Привіт, друзі. Місто Коломбо столиця Шрі-Ланки. Найчастіше ми прилітаємо на острів саме сюди, а потім виїжджаємо кожен у своєму напрямку. Що цікавого є в місті, що поруч, куди сходити і що подивитися, а також про погоду і про те, коли краще їхати в Коломбо. Про це я і розповім в статті.

Столиця острова-держави Шрі-Ланка. Знаходиться в західній частині острова, округ Коломбо. У місті є міжнародний аеропорт імені Соломона Бандаранаике.

Коломбо пов’язаний з усіма провінціями острова залізницею і автомобільними магістралями.

Є аеропорт місцевих ліній Katukurunda Slaf Base з якого є рейси в Сігірію, Анурадхапуру, Канді, Джаффну та ін.

Зміст статті

 • 1 Особливості клімату
 • 2 Особливості відпочинку на Шрі-Ланці
 • 3 Коломбо
 • 4 Транспорт
 • 5 Історія міста
 • 6 Що подивитися в Коломбо
 • 7 Буддійські храми
 • 8 Мечеті
 • 9 Індуїстські храми
 • 10 Християнські храми
 • 11 Де зупинитися в Коломбо
 • 12 Колобмо на карті

Історично столиця Шрі-Ланки ділиться на старе місто — Коломбо (673 000 жителів) і новий місто — Великий Коломбо, який об’єднав в собі сусідні міста Моратуву, Дехивалу-Маунт-Лавінію і Шрі-Джаяварденепуру-Котте (населення 5 648 000 чоловік).

Вузька смуга міста простягається на 12 км. вздовж берега океану.

Особливості клімату

Погода на островах, у тому числі і на острові Шрі-Ланка — найважливіша деталь, т. к. з моря дмуть мусонні вітри і від їх дії залежить приємним буде ваш відпочинок, відпочинете ви на прекрасних пляжах або будете сидіти вдома, ховаючись від вітрів і дощів.

Температура повітря

Оскільки місто Коломбо розташований поблизу екватора, то температура тут весь рік стабільна і дорівнює приблизно +27 °C.

Опади залежать від мусонів

 • травень — вересень: дують південно-західні вітри. У південній та західній частині острова дощі, на півночі і сході погода ясна, гарна, пляжна.
 • грудень—лютий: дмуть північно-східні вітри. Значить треба їхати в південно-західну частину острова.
 • березень—квітень та жовтень—листопад — міжсезоння

Коломбо знаходиться в південно-західній частині острова, відповідно, травень, жовтень, листопад тут — саме дощову пору.

Вологість повітря понад 70 %, а в літні місяці, особливо в червні досягає 90 %.

Особливості відпочинку на Шрі-Ланці

Тут добре і приємно відпочивати круглий рік, головне враховувати географічне положення пляжів.

Пам’ятки можна дивитися в будь-який час року, але, знову ж, варто врахувати, що природа тут чудова, з висоти відкриваються якісь неймовірні картини, але щоб їх розгледіти потрібна хороша погода.

Коломбо

Що стосується міста. Це — комерційна столиця країни. Туристів цікавить природа, унікальний можливий ліс, пляжі, море, серфінг, фрукти, відпочинок. Тому більшість мандрівників не зупиняються в Коломбо, а прямо з аеропорту направляються в Негомбо або Маунт-Лавінію.

Багато хто зупиняються на цих пляжах на кілька днів. Ось вже звідти можна з’їздити на екскурсії в Коломбо. Навпаки робити не варто.

Причому, Маунт-Лавінія — це район Коломбо, знаходиться в 40 км від аеропорту, а Негомбо — інша провінція острова, але знаходиться в 15 км від аеропорту.

Транспорт

Коломбо — головний транспортний вузол країни. З міста можна доїхати до будь-якої провінції міста.

 • на поїзді

Головний ж/д вокзал Коломбо знаходиться в районі Петті. Станція називається Коломбо-Форт.

Поряд з ж/д вокзалом розташована центральна автобусна станція. Це зручно для тих, хто хоче відразу, не затримуючись у центрі міста, поїхати далі.

 • на автобусі

Центральна автобусна станція Коломбо

Знаходиться в районі Петті. Звідси відправляються і сюди прибувають державні міжміські автобуси, що здійснюють зв’язок з усіма великими містами Шрі-Ланки.

На цю станцію прибуває автобус-експрес з міжнародного аеропорту Бандаранике. Звідси ж ви можете доїхати до аеропорту.

З центральної станції ви можете поїхати в Негомбо і Маунт-Лавінію.

Автобусна станція знаходиться буквально в гущі ринку, тому тут панує цілковитий хаос. Найчастіше автобуси висаджують пасажирів не доїжджаючи до автостанції.

Навпаки державного автовокзалу знаходиться приватний автовокзал. Тут дуже хороші автобуси з кондиціонером, квиток коштує трохи дорожче, але більш комфортабельне подорож вам забезпечено.

 • на машині

Дороги різні. Є хороші сучасні магістралі, є і небезпечні малопрохідні дороги з зсувами. Рух лівосторонній.

 • на літаку внутрішніх рейсів

З аеропорту місцевих ліній Katukurunda Slaf Base є рейси в Сігірію, Анурадхапуру, Канді, Джаффну й інші великі міста країни.

Крім знайомого нам транспорту у Коломбо є тук-туки — популярний у всій Азії легкий транспортний засіб.

Історія міста

Археологічні дані говорять, що в гавані Коломбо бували китайські, римські й арабські купці більше 2000 років тому. Тоді це була гавань і селянські будинки навколо. Населення переважно сингали.

Історія міста на місці, де річка Келанія впадає в Індійський океан, починається в V столітті нашої ери. У той час тут з’явився порт, через який проходили торговельні шляхи між Сходом і Заходом.

Місто називалося Колонтота. Перша частина назви пов’язана з річкою, друга «тота» — означає порт.

У VIII столітті на острові оселилися араби. Довгий час вся торгівля у Сингальською королівстві контролювалася ними.

Португальці на чолі з с Франциско де Алмедиа прибули на острів в 1505 році і позбавили арабів монополії в торгівлі. Далі вони почали влаштовуватися на новій території. Про те, як хитро португальці надійшли з місцевим королем і жителями існує легенда:

Мореплавці прийшли до короля і попросили клаптик землі, на якому вони могли б поставити свої будинки, жити і пасти корів. Король був не проти. Питання постало лише про розмір території для португальського поселення і випасання худоби. Португальці попросили зовсім невелику територію. Але апетит приходить під час їжі і шматочок за шматочком португальці захоплювали все більше територій «для випасу».

Не пройшло і 7 років як вони міцно влаштувалися в гавані.

1517 рік на острові з’являється порт і міська фортеця. На цьому перші поселенці і заспокоїлися, займаючись торгівлею і розведенням корів. Місто вони не розвивали, в порту в основному стояли торгові лавки.

До XVI століття сингальська місто називалося Колонтота, але португальцям було складно вимовляти місцева назва, тому вони стали називати місто на свій лад — Коломбо. То для простоти, то в Честь мореплавця Христофора Колумба.

1658 рік. На острів прибули голландці. 7 місяців португальці чинили опір, але в результаті голландці захопили фортецю. Вони розширили місто, побудувавши рівні перетинаються вулиці, наприклад вулиць Амстердама і для робочих район Петті.

XIX століття. Острів захоплюють англійці. Починається тривалий період колоніального панування.

Тепер острів називається Цейлон, а з 1802 року місто Коломбо проголошений його столицею.

Тільки через 147 років жителі острови здобули незалежність. Тоді острів і став називатися Шрі-Ланка.

Що подивитися в Коломбо

На порівняно невеликому острові переплелося багато культур. Крім навали європейців, у ланкійців не прості відносини з Індією. З Індії на острів Шрі-Ланку можна пройти вбрід. А в давнину держави з’єднувалися мостом Рами. Живуть в Індії таміли претендували на частину острова.

На Шрі-Ланці 3 офіційних мови: сингальська, тамільська та англійська. У Коломбо дорожні знаки написані на всіх трьох мовах.

З релігій тут індуїзм, буддизм, іслам, християнство.

Тому безліч архітектурних пам’яток — храми і мечеті.

Почну з Площі Незалежності:

 • Будівля Міської муніципальної ради.

Архітектурний пам’ятник вікторіанського стилю. Англійська назва The Town Hall. Представницьке будівля білого кольору, прикрашений куполом і колонами планувалося як адміністративне. Цю ж функцію виконує і зараз.

Побудовано на початку XX століття 1924 — 1927 рр. Архітектор С. Едвардс.

 • Парк Віхарамахадеві

Поруч з будівлею ради в парку Віхарамахадеві встановлено пам’ятник англійській королеві Вікторії. Тут же на повітрі проходять офіційні та спільні заходи.

 • Меморіальний зал Незалежності

Любителям історії сподобається Independence Memorial Hall. Фактично це пам’ятник і твір мистецтва.

Невелика будівля, прикрашена різьбленням по каменю і розписано в національному стилі. Кам’яні леви — символ Шрі-Ланки охороняють знайдену 4 лютого 1948 році незалежність острова.

Перед будівлею скульптурне зображення першого прем’єр-міністра Шрі-Ланки Стівена Дон Сенанаяке.

Знаходиться на площі Незалежності. Щорічно тут проходить видовищне святкування цього головного для країни події.

 • Президентський палац

З 1972 року будівля є резиденцією діючих президентів Шрі-Ланки.

Будівля XVIII століття. Побудовано останнім голландським губернатором острова.

Будівля, в якій розташовується нинішня резиденція президента Шрі-Ланки, була побудована в 18 столітті останнім голландським губернатором Цейлону.

Потім в будівлі розташовувалися англійські губернатори. У 1804 році воно називалося на честь правлячої тоді англійської королеви Вікторії Будинок Королеви (queen’s House)

Президентський палац. Пам’ятник Едварду Барнсу

Цікавий факт

У кожному місті є «нульовий кілометр» — місце, від якого починається відлік доріг.

У Москві це — пам’ятник Р. Жукову.

У Коломбо це — пам’ятник генерал-губернатору Едварду Барнсу, що стоїть перед Президентським палацом.

За наказом Барнса і під його керівництвом почалося будівництво доріг, які докорінно змінили життя та уклад острова. В 1830 році була відкрита перша дорога Коломбо-Канді і з цього моменту всі відстані на острові вимірюються від пам’ятника Е. Барнсу.

Адреса: Gordon gardens

 • Національний музей

Гарний особняк XIX століття. Архитектурня пам’ятка. Відкритий з 1877 року.

Спочатку це був невеликий музей природної історії Цейлону. Колекції постійно зростали і поповнювалися. У 1942 році музю надано статус національного музею.

Зараз це найбільший музей країни. Тут зібрані експонати, починаючи з кам’яного віку і до наших днів. Можна побачити атрибути влади останнього короля Цейлону — Канді. Його трон, корона, одяг, предмети побуту і рукописи.

Тут же знаходиться багата колекція ритуальних масок, старовинні знаряддя праці, музичні інструменти, твори мистецтва з бронзи і слонової кістки.

Окрему експозицію становлять колекції мінералів, гірських порід; викопні тварини і рослини; предмети релігійних культів і вірувань.

Особливо цікава бібліотека, в якій зберігаються манускрипти, написані на пальмових листках, оригінали законів різних часів і епох Шрі-Ланки, півмільйонна колекція праць з історії Острова.

Адреса: 854 Sir Marcus Fernando Mawatha, Colombo 00700, Шрі-Ланка

Буддійські храми

 • Храм Келанія

Знаходиться в 9 кілометрах від міста Коломбо. Ми добиралися до нього на тук-туку. Гарне місце і природа навколо. Туристів досить багато. Особливо в дні фестивалю.

Всередині храм розписаний фресками, на яких зображені сцени з життя Будди.

Перші згадки про сингальською храмі, що знаходиться тут, відносяться до III століття до нашої ери. Храм Келанія, який ми бачимо зараз — новий, побудований на місці старого на початку минулого століття.

З 1927 року в січні тут проходить щорічний фестиваль Дуруту Перахера на честь відвідин храму Буддою на восьмому році після прозріння. Свято завжди включає барвисте шоу за участю артистів, факірів і навіть слонів.

Адреса: Коломбо, Peliyagoda.

 • Храм Гангарамая

Це — найбільший буддійський храм острова. Одна з головних визначних пам’яток Коломбо. Розташувався на березі озера Бейра в мальовничому місці.

За архітектурою храм являє собою витончений сплав стилів. Ви помітите елементи тайського, індійського і традиційного китайського стилю. Популярний серед туристів.

Храм Гангарамая відрізняється барвистістю і витонченістю. Прикрашений традиційними скульптурами.

При храмі є цікавий музей з роботами ланкійських майстрів різьблення по кості і дереву і бібліотека, в якій зберігаються стародавні сувої, книги і рукописи.

