Привіт, друзі. Напевно, ми не перебільшимо, якщо скажемо, що на Шрі-Ланці кожен, навіть найдосвідченіший, вибагливий турист знайде щось собі до душі. А все тому, що жителі острова люблять природу і бережно до неї відносяться. Національні парки і заповідники Шрі-Ланки неймовірно різноманітні. Тут вам спокійні річки, бурхливі водоспади, гірські хребти, золоті піски а також птахи, тварини суші і моря, рептилії, метелики, комахи. В заповідниках бережуть всіх, від китів і слонів до черепашок і найдавніших кровососів на землі — лісових п’явок.

І ще на Шрі-Ланці величезна кількість птахів ендеміків. Поспостерігайте за птахами. Вони тут дивовижні. Правда нам здалося, що ланкійці можуть на будь-яку птицю сказати, що вона — ендемік.

Ендемік синя мухоловка

Первісток

Перша заповідна зона тут була створена в III столітті до нашої ери, під час правління Деванампиятисс. Він прагнув втілити на ділі буддистську заповідь «не убий».

Зараз же на Шрі-Ланці вже 12 національних парків, 51 резервація, 3 заповідника.

Охоронювані зони

 • Національний парк Миннерия (Minneriya) знаходиться поруч з однойменною водосховищем, недалеко від Коломбо.

Тут ви знайдете море тропічної рослинності. А ще тут мешкає понад 200 слонів, олені, леопарди, ведмеді, інші тварини, а також близько 200 видів птахів.

 • Різноманітна життя кипить і в іншому місці – Синхараджа (Sinharaja Rain Forest).

Цей біосферний заповідник, що уміщається на 12 гектарах землі, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Він оточений горами, непрохідними заростями, потужними струмками. Крім іншого, здивування тут здатні викликати величезні дерева, струнко тягнуться вгору. Окремі з них досягають 50 метрів.

 • А наступний парк — Бундала (Bundala) – відомий, насамперед, великою кількістю мешкають там птахів. Знаходиться він у 246 кілометрів від Коломбо, недалеко від міста Хамбантота.

Тут, на території лагун живе більше 20 000 птахів. Також тут благодатне місце для проживання черепах. А по лісах бродять олені, буйволи, слони.

Житель Бундала

 • Поруч з містом Катарагама розташувався національний парк Яла (Yala).

Він один з найстаріших, найбільших у країні. На його горбистій території живуть слони, кабани, буйволи, олені, безліч кішок, мавп, крокодилів, варани. Не менш разючий місцевий світ пернатих.

 • Побачити, як ростуть рідкісні цінні породи дерев, насолодитися мальовничими озерами, поспостерігати за пеліканами, чаплями і іншими птахами можна у Удавалаве (Udawalawe).

Цей парк розташований в районі Ратнапуры, в 170 кілометрах від Коломбо. До речі Ратнапура — місце, де добувають прекрасні дорогоцінні камені Шрі-Ланки. Все це досі робиться вручну. Ви можете сходити на екскурсію і побачити процес своїми очима.

 • А ось Вілпатту (Wilpattu), що знаходиться на західному узбережжі, особливо пишається кількістю диких слонів, ведмедів і леопардів.

Місцеві водойми наповнені рибою і креветками. А з околиць цього парку можна дістатися на безлюдні острови Великий і Малий Аричелло.

 • Поряд з Нувара Элиией розташований ще один парк — Плато Хортон (Horton Plains). Він займає 3 160 га на висоті 2000 метрів над морем.

Це вкрай холодне місце на Шрі-Ланці. