Головна його особливість — завершення не куполом, а шатром. У підстави шатра розміщені ряди кокошників, а із західного боку до церкви примикає двоярусна дзвіниця.

Всього в будинку два поверхи: нижній опалювальний із храмом в ім’я ікони Божої Матері і верхній не опалювальний храм в ім’я Покрови.

Унікальність його ще й у тому, що це одне з небагатьох релігійних будівель, побудованих до заборони патріарха Никона на зведення шатрових соборів.

Корисна інформація

Екскурсії тут проводяться абсолютно безкоштовно, без попереднього запису. Чекати потрібно біля входу на територію нижнього храму.

Тривалість екскурсії – приблизно дві години.

Також проводяться адаптовані екскурсії для дітей, де служителі захоплююче розповідає історію тутешніх місць.

Для її організації потрібно звертатися в паломницький сектор.

Сайт: www.pokrovchram.ru

Як дістатися

Доїхати до будівлі собору можна кількома способами.

  • Від станції метро Відрадне автобусом 605 до Проїзду Дежньова, 32, далі пішки або на маршрутці 280 до вул. Заповідна.
  • Від станції метро Свіблово на автобусі 628 до вул. Заповідна. Будівля розташована недалеко від зупинки.
  • Можна дістатися від станції метро ” Медведково на 380 автобусі, але це буде довше.

Адреса: м. Москва, вул. Заповідна, д. 52А

Храм на карті

Приємних вам прогулянок і несподіваних відкриттів, друзі. Навколо нас багато захоплюючих локацій. Підписуйтесь на наш блог і до побачення!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку