Привіт, друзі. Сьогодні я покажу третій маршрут одного дня по Берліну. У нього включені п’ять основних пунктів, але по дорозі до них можна побачити й інші цікаві пам’ятки. Ця прогулянка по столиці Німеччини розрахована на теплу пору року і включає в себе поїздку по річці Шпрее.

Перший і другий день прогулянки по Берліну у нас описаний тут і тут.

Кілька слів про економію: відразу по приїзду в місто ми купили гостьову карту Welcome card на три дні, але активували її тільки через день. Карта зручна для туристів, за нею йдуть знижки на музеї і пам’ятки, вона працює як єдиний проїзний на всі види транспорту Берліна, тому ми суттєво зекономили. Але! користуватися нею можна тільки п і д р я д 3 дні. Ми продумали, що хочемо побачити і куди з’їздити. Серед важливих пам’яток, які ми хотіли подивитися зсередини, був Рейхстаг. З-за нього довелося перетасувати всі наші плани. Тому хочемо поділитися радою.

Порада: якщо ви хочете потрапити на екскурсію в Рейхстаг, то планувати свої поїздки по місту і активацію економічною туристичної карти потрібно від дня відвідування Рейхстагу. Поясню.

Ми хотіли потрапити в це знаменита будівля а) вранці б) у перший повний день прогулянок по Берліну. На четвертий день, коли закінчиться дія туристичної карти, ми запланували поїздку за місто, в Люббенау. Але довелося зробити все навпаки, оскільки набір груп для екскурсії в Рейхстаг залежить не від нас. Ви бронюєте через сайт один або декілька зручних для вас днів відвідування, а в листі вам приходить той день і час початку екскурсії, яке пропонує адміністрація (з цих узгоджених днів відвідування Рейхстагу).

Так що планувати маршрут прогулянки по місту і особливо поїздки на природу треба виходячи із дня та часу, який надішле вам Рейхстаг.

Ну а тепер про маршрут. У третій день ми намітили:

 • Рейхстаг і прогулянки по місту
 • Круїз по Шпрее
 • Музей сучасного мистецтва
 • Музей Боде
 • Фонтан казок
 • На безкоштовну екскурсію в Рейхстаг ми записалися за місяць. З трьох запропонованих на сайті варіантів екскурсії (німецькою, англійською та російською) ми вибрали англійську версію з відвідуванням парламенту і купола. Російську не вибрали з міркування, що може не набратися група і екскурсію або скасують, або запропонують інші дати і час, що нас не влаштовувало.

  Детальніше про Рейхстазі і як замовити екскурсію

  Ми записалися на 10.30 ранку. У відповідному електронному підтвердженні просили прийти до будівлі завчасно. Ми прийшли за 30 хвилин і побачили на прохідній чергу. Засмутилися і занепокоїлися, — раптом не встигнемо пройти до призначеного часу, але у німців все продумано. Всі ці люди були записані і запрошені на один і той же час, але в різні групи. Працівники звіряли наші прізвища за своїми списками і пропускали в урядову будівлю. Все дуже оперативно і чітко.

  Наша група зібралася з різних країн: були американці, англійці, французи, індуси, навіть тайці! Правда тайці не дуже були зацікавлені Рейхстагом. Весь час дивилися на свої смартфони і не чули екскурсовода. Ми так і не зрозуміли навіщо вони сюди прийшли.

  Екскурсія тривала півтори години. За цей час ми оглянули деякі історичні кімнати і зали Рейхстагу. Нам розповіли історію будівлі, і що він представляє з себе сьогодні.

  Внутрішній дворик

  Нас звичайно цікавили стіни з пам’ятними написами радянських бійців. Вони опинилися в декількох місцях будівлі.

  У групі ми були з Аллою одні росіяни. Коли проходили повз написів екскурсовод просила нас перевести для інших що написано на стінах і ми без зволікання проводили лікнеп.

  Написи солдатів-переможців

  Написи солдатів-переможців

  Деякі записи були перенесені на нові стіни, деякі так і залишилися на колишньому місці, тільки поруч з ними зробили ремонт.

  Написи залишили і у кабінету Ангели Меркель. Правда тут вона буває рідко. Уряд і засідання проходять у сусідньому будинку, у відомстві федерального канцлера Німеччини.

  Кабінет Ангели Меркель

  Відомство федерального канцлера

  В Рейхстазі є кімната, де зберігаються досьє на всіх діячів парламенту за всю історію парламенту, включаючи роки правління НСДАП (націонал соціалістів) Тут же зберігається досьє Гітлера. Прізвище його знайти складно, випадково чи ні, але напис як-би затерта (або затыкана пальцем). Відкрити і почитати досьє не можна. А було б цікаво…

  Кімната з файлами

  Досьє на Гітлера в середині

  Добралися до парламенту. Ми увійшли всередину, зайняли кілька рядів на гальорці і гід нам 20 хвилин розповідала, що таке парламент Німеччини, де і коли проходять зустрічі парламенту. Хто і на якому місці сидить. Ангела Меркель була згадана не раз, це і зрозуміло — канцлер Німеччини все-таки.

  На цьому офіційна частина екскурсії закінчилася. Гід нам показав, де знаходиться ліфт, який відвозить туристів на купол.

  Купол Рейхстагу

  Після тривалого ремонту в 1999 році відбулося відкриття будівлі Рейхстагу. Купол також став місцем відвідування туристів.

  Купол не просто оглядовий майданчик. Це ще й частина экоэнергосистемы будівлі.

  Купол будівлі Рейхстагу

  Перед входом в купол можна взяти аудіогід російською мовою, рухатися по спіралі нагору і впізнавати знайомі місця, такі наприклад, як Бранденбурзькі ворота.

  Бранденбурзькі ворота

  Екскурсія по Рейхстагу нам сподобалася. Але не терпілося вирушити далі.

  Наступний пункт нашого маршруту — прогулянка на річковому трамвайчику по Шпрее. В минулий раз в Берліні ми були взимку — час не судноплавне, тому на цей раз вирішили не упустити таку можливість. Місто з річки — це завжди красиве видовище.

  Найближчий причал від Рейхстагу — навпроти головного залізничного вокзалу Берліна Hauptbahnhof. Пішки це 10 хвилин. Тут швартується річкова компанія Reederei Riedel. Для власників гостьової карти Welcome card прогулянка по Шпрее на катерах цієї компанії йде зі знижкою 25%. І ми замість 13 євро заплатили 9.75 євро.

  Світило і гріло сонечко, ми сиділи на верхній палубі і насолоджувалися урбаністичними картинами. А вони були різні, від старовинних будівель до сучасних офісів.

  По дорозі зустрічалися кораблики інших компаній, а таких в Берліні дуже багато.

  Більшість човнів обклеєні рекламними банерами. Нам зустрівся ось такий, c рекламою парку розваг Tropical Islands. До речі, рекомендуємо туди з’їздити. Недалеко від Берліна. У тій же стороні знаходиться Люббенау — шпреевальдская Венеція. Ми приділили цьому містечку цілий день і не пошкодували.

  У Берліні величезна кількість скульптур і пам’ятників. Деякі вражають і захоплюють, а деякі дають привід задуматися або повеселитися.

  Приємно після ранкової екскурсії дати ногам відпочити. Нарешті за 3 дні по Берліну не ми йдемо до пам’яток, а вони «пливуть» до нас.

  Музей Боде з такого ракурсу добре знімати. Позаду нього видніється Телевежа.

  Музей Боде

  Неспішно підпливаємо до Музейному острову. Попереду показався Кафедральний собор.

  Після Музейного острова наш річковий трамвайчик розвернувся і поплив у зворотний бік.

  Вокзал Friedrichstraße

  Галерея старих майстрів

  Рейхстаг

  Вокзал Hauptbahnhof

  На березі Шпреи розташувалися кафешки, ресторанчики і шезлонги для відпочиваючих. Повний релакс.

  Наша прогулянка по річці підходила до кінця. Ми ще встигли «зачепити» об’єктивом Будинок Культури світу.

  Будинок культури світу

  Річковий круїз по Шпрее дуже сподобався. Рекомендую не упускати таку можливість при відвідуванні Берліна.

  Сонце стояло в зеніті, а нам треба було встигнути відвідати ще 3 місця. Але до цього ми заскочили в музей сучасного мистецтва, який знаходиться в будівлі старого ж/д вокзалу Hamburger Bahnhof.

  Детальніше про музеї сучасного мистецтва

  Скульптура перед входом у музей

  Наступний пункт — музей Боде. Ми сіли на ж/д вокзалі Hauptbahnhof на електричку S-bahn і доїхали до станції Berlin Hackescher Markt. Пішки 5 хвилин і ви в музеї Боде.

  Детальніше про музеї Боде

  Один із залів в музеї Боде

  Один із залів в музеї Боде

  Цікавий музей. Але відчуття суперечливі. Все-таки ідея Вільгельма фон Боде — розмістити експонати як це робилося в будинках крупою буржуазії — закінченими колекціями, що включають в себе і скульптури, і картини, і меблі, і предмети декоративно-прикладного мистецтва нам не сподобалася.

  Останній пункт нашої сьогоднішньої прогулянки — фонтан Казок, який знаходиться в народному парку Фрідріхсхайн. Пішки від Музейного острова до нього хвилин 30 хвилин. По дорозі можна побачити церква святої Марії, Червону Ратушу, фонтан Нептуна, берлінську Телевежу, площа Александрплатц.

  Детальніше про фонтані Казок

  На цьому наша прогулянка по Берліну закінчилася. На наступний день нас чекав Постдам і парк Сан-Сусі.

  До зустрічей на нашому блозі.

  З повагою, Галина Суботіна


  Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
  Завантаження…
  Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
  згоду на обробку своїх персональних даних

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Вам також може бути цікаво


  Гірськолижні курорти Ліхтенштейну: Малбун і Штег всього в 17 км від столиці князівства – Вадуц

  Риповые течії — що це і як в них вціліти

  Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися