Привіт, друзі! Хто ж не знає знамениту історію про тульському майстрі Лівші і підкованою їм блосі? Ця розповідь Лєскова ми читали на уроках літератури, але тільки Анатолій Коненко настільки їм надихнувся, що вирішив повторити роботу народного умільця. Сьогодні ми відвідаємо Музей мініатюр в Празі (Muzeum miniatur). Тут нас чекає підкована блоха і унікальні микроэкспонаты про яких і піде розповідь.

Адміністративний округ Прага 1. Історичний район Градчани.

Зміст статті

  • 1 Блоха
  • 2 Особливість експонатів
  • 3 Унікальні роботи
  • 4 Години роботи
  • 5 Скільки коштує
  • 6 Як дістатися

Блоха

Омський шкільний учитель, і художник Анатолій Коненко розпочав свою працю в 1981 році і продовжував працювати над блохою протягом семи з половиною років. У підсумку комаха могло похвалитися не тільки парою золотих подковок, але і вкладеними в лапки ключем і замком, а також мініатюрними ножицями.

На цьому унікальний майстер не зупинився і продовжив свою працю над новими експонатами, які незабаром стали демонструватися на виставках.

В кінці 90-х років минулого століття одну з них відвідав президент Чехії. Майстерність російського микроминиатюриста настільки вразило іменитого гостя, що він вирішив відкрити музей в Празі найбільш видатних експонатів.

Зовсім скоро, в 1998 році перші відвідувачі вже змогли побачити незвичайну колекцію.

Особливість експонатів

Музей розташувався на території Празького Граду поруч зі Страговским монастирем в красивому середньовічній будівлі.

40 унікальних експонатів знаходяться в двох маленьких залах з незвичайним освітленням. Справа в тому, що із-за своїх крихітних розмірів багато творіння можна розглянути тільки під лупами, а для деяких навіть знадобиться мікроскоп.

Унікальні роботи

Крім вже описаних блохи, центральне місце в колекції Анатолія Коненко займає найменша у світі книга. Її площа менша квадратного міліметра!

Тільки уявіть: у звичайній точці друкованого тексту російський умілець зміг вмістити 30 найтонших листочків з берести! І не просто листочків, а справжній розповідь А. П. Чехова «Хамелеон».

Букви розміром 0,07 міліметра становлять 11 рядків на кожній сторінці. І це не все! На сторінці можна розглянути ілюстрації-екслібриси. В 1997 році ця робота була занесена в книгу рекордів Гіннесса.

Всупереч відомій притчі з Біблії, Анатолій Коненко зміг заховати у вушко швейної голки цілий караван верблюдів.

Ще в унікальному музеї можна зустріти грає на скрипці коник і поїзд зі складом, що проїжджає по усику бабки.

Ще одним улюбленим комах для послідовника Лівші став комар. На одному з його крил розташувалося два корабля, а інший комарик тримає на лапці автомобіль.

Але ще незвичніше виглядає Ейфелева вежа, зменшена в 100 тисяч разів! Висота башти 3, 2 міліметра і на ній збережені всі найдрібніші деталі світової пам’ятки. Хочете перевірити? Беріть лупу і перевіряйте.

Ще Анатолій Коненко «малює» справжні картини площею в 1 сантиметр за допомогою пластинок з кістки мамонта і рослинних фарб. В його колекції є копії Ренуара, Леонардо да Вінчі, Рембрандта, Матісса і Дали.

Не тільки копії цікавлять художника. Крім них у майстра є портрети власного авторства. Наприклад, портрет А. П. Чехова виконаний на маковому зернятку, а на яблучної кісточці красується Ст. Л. Бетховен.

Години роботи

Кожен день з 9 ранку до 5 вечора.

Скільки коштує

  • звичайний квиток 100 крон
  • пільговий квиток для студентів, дітей і пенсіонерів 50 крон

Як дістатися

На трамваї №22. До зупинки Malostranská, після підніміться по сходах, що ведуть до замку Празького Граду.

Адреса музею: Strahovské nadvori 302/11, Praha 1.
Офіційний сайт: www.muzeumminiatur.cz

До нових зустрічей, друзі! Не забувайте читати наш блог і готуватися до нових подорожей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Базиліка Санта-Кроче у Флоренції – усипальниця великих італійців

Пам’ятки Пізи – основні будівлі історичного центру міста, музеї, фестивалі

Пам’ятки Флоренції – базиліки, палаци, музеї та площі