Добрий день! Всіх мандрівників кличемо на прогулянку по старій Празі. Тут багато чудових місць. Але сьогодні нас цікавлять тільки Малостранськую мостові вежі в Празі. Вони охороняють вхід в Празький Град. Підійдемо до Башт з боку Карлова Моста, розглянемо їх і піднятися на оглядовий майданчик, щоб розглянути і Королівський Палац.

Спочатку здається, що вежі схожі, але придивившись, розумієш: зустрілися не тільки споруди з різних століть, але і різні архітектурні стилі.

Адміністративний округ Прага 1. Історичні райони Старе місце і Мала Країна.

Зміст статті

 • 1 Дві твердині
 • 2 Докладний огляд
 • 3 Оглядовий майданчик і башти всередині
 • 4 Як дістатися
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Мостові вежі на карті

Дві твердині

Мова піде зовсім не про другий частини «Володаря Кілець». Наші вежі цілком реальні і не менш цікаві.

Знаходяться вони в Празі на Карловому мосту і відкривають шлях до Королівського Палацу з заходу (якщо слідувати Дорогою Королів).

Щоб перейти з району Старе місце на інший берег річки Влтави у історичний район Мала Країна, потрібно перетнути Карлів Міст. Тут-то ми і побачимо старовинні вежі, що охороняють міст.

Одна замикає район старого міста (Старе місце) і називається Староміська мостова вежа. За нею починається Карлів міст, по якому проходила Королівська дорога, ведуча в Празький град. Пройшовши міст, ми побачимо ще дві вежі. Їх призначення — пропустити через ворота городян і торговців і захистити вхід в Малу Країну від ворогів.

Ці твердині називаються Малостранськую мостові вежі (Malostranská mostecká věž) оберігають вхід в Празький град, нагадуючи нам про старі часи.

Побудовані вони були в різні роки і навіть різні століття. Але так давно разом, що тепер сприймаються як єдине ціле. Можете вгадати, яка з них була побудована раніше інший на два століття?

Мала мостова вежа вона ж Низька башта (Nižší mostecká věž), вона ж Юдитина вежа знаходиться тут з XII століття. Вона навіть старше, ніж сам Карлів Міст, т. к. раніше охороняла Юдитин міст. Його зруйнувала повінь 1342 року.

Хоча, давайте так: тут «завжди» був міст і дві башти. Коли Юдитин міст зруйнувався, на його місці побудували Карлів міст.

Низька башта пережила не тільки потоп, але і пожежа в 1591 року. Після пожежі будівлю реконструювали, надавши йому риси стилю ренесансу. Фасад прикрасили зубці, сграфіто, були прорубані додаткові вікна.

З XV століття Nižší mostecká věž стали використовувати як в’язницю для небезпечних злочинців, тих, які вчинили злочини по відношенню до суспільства. Приміром, тут була виставлена для загального огляду голова лицаря, разорявшего садиби. До кінця цього століття вона стала використовуватися як митниця і управління Празького мосту.

Справжнім скарбом цієї будівлі служить знайдений в XIX столітті барельєф. Він вважається одним з найстаріших прикладів такого мистецтва Праги. На ньому ми бачимо короля, що сидить на троні поряд зображено постать на колінах: чоловік щось подає або ж, навпаки, приймає від короля. Зберігся барельєф не дуже добре, що не дозволяє відновити особистості зображених.

Навпаки Низькою башти знаходилася стара романська сторожова вишка. Вона теж не витримала випробування часом.

Замість романської вежі до початку XV століття відбудували праву — Високу бруківку вежу (Vyšší mostecká věž).

Вона служила в якості маяка і складу боєприпасів.

Висока вежа багато в чому схожа на Старомєстську бруківку башту, розташовану з іншого кінця мосту. Але виглядає дещо простіше, не може похвалитися великою кількістю скульптур і інших прикрас. Єдиний скромний елемент декору – ніші. Є думка, що зупинитися декораторів змусили гуситський війни.

Свій сучасний вигляд ця башта придбала до кінця XIX століття.

На ній знаходиться оглядовий майданчик. Піднявшись туди по 146 сходами, ви зможете побачити панораму Празького граду.

З’єднуючий елемент

Між баштами знаходяться ворота, багаті різноманітними прикраси.

З боку, зверненої до Мала Країна, вони прикрашені знаком Dolní Лужнице, знаком Вратіслава і Чеським левом. Нижче знаходиться знак Старого Місця празького. З боку моста тут красуються лев Люксембурзька, лев Чеський та орлиця Моравська. А під ними герб Старе Місце.

Ворота стоять тут з часів короля Вацлава IV. Вся будова, на перший побіжний погляд, досить просте. Щоб знайти тут масу дрібних деталей, проведемо ретельний огляд споруд.

Докладний огляд

Низька башта висотою 30 метрів. Колись була набагато вище, але в часи короля Яна Люксембурзького її буквально вкоротили, залишивши лише 4 поверхи.

Темна дах з двома вежами і фігурний фронтон в стилі ренесанс, а на фасаді збереглася старовинна сграффіто-розпис.

Розгляньте її гарненько, Низька була свідком більшості значущих подій в історії Праги.

Довгий час Низька була в’язницею, а тут містилися в очікуванні страти особливо небезпечні злочинці. Вони рідко виходили з стін вежі, якщо вже потрапили туди.

Пізніше, до середини XIX століття всередині розташовувалась Митниця.

Висока вежа побудована в 1464 році в неоготичному стилі, характерному для середини XV століття. На неоготику вказують дві витягнуті башточки з гострими піками.

Якщо людина абсолютно не знайомий з архітектурними стилями, то обидві Вежі можуть здатися йому однаковими. Але, диявол у деталях, так що відмінності добре видно при найближчому розгляді.

Готичні барельєфи у вигляді чеських львів і гербів прикрашають зовнішній фасад Високою.

Ще одна характерна особливість неоготики — витягнуті ніші, де розміщуються фігури святих або правителів. На жаль, ніші пустують. За проектом архітектора, тут повинні були знаходитися статуї чеських королів.

Будівництво завершилося в темний період історії — гуиситская війна завадила втілити в життя задум.

До XIX століття архітектор Йозеф Моккер закінчив проект реконструкції Вежі.

Сьогодні її висота становить 43,5 метрів.

Ворота і пішохідна галерея увінчані геральдичним орнаментом. По всій довжині галереї йде декоративна зубчатка.

Оглядовий майданчик і башти всередині

В Низьку туристам вхід закритий. Тут засідає Історичне Товариство Праги. Є невеликий музей. На жаль, не для наших очей.

Високу відвідати можна, навіть потрібно. По дерев’яних сходах можна піднятися на оглядовий майданчик. Звідси добре видно Влтава, дахи будинків та Королівський Палац.

Всередині стоїть трохи затриматися. На стінах і стелі красива романська розпис, кутові ніші зайняті гербами і скульптурами.

Як дістатися

Адреса: Mostecká, Praha 1

 • На трамваї №№ 12, 20 або 22 і 57 до зупинки Malostranské náměstí.
 • Найближчі станції метро — Malostranská і Staroměstská

Час роботи

Піднятися на оглядовий майданчик можна в будь-який день тижня

 • З квітня по вересень: з 10:00 до 22:00
 • у жовтні: з 10:00 до 20:00
 • З листопада по лютий: з 10:00 до 18:00.
 • У березні: з 10 до 20:00.

Скільки коштує

 • Дорослі 90 крон;
 • Діти, студенти 65 крон.
 • Сімейний 250 крон

Офіційний сайт: www.muzeumprahy.cz/malostranska-mostecka-vez

Мостові вежі на карті

Спасибі, що склали компанію в прогулянці. Нові історії про подорожі читайте на нашому сайті, діліться з друзями, підписуйтесь на оновлення. До швидких нових зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку