Привіт, друзі. Сьогодні я розповім про останній столиці сингальської королівства. Історія міста сягає до V століття до нашої ери. Місто Канді (давня назва Senkadagala) оточений кільцем гірського масиву. Тут протікає найбільша річка Шрі-Лаеки. Дивовижна природа, цілюще повітря, історія і пам’ятки міста приваблюють сюди безліч туристів. З 1988 рік перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Зміст статті

 • 1 Великий Місто
 • 2 Незалежність
 • 3 Пам’ятки Канді
 • 4 Де зупинитися у Канді
 • 5 Як добратися

Шрі-Ланка. Канді — столиця центральній провінції. Населення 161 000 чоловік. Священне місто. Місце паломництва світового буддизму. В Канді знаходиться храм Зуба Будди (Шрі-Далада-Малігава), в якому зберігається найбільша реліквія буддійського світу — зуб Будди.

Канді входить у Золотий трикутник пам’яток Шрі-Ланки.

Храм зуба Будди вночі

Дістатися до міста можна на машині, автобусах, поїздах або літаку (внутрішніх авіаліній) з будь-якої точки острова.

Великий Місто

Місто як столиця сингальської королівства заснований в XIV столітті, хоча історія його сходить до V століття до нашої ери. Давня назва Сенкадагалапура (Senkadagalapura) можна почути і зараз.

Канді

У перекладі з сингальської Канді — гора. Місцеві жителі часто називають своє місто Маха Нувара — Велике Місто. І, знаючи історію Шрі-Ланки, я погоджуся: Канді — Велике місто.
І ось чому: вся його історія від самого виникнення пов’язана з найбільшою буддійською реліквією — зубом Будди. В європейській культурі з цим явищем можна порівняти тільки володіння реліквіями, пов’язаними з Христом.

Зуб Будди — частка самого засновника релігії. У нас його називали святими мощами, але в Буддизмі такого поняття немає, оскільки земне тіло людини прийнято кремувати.
Однак такі реліквії, як кістки Будди, волосся Будди або зуб наділяють людей частинкою свідомості Будди, допомагають розрізняти добро і зло, розуміти зв’язок вчинків і почуттів, наділяють здатністю до просвітління, дають справедливу владу, свободу і незалежність.

Зуб Будди, потрапивши на Цейлон в IV столітті нашої ери, завжди зберігався у правителя. Королі народжувалися і вмирали, змінювалися столиці острова, але зуб сингальцы зберігали як найбільшу святиню. На острові було чимало війн за володіння святинею.

Ступа з зубом Будди

Навіть католицька церква прийняла участь у гоніннях. Відомо, що свята інквізиція намагалася знищити «язичницький артефакт». Здавалося б торжество було безсумнівним, коли до її рук потрапив зуб. Священики прокалили його вогнем і растолкли в пил. Але не врахували, що жоден буддист і ні один житель Великого міста не дасть знищити святиню.
Справжній зуб був надійно захований ченцями-охоронцями, а в руки інквізиції потрапив зуб звичайної людини.

Можливо саме володіння святинею дало сили жителям королівства Канді багато століть успішно чинити опір європейської колонізації і зберігати свій суверенітет.
Спочатку португальці, потім за ними голландці, англійці, висадившись в порту Коломбо силою і хитрістю захоплювали територію острова, в основному це були прибережні зони.

Але центр острова — королівства Канді (у XVI столітті йому відповідала на території провінцій: Центральною, Північно-Центральної, Східної та провінції Ува Шрі-Ланки) Великобританія захопити не змогла аж до 1815 року.

Незалежність

Місто Канді заснований королем Викрамабаху III (1357-1375 рр.) як священне місто, де зберігалася і зберігається найбільша реліквія буддизму. З тих пір всі королі жили в Канді і зберігали святиню.

У 1815 році англійці захопили місто. Останній король був захоплений у полон.

Навіть в трагічний день, коли королівство Канді повинно було зникнути, ставши колонією і частиною Великобританії, жителі міста боролися за кожну годину своєї незалежності.

У парку перед храмом Шрі Далада Малігава є парк в якому стоять пам’ятники. Один з них ченцеві, сорвавшему англійський прапор.

Пам’ятник монаху

В цей день в 6 годин вечора останній король Канді повинен був підписати документ, про те, що його держава стає частиною Великобританії. Але англійці підняли свій прапор вже вранці. Тоді один з ченців зірвав англійський прапор і розтоптав його.

