Привіт, друзі. Сьогодні ми розповімо і покажемо, як живуть середньовічні громадяни в Московській області, як йдуть справи з лицарством, як нині проходять лицарські турніри і штурм замку, які чесноти в пошані, а заодно подивимося на прекрасних дам і на товари, які привезли на середньовічну ярмарок селяни. Загалом, що таке Шлях чеснот або Ritter Weg і як лицарі опинилися на Верблюжої галявині.

Турнір проходив 25 червня в этнопарке «Кочівник», на Верблюжої галявині в Троїце-Сергіївському районі, недалеко від Хотьково.

Зміст статті

 • 1 Підмосковні лицарі
 • 2 Організація
 • 3 Фото звіт
 • 4 Сайт Ратоборцев
 • 5 Місце проведення Ritter Weg


Ми з Галею готуємося в чергову поїздку по Німеччині. Щоб відчути дух країни, хотіли побувати на лицарському турнірі або побачити історичну реконструкцію битви з драконом. Перерили всі німецькі заходи на цю тему, але на жаль, — на час нашої подорожі в місцях, де ми будемо битв немає(

Тоді ми вирішили почати «занурення» в Європейську культуру з лицарського турніру «Шлях чеснот», який проходив недалеко від Хотьково на підмосковній «Верблюжої галявині»на території етнопарку Кочівник.

Підмосковні лицарі

Поясню, а то самій здається, що я марю. Верблюди, лицарі, кочівники, чесноти — як все це поєднується?

Поєднується у вигляді свята. Пізнавального і розважального. Ще недавно люди в історичних костюмах, які мріють про балах і іподромах, про богатирських поєдинках і битвах сприймалися як диваки. Але ці любителі історії, культури та захоплюючого відпочинку знаходили «своїх», об’єднувались у спільноти і жили своєю цікавою позачасовий життям на історичних реконструкціях.

У Москві такі події можна було побачити в Коломенському кремлі або на Бородінському полі. Тепер же учасників стає все більше і з’явилися фестивалі, де люди в костюмах — рольовики, відіграють свої образи.

Це можуть бути лицарі на конях і піші, феодали і їх дружини, ремісники (ковалі, пекарі, майстри, будівельники), музиканти, які грають середньовічну музику, прості городяни і селяни, і навіть люди незвичайних професій, таких як кат.

Веселий кат

Важко повірити, що в наш час баляндрасник і веселун може вибрати такий жупельный образ. Хоча і серед катів люди різні зустрічалися.

Коротко кажучи, поїхали ми на такий фестиваль з заявленим назвою «Шлях чеснот». Проходив він на території етнопарку Кочівник.

Організація

Свято проводило Агентство історичних проектів «Ратоборцы». Організовано чудово.

 • Величезна парковка перед галявиною плюс помічники, разруливающие і напрямні машини в потрібне місце, щоб при виїзді та в’їзді ніхто нікому не заважав.
 • Їжа, вода, кафе, туалети — все було на висоті. Ціни середні по Москві.

 • Майстер класи та робота майданчиків чітко за розкладом.
 • Квитки платні — 1500 рублів з людини. Купити можна було заздалегідь через інтернет.

Каса

 • Вся поляна розбита на тематичні зони, в яких кожні півгодини відбувалося щось цікаве.

Схема розташування об’єктів. Картинка кликабельна, можна збільшити.

Майданчики і тематичні зони фестивалю

Головні події:

 • Поєдинки піших лицарів. З викликом на бій.
 • Поєдинки кінних лицарів. Кожен лицар проголосив своїм девізом одну з чеснот: Сміливість, Вірність, Справедливість, Куртуазність, Скромність, Радість,
 • Благородство й битва за неї. Нагорода переможцю — вінок з рук прекрасної дами.
 • Штурм замку Любові. Це бій, в якому брало участь два війська.

Переможець турніру і його прекрасна дама

Це звичайно не все. І що слова читати, дивіться наш фото звіт з коментарями.

Фото звіт

Двір феодала

Феодал розповідає про своє нелегке життя

Дуже цікава розповідь про особливості життя, взяття у полон, про одяг і зброю. Не уявляла, що таке обмундирування коштує 5 сіл середнього достатку.

Свита феодала

Тут же була намет лицаря, в якій ми побачили побут та будні (меблі, «ванну кімнату», трав’яні збори для ванни, одяг і супроводжуючу його даму серця).

У наметі лицаря. Лицар приймає ванну

Двір

Представлений керамічної майстерні, кузнею та спорудами. Тут проходили майстер класи по глині.

Випал горщика

Коваль виконує замовлення лицаря

Далі — ристалище (поле для кінних і піших поєдинків). У дам VIP місця, глядачі розташувалися за огорожею по периметру. Техніка безпеки строго дотримана. Постраждалих і поранених помічено не було.

Підготовка до турніру

Лицар на відпочинку

Не так просто надіти кольчугу

Штурм замку Любові

Катівня і лепрозорій

У катувальної представлені інструменти тортур: гаки, щипці, кайдани; колодки, диба, крісло з шипами.

Діти з задоволенням влазили в колодки і стояли в них, недалеко від них пішла і Галка. Створюється враження, що катівня, щось на зразок кімнати сміху. Це не так, — я ризикнула лягти на дибу і скажу вам приємної або смішний мені процедура не здалася. Навіть жартома моторошно.

Пыточное крісло з шипами

Черниця в катівні кріслі. Несподівана реакція

Катування

Галя в колодках

За ними можна було спробувати і дізнатися, як працює метальна машина для взяття міста. Тут гралися малюки, як і на ігровому полі, де теж йшли майстер класи з мечами.

Учасники фестивалю

Представники святої церкви

Городяни

Родина

Мандрівник з собакою

Музика

Протягом дня грали музиканти. А ввечері на сцені концерт. Виступали дві різні групи: «Шеллен» та ансамбль середньовічної музики Avis Dei. Колективи несхожі, з різним репертуаром, але дуже професійні.

Вразила пісня на старо французькою мовою.

Вистави

Вистава — сильно сказано, середньовічні мініатюри для майданного театру, яким він був тоді. Дві таких наївних мініатюри розіграла трупа Persona Viva.

Перша — у жанрі мораліте — повчальна історія про нечестивому ченця.

Друга — мираклий: вистава про чудеса Діви Марії. Про доброго ченця, який ніс священні реліквії в дар монастирю і його обікрали.

Ярмарок

Четверо за столиком

Чарівна малятко-сова приїхала з сім’єю майстрів з виготовлення шпильок для волосся і виконувала обов’язки молодшого зазивали. Говорячи мовою сучасних — менеджер по продажам.

Туристичний автобус середніх віків

На ярмарку можна було купити зброю: різні мечі, ножі, топірці, сокири, списи, луки, стріли. А також кольчуги і шоломи. Ми всі шоломи переміряли, вдома я зробила собі ось такий «Автопортрет в лицарському шоломі». Вже не знаю, до якого ордену я належу, але явно чернечому.

Автопортрет у лицарському шоломі

Висновок: свято сподобався. Рекомендуємо.

Після свята

Сайт Ратоборцев

Сайт «Ратоборцев» www.ratobor.com

На сайті багато цікавих проектів і звітів, є документальний фільм. Анонси заходів.

Там же послуги по оренді костюмів. Від середньовічних до військової форми ВВВ.

Літо швидко мине, а спогади залишаться. До речі, ви теж можете стати реконструктором. Діліться інформацією з друзями, подорожуйте, до зустрічі.

Місце проведення Ritter Weg

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Головні різдвяні ярмарки Берліна 2017-2018 на карті, що спробувати з національної кухні

Найнеймовірніші ринки по всьому світу — must see для шопоголіків

Машина часу: найдавніші міста сьогодні