Буддійські храми відкриті для чоловіків і жінок, строгих правил (крім поваги до життя в будь-якому її прояві) немає.

Адреса:Gangaramaya 61, Sri Jinarathana Road

Мечеті

 • Мечеть Джамуль-Альфаро ( Jami-ul-Alfar mosque)

Головна мечеть країни. Відкрита в 1909 році.Архітектор Р. Л. Сайбо Леббе.

Стиль: південно-індійський. Ошатна будівля соковиті фарби, незвичні для нашого ока орнаменти. Незважаючи на ісламську приналежність, в зовнішності будівлі читаються індуїстські мотиви.

Цікаво, що в цьому ж 1909 році в Малайзійській столиці — місті Куала-Лумпур було закінчено будівництво мечеті Джамек. Будівлі обох мечетей схожі, як сестри.

Мечеть Джамуль-Альфаро діюча. Вхід вільний. Обов’язково дотримуйтесь традиції. Вимоги для жінок — закрите тіло і покрита голова.

 • Мечеть Dewatagaha Jumma

Цей повітряний білий триповерховий мусульманський храм, з спрямованими вгору вежами і куполами, побудований понад 150 років тому.

За легендою, на місці храму знаходиться місце спочинку арабського святого. Усередині храму є меморіальна дошка. Ми її не бачили, т. к. жінки в цей храм не допускаються.

Індуїстські храми

На вулиці Sea street знаходяться відразу два індуїстського храму Коломбо: Старий і Новий Катіресан.

Обидва храми присвячені богу війни Сканду. З назви зрозуміло, що один храм старше, а другий побудований пізніше і молодше. Обидва храму зачаровують своїм виглядом. Храми приваблюють безліч туристів. Дійсно можна годинами розглядати і фотографувати численні барвисті зображення богів індійського пантеону, вгадуючи в скульптурних мотиви знайомі легенди.

Але справжнє дійство розгортається біля храмів під час щорічного індуїстського фестивалю Вагу. В цей день проходить святкова церемонія перенесення атрибута бога війни Сканду — священного тризуба з одного храму в інший.

 • Храм Ганешан

Також знаходиться на вулиці Sea str.

Як і інші традиційні індуїстські храми являє собою дивовижне будівля, прикрашена численними яскраво розписаними скульптурними зображеннями.

На фасаді храму Ганешан зображення богів майстерно сплітаючись, утворюють химерні колони. Можливо завдяки їх міцності і надійності процвітає країна, а люди тут такі мудрі.

Християнські храми

 • Храм Святого Петра

Яскравий приклади сплаву культур. Будівля побудована голландцями в XVIII столітті. Тут голландські губернатори влаштовували урочисті прийоми з обідами.

В XIX столітті англійці перебудували будівлю, зробивши з нього християнський храм.

Тут зберігаються дари короля Георга III: піднос, пара канделябрів, кубок для вина, човен, хлібник. Ще однією цікавою деталлю інтер’єру є незвичайна система вентиляції — віяла, що приводяться в рух вручну.

Адреса: Church street

 • Собор Святої Люції

Це перший з католицьких храмів на Шрі-Ланці. Побудований у 1887 році на місці старої кам’яної церкви за зразком собору Святого Петра в Римі. До кам’яної тут була дерев’яна церква. Зберігаючи данина традиції, церкві Святої Люції дали статус головного християнського собору Шрі-Ланки. Тут кафедра архієпископа Коломбо.

Висота собору 45 метрів. Внутрішнє приміщення розраховане на 600 прихожан, які можуть знаходитися всередині одночасно.

Адреса: St. Lucias str., район Котахена

 • Зоопарк Dehiwala Zoo

Тут варто побувати обов’язково. Зоологічний сад Дехивала в районі Дехивала-Маунт-Лавінія страрейший на Шрі-Ланці. Знаходиться на березі моря. У зоопарку, крім вольєрів з рідкісними тваринами, є акваріум, будинок рептилій, сад метеликів.

Де зупинитися в Коломбо

Зараз багато варіантів житла в Коломбо з’явилося на сервісі AirBnb. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут.

Пропонуємо непогані варіанти готелів в Коломбо

Колобмо на карті

Бажаємо вам щасливих подорожей і моря задоволення. Кожен день ми публікуємо нову статтю. Будьте в курсі, отримуйте наші розповіді на пошту.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку