Привіт, друзі! Сьогодні ми здійснимо не зовсім звичайну екскурсію. А не зовсім звичайна вона тому, що нам належить побачити виставку сучасного мистецтва на території середньовічного острова Кампа.

Тут нас чекають і червоні кролики, і жовті пінгвіни, білий мереживний автомобіль, незвичайний вершник на червоному коні і знамениті плазують немовлята без обличчя. Якщо ви ще не здогадалися, то я підкажу. Це і є той самий Музей Кампа в Празі (Museum Kampa).

Адміністративний округ Прага 1. Історичний район Мала Країна.

Зміст статті

 • 1 Що подивитися в музеї
 • 2 Живопис Франтішека Купки
 • 3 Отто Гутфрейнд
 • 4 Середньоєвропейський мистецтво
 • 5 Експозиція на вулиці
 • 6 Прогулянка по острову Кампа
 • 7 Час роботи музею
 • 8 Скільки коштує
 • 9 Як дістатися
 • 10 Музей на карті

Острів Кампа, знаходиться в самому центрі Праги. Вперше він згадується в ХІІ столітті. З островом пов’язано багато таємниць і легенд, зате відомо, що у 1478 році цю територію викупив Ст. Сова.

Він і збудував на острові млин, різні цехи, пилораму і свій власний будинок з чудовим садом. З тих самих пір і повелося називати цю землю Сововыми Млинами (Sovovy mlýny).

Після цей комплекс перебудовувався незліченну кількість разів, і нарешті, потрапив у власність міста.

У 2000 році постало питання про реставрацію будівель острова, а через 3 роки тут відкрився Музей сучасного мистецтва.

Що подивитися в музеї

У музеї Кампа зібрані роботи художників Східної Європи, що творили протягом XX століття.

Експозиція поділена на 3 частини:

 • колекція робіт Франтішека Купки
 • творчість кубіста Отто Гутфрейнда
 • середньоєвропейський сучасне мистецтво

Коли-то дві перші частини належали Меді і Яну Младковым, які в середині минулого століття познайомилися з Франтішеком Купкой у французькій столиці. Його картини і склали основу першої колекції. Згодом колекція розширилася і з’явився музей для неї.

Тепер більш докладно про кожну частину експозиції.

Живопис Франтішека Купки

Картини художника відрізняються яскраво-вираженою експресією і незвичайним поєднанням кольорів. Франтішек творив у таких стилях, як неоимпрессионизм, символізм і безпредметна композиція.

Серед його найвідоміших робіт можна виділити «Ринок» і «Кафедральний собор». Також на виставці представлені численні замальовки та ескізи.

Отто Гутфрейнд

Залишив багату спадщину — 17 скульптур з бронзи, які відносяться ще до довоєнного періоду (до Першої світової війни). У ці роки скульптор творив у стилі кубізм. Після війни колекція поповнилася і більш пізніми абстрактними роботами.

Середньоєвропейський мистецтво

Остання частина експозиції представлена середньоєвропейським сучасним мистецтвом. Серед відвідувачів великою популярністю користуються роботи Іржі Колларжа. Колекція його колажів налічує 240 експонатів, серед яких можна знайти і знаменитих жовтих пінгвінів.

Роботи Іржі виконані в різних техніках: мухлажи виготовлені зі старих газет, хисмажи з друкованих сторінок, а ролажи з репродукцій картин.

Після знатної порції сюрреалізму ви можете насолодитися чудовим видом на Карлів міст з дзеркальною майданчики.

Тут можна влаштувати гарну фотосесію, втім, як і у дворі музею. Фотографії вийдуть кумедними, і ви вже точно не забудете вашу трохи божевільну екскурсію.

Експозиція на вулиці

У Празі багато музеїв, присвячених різним періодам мистецтва. Є палац Штернберг і палац Шварценберг, де представлені шедеври світового мистецтва епох і країн, є Лапідаріум — оригінальна будівля, в якому можна побачити оригінали класичних пам’яток, що прикрашають місто, музей прекрасного художника А. Мухи, зробив наше сучасне життя більш красивою і витонченою.

Музей Кампа відрізняється від них. Чому? Та всім. Звичайно всередині ви побачите картини, розвішані на стінах, але це ж сучасне мистецтво, — воно вже давно вийшло зі стін музею на вулицю. У дворі музею є зразки авангардного творчості. Та й на самому острові Кампа ви побачите багато незвичайних об’єктів.

Сучасні скульптури перестали бути просто прикрасою, вони несуть глибоке смислове навантаження: закликають задуматися про проблеми екології, дитинства. Вони вписані в ландшафт і дають можливість поглянути на знайомі речі під незвичним кутом. Не думаю, що кожен з нас готовий стояти перед оригінальним об’єктом і ламати голову: що хотів сказати художник. Можна просто розслабитися і отримати задоволення. Ми ж в Празі)

Прогулянка по острову Кампа

Острів в центрі Праги славиться не тільки своїм незвичайним музеєм. Тут будинки з історією, романтичні містки через канал, палаци і маса історій, які із задоволенням розповість російськомовний гід.

Час роботи музею

Музей працює щодня з 10:00 до 18:00

Скільки коштує

У дворі музею можна ознайомитися з експонатами безкоштовно.

 • У музеї є як постійні виставки, так і тимчасові. Ціна квитка на них варіюється від 50 до 80 крон.
 • Вартість повного квитка (музей + виставки) — 240 CZK (євро не приймають).

До речі, на його території крім постійної експозиції, регулярно проходять тимчасові виставки, відвідування яких також входить у вартість квитка.

На жаль, екскурсій російською мовою в музеї немає, але якщо ви володієте чеською, німецькою, англійською або італійською, то тоді ви можете замовити екскурсовода.

Офіційний сайт: www.museumkampa.cz

Як дістатися

 • На трамваї
  №№ 12, 20, 22, 57 до зупинки Hellichova.
 • Пішки
  Від Карлового мосту на острів Кампа йдуть сходи. Спустіться по них, і ви на острові. Далі слідуйте за вказівниками.

Адреса музею: U Sovových mlýnů 503/2, 118 00 Prague 1-Malá Strana, Чехія

Музей на карті

До нових зустрічей, друзі! Слідкуйте за новими публікаціями блогу і готуйтеся до подорожей)


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


8 днів в Угорщині — готовий маршрут

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка