Під час наших подорожей, ми часто буваємо в стародавніх містах. Як правило, це археологічна майданчик, фрагменти стін, з’їдених джунглями, або якісь натяки на стародавню цивілізацію. Про те, що тут було, нам може розповісти тільки хороший гід.

Але, на щастя, деякі найдавніші міста світу збереглися, тут живуть люди, а ми можемо пройтися по їх жвавих вулицях. Їх не багато, зате — це справжня подорож у часі. Отже, 6 міст зі сторінок підручника Давньої історії, в яких може побувати будь-який з вас.

1. Єрусалим, Ізраїль

Заснований приблизно: 2800 до н. е.

Вартість житла: від 24 $ за ніч.

Не нам вам розповідати, що тут відбувалося в стародавні часи. Біблійний місто, зіткнення християнства, іудаїзму та ісламу. Тут просто неможливо не заблукати, щоб знайти себе. У кожного будинку або магазинчика довга історія, а ці камені пам’ятають майже три десятки поколінь людей. Може, більше. Життя старого міста тече неспішно.

Тут ви побачите мечеть Аль-Акса, зможете доторкнутися або залишити записочку в стіні Плачу. Звичайно, більшість туристів і паломників йдуть до Храму гробу Господнього. Тут же Гетсиманський сад, в якому сталася одна з найстрашніших зрад в історії людства. Бувають безкоштовні екскурсії в Парламент. Це не так нудно, як може здатися. Обов’язково сходіть.

2. Єрихон, Палестина

Сліди проживання — з 9 тисячоліття до н. е.

Вартість житла: від 15 $ за ніч.

Ось це місто взагалі можна назвати найдавнішим. Його історія настільки заплутана і неймовірна, що самі історики не можуть дати навіть приблизну дату заснування міста. У Палестині це — головна туристична точка. Археологи з захопленням говорять про Єрихон. Тут було знайдено 8 історичних нашарувань. Тут же знаходяться найдавніші в світі руїни.

Звичайно, мова йде про пагорб Тель-ес-Султан. Ще не винайшли гончарна майстерність, а тут вже щось будували. Неймовірно! Всі об’єкти стародавнього міста пов’язані з Біблією і Євангельськими історіями. Тут диявол спокушав Ісуса Христа під час його 40-денного усамітнення, пропонуючи весь світ. Ви можете піднятися на ту саму гору і побачити, що супротивник пропонував Ісусу. Вид відкривається дивовижний. Коли втомитеся від споглядання старожитностей — спускайтеся прямо до Мертвого моря, це близько.

3. Пловдив, Болгарія

Заснований приблизно до 4000 до н. е ..

Вартість житла: від 16 $ за ніч.

Як ви думаєте, який місто в Європі можна назвати найдавнішим? Може Рим або Афіни? Виявилося, що ні. Їхати в Болгарію. Місто Пловдив повний римських будівель, але сам був побудований ще до появи Римської імперії.

Тут є свій амфітеатр, терми, фракійські споруди. Зверніть увагу на Бачковській монастир. Відвідайте Музей Етнографії. Місто не такий вже великий, зате 200 його об’єктів названі пам’ятки найдавнішої історії. Розташування зручне, адже поруч Греція, Македонія, Туреччина.

4. Бейрут, Ліван

Або «Близькосхідний Париж», як його ще називають.

Заснований приблизно 3000 років до н. е.

Вартість житла: від 36 $ за ніч.

Містом правили фінікійці, його захоплювали римляни і араби, тут були турки. Але найбільш сильний відбиток в його зовнішності і історії залишила Франція.

Тут є все: від східних базарів до ароматних французьких круасанів з цих паризьких пекарень. А ще синагоги, римські лазні, музеї, сучасні клуби і загадкові темні куточки старого міста. Тут буває дуже жарко, але від спеки рятує море. А буває, можна кататися на лижах. Найцікавіше, що є такі місяці, коли купатися і кататися можна в один день.

5. Сузи, Іран

Десь 5500 рік до н. е.

Одне з самих екзотичних місць Близького Сходу. Загадковий місто, де були знайдені перші закони Хаммурапі. Центр Персії, красивий, затишний місто. Ви побачите руїни багатьох палаців, адже кожен правитель Персії бажав збудувати в Сузах свій новий палац.

Коли-то, це було найбільш могутнє держава стародавнього світу. Осередок історії магії, казок, загадок, перетин торгових шляхів. Поруч розташована гробниця пророка Даниїла, яку ми радимо відвідати. Місце поховання зазначено каменем, якого не могло бути в даній місцевості. Звідки ж він узявся?

6. Афіни, Греція

Заснований десь до 1400 році до н. е.

Вартість житла: від 22 $ за ніч.

Одне з найпопулярніших місць для туристів. Приїхати в Грецію і не відвідати Афіни — злочин. Знайомий профіль колон Парфенона дізнається кожен. Стародавнє місто плавно перетікає в сучасний. Ви, можливо, навіть не побачите, де межа між історичними епохами. Греки свято бережуть свою історію, оберігають її. Приємне місце, смачна їжа, завжди цікаві співрозмовники.

Тут колиска Еллінської цивілізації, не будемо забувати про це. Крім Парфенона для вас більше 200 музеїв; храми, театр Діоніса, стародавня бібліотека Адріана. Цими вулицями бродили великі: від Сократа до Евріпіда. Тепер може і ми прогулятися тими ж стежками.

Дякую що читаєте нас. До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Річка Преголя або з чого краще почати огляд Калінінграда

Найцікавіші фестивалі, міста і визначні пам’ятки італійського регіону Венето