У пам’ять про цьому сміливому вчинку громадяни Шрі-Ланки і встановили пам’ятник біля головного храму.

Документ про незалежність Шрі-Ланки підписаний також в місті Канді.

Охорона кімнати з зубом Будди

Кожен новообраний президент Шрі-Ланки складає присягу у Канді, в храмі Зуба Будди.

Пам’ятки Канді

В першу чергу це природна краса місця, туманні гори, зелені схили, міські пейзажі на тлі дощових лісів, і сприятливий клімат.

Канді

Температура повітря в Канді протягом року коливається від 20 до 25 градусів за Цельсієм.

Місто оточене кільцем гірського масиву, природна межа міста — річка Махавелі Гангу, найбільша на Шрі-Ланці.

Останній король Канді Шрі Вікрема Раджасингхе був висланий в Індію. Там він і помер. А в місті і сьогодні жива пам’ять про нього.

Охоронний рів храму виритий при останньому королі

Історичний центр міста розташований навколо штучного озера, створеного останнім королем в 1807 році, і являє собою палацовий комплекс.

 • Королівський палац. Зараз в ньому знаходиться музей.
 • Палац королеви.
 • В центрі озера мальовничий острівець

Острів на озері

 • Літній Палац

Літній палац короля

 • Зал для аудієнцій
 • Храм Зуба Будди (Sri Dalada Maligawa).

Шанований релігійний центр буддизму у світі з величезним культурним спадком. Всесвітнє визнання священного закріплено занесенням Канді в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Привертає величезну кількість паломників і туристів зі всього світу.

У центрі міста, прямо за храмом Шрі Далада Малігава — практично незаймані джунглі. У часи держави Канді це був «заборонений ліс», в який могли входити виключно королівські особи. Зараз це ліс-заповідник, в якому можете побувати і ви.

В історичній частині міста знаходяться історичні будівлі в колоніальному стилі.

Будинок у колоніальному стилі

З південної сторони озера на горі знаходиться житловий район міста.

Вулиця Канді

Риночек у Канді

Від озера видно Великий Будда на горі. Варто до нього з’їздити — звідти відкривається гарний вид на старе місто.

Великий Будда

В 5 кілометрах від Канді знаходиться Королівський ботанічний сад Пераденіі — один із найбільших ботанічних садів в Азії. Ботанічний сад Пераденіі ми описали докладно.

Яскравий і найбільший релігійно-культурний свято Канді — Есала Perahera. Це щорічний фестиваль, пов’язаний з важливою церемонією, коли з храму виносять зуб Будди і провозять урочистою ходою по місту. У дні фестивалю кожна людина може відчути благословення святині.

Наряджений для фестивалю слони

Спадщина Канді эндемично. Це — унікальна архітектура і скульптура, живопис, танець і музика, збережені культурні традиції.

Щодня в місті можна побачити танцювальне шоу Кандийские танці.

Народний танець

Місце: Зал Кандійській Асоціації Мистецтв (Аванхала).
Вартість: 1000 рупій
Початок: 17:30

Після танців виступають глататели вогню.

Шоу

Глотатель вогню

Відео: Танець «Пунджа» Цей танець — вираз глибокого вшанування божественного ангелу, а також шану вчителю танців.

Канді — приклад релігійної терпимості і дружнього сусідства основних світових релігій: буддизму, індуїзму, християнства, ісламу та його відгалужень.

Місяць у Канді

Де зупинитися у Канді

Зараз багато варіантів житла в Канді з’явилося на сервісі AirBnb. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Канді

Як дістатися

З Коломбо:

 • На машині по трасі А1.
 • На автобусі. З автостанції Петті у Коломбо ходить автобус № 1 до Канді. Зупинка в Канді на автостанції біля залізничного вокзалу. Час в дорозі 4 години.
 • На поїзді. від ж/д станції Коломбо-Форт до Центрального вокзалу Канді.
 • В Канді є 3 автовокзалу і ж/д вокзал. Звідси можна доїхати до будь-якої точки острова.
 • В Канді є аеропорт з місцевими лініями.

Канді на Карті

Дістатися в Канді можна з будь-якої точки острова.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Річка Преголя або з чого краще почати огляд Калінінграда

Найцікавіші фестивалі, міста і визначні пам’ятки італійського регіону Венето