Добрий день! Крім готичних соборів, мостів і привидів, Прага відома своїм гранатом — єдиним дорогоцінним каменем, який видобувається в Чехії. Музей граната в Празі відкрився зовсім недавно і відразу завоював популярність у туристів. У музеї історія ювелірної справи Чехії, старовинні прикраси, відомі камені і витвори мистецтва з цього дорогоцінного каменю.

Адміністративний округ Прага 1. Історичний район Старе Місце. Квартал Йозефів.

Зміст статті

 • 1 Магічні гранати Праги
 • 2 Полювання за гранатами
 • 3 Фірмові ювелірні прикраси з граната
 • 4 Відео про музеї
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Як дістатися
 • 8 Музей граната на карті

Чеські гранати мають насиченим темно-червоним кольором. Для багатьох туристів купівля гранатових прикрас — обов’язковий пункт програми під час поїздки по Чехії. Чому гранат так популярний? Чим він залучав алхіміків і астрологів? Як його видобувають? Чим відрізняються і за що цінуються чеські гранати? Все це ви дізнаєтесь на екскурсії в Музеї граната. Наприкінці неї вас чекає полювання за своїм каменем — невеликим сувеніром від музею. Прийняти участь можуть всі шкодують.

Прикраси з чеськими гранатами високої якості можна придбати в магазині музею.

Магічні гранати Праги

Ви знаєте, що на всій території Чехії, гранат — єдиний видобувається дорогоцінний камінь?

Перші гранати були знайдені на березі Влтави. А добувати коштовний камінь в Чехії почали з XIV століття, в містечку Турнов.

Спочатку цінувалися не ювелірні якості каменю, а магічні. Лицарі прикрашали зброю гранатом, — камінь надавав відвагу, відданість, доблесть, захищав від поранень. Діадема з гранатом — традиційне жіноче прикрасу — дає пристрасть, вірність у любові, здоров’я, жіночність, посилює привабливість.

А ще гранат захищає мандрівників, оберігаючи нас від обману, недуг і небезпек.

Музей з красивою назвою Magic Garnet (Магія граната) відкрився в Празі порівняно недавно, лише до 2009 року.

 • Garnets Forever

Будівля розташовується в Єврейському кварталі міста (практично самий центр), де вперше почали гранувати камінь і робити прикраси з ним. Тут ви дізнаєтеся історію видобутку дорогоцінних каменів в Чехії, навчитеся відрізняти справжні гранати від підробок.

Всіх відвідувачів чекає захоплююча екскурсія. Вам чесно скажуть, що чеських запасів вистачить ще на пару років. На жаль, кількість дорогоцінних каменів не нескінченне. Це ще один привід купити що-небудь в музейній лавочці або місті.

 • Другий зал експозиції присвячений ювелірної справи в країні

Вже з XVIII століття турновские червоні мінерали стали неймовірно популярні в Європі. Червоний гранат вважався королівським прикрасою, підтвердженням високого статусу його власника.

Хоч тут добуваються тільки червоні камінчики, колекція розповість вам про інших представників цього «сімейства» мінералів. Ви побачите альмандины, родолиты, спессартины, зелені тсавориты, чорні меланиты. Все це одна група мінералів.

 • Ще один зал присвячено містичній історії каменів, пов’язаної з алхімією

Пошуки філософського каменя часто приводили алхіміків до роботи з гранатом.

З давніх пір цей камінь асоціюється з багатством, славою і впливом. Він же є планетарним каменем, так що не тільки алхіміки, але й астрологи з них активно працюють.

До речі, в музеї знаходиться велика колекція старовинних експонатів з костелу Тршебонице. Колись там було перше зібрання дорогоцінних мінералів.

Полювання за гранатами

Найулюбленіша розвага відвідувачів — пошук «свого камінця». Ви зможете вибрати собі на пам’ять маленький необроблений примірник. Що ж, багато відвідувачі кажуть, що камінці стали для них відмінними талісманами на щастя.

Сувенір на пам’ять

 • У музею є свій маленький магазин. Тут можна підібрати відмінний традиційний сувенір — підвіску, колечко або навіть намисто з каменями від ювелірів Granát Turnov.
 • Є при музеї красиві дизайнерські штучки з золотом і сріблом. Але, багатьом подобаються не сучасні, а традиційні гранатові кольє.
 • Якщо говорити про ціни, то тут вони трохи вище. Натомість, можете бути впевнені, що отримаєте якісні прикраси з сертифікатом.
 • Тут же видається сертифікат Tax Free Priemier.

Фірмові ювелірні прикраси з граната

Колекція ювелірних прикрас дуже велика. Каталог можна переглянути тут. Можна виготовити прикраси на замовлення.

Прикраси можуть бути зі срібла, золота і платини. Часто використовується не тільки гранат, але і перли, сапфіри інші великі дорогоцінні і напівкоштовні мінерали.

Відео про музеї

Час роботи

 • З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00
 • З суботи по неділю з 10:00 до 20:00

Скільки коштує

Вартість звичайного квитка 80 крон

Офіційний сайт: www.magicgarnet.cz

Як дістатися

 • На метро
  До станції Mustek, лінія А. Далі, всього декілька хвилин пішки.
 • На трамваї
  №№ 3, 9, 14, 24, а ще 51, 52 та 54, 55, 56 до зупинки Jindřišská.

Адреса: вул. Панська, 6. Це старий єврейський квартал Йозефів.

Музей граната на карті

Спасибі, що читаєте наш блог. Сподіваємося, що стаття була вам корисна. Наприклад, щоб вже точно зважитися на покупку якісних чеських гранатів. Поділіться посиланнями на наш сайт з друзями, а ще, підписуйтесь на оновлення.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


8 днів в Угорщині — готовий маршрут

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка