Привіт, друзі! Нещодавно знайшла в мережі класний ресурс Arzamas пізнавально-цікавої тематики. Позиціонує себе як лікнеп. Є свій якісний сайт і канал на YouTube. Це цікава визуализированная енциклопедія. Стисло, грамотно і з гумором розповідає історію античності. Думаю тим, хто любить не просто відпочивати, а подорожувати самостійно і зі знанням справи, він стане в нагоді.

Повна назва: Проект «Що таке античність».

Створений спільно Arzamas і Видавництвом Яндекса, програмою, спрямованою на розвиток освітніх ініціатив у галузі історії, літератури, мистецтва і філософії.

Незважаючи на те, що проект молодий, на сайті вже достатньо матеріалів, щоб зависнути в ньому години на два.

Що ж там є для нас?

  • Відео. Стародавня Греція за 18 хвилин
  • Відео. Стародавній Рим за XX хвилин
  • 7 лекцій
  • Маса цікавих матеріалів, таких як «Словник давньогрецької культури» або «Короткий путівник по грецькій філософії», а можна дізнатися «Який ви еритик».
  • Відмінний тест

Скільки себе пам’ятаю, стільки захоплююся античністю, але відповісти правильно на всі питання не змогла, про що, до речі, зовсім не шкодую – є можливість пройти тест заново і позбутися помилкових «знань», незрозуміло звідки залітати в голову.

Тим, хто їде в Рим

Здорово, правда? І, до речі, відразу зрозуміло, чому в Європі такі гарні дороги.

Тим, хто їде в Грецію

Парфенон в Афінах служив «Центробанком», знаменитих спартанців було не 300, а значно більше, а такої країни як Стародавня Греція взагалі не існувало. Заінтриговані? Тоді дивіться:

Лекції

Поки я прослухала не всі. Розташування моє завойовано з перших же слів, коли історик починає серйозно, з історичної точки зору розбирати фільм «Троя».

Коли ми з Галею приїхали в Трою, то займалися приблизно цим же. Зрозуміло, що Голлівуд, зрозуміло, що фільм видовищний, але хоч трішечки-трішки правди в ньому повинна бути) Чи ні? Навіть троянський кінь, всередину якого ми влізли (приблизно таким я його і уявляла) не поміститься на вулиці Трої.

Вообше, подорожуючи по Європі, постійно натикаєшся на сліди античного світу, на залишки Римської імперії. У Німеччині це університети – в тому ж Геттінгені. Коли-то невелике навчальний заклад на кордоні імперії, а тепер інститут Макса Планка.

Або взяти Прагу. Карл IV — чеський король був імператором Священної Римської імперії. Мріяв перенести столицю імперії з Риму до Праги. Знаючи такі деталі, по-іншому дивишся на місто.

Однак повернемося до сайту. Ось його адреса: www.arzamas.academy

Вивчайте, отримуйте задоволення. До нових зустрічей.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb

Нові правила: як тепер провозити свій багаж і ручну поклажу в літаку з 5 листопада 2017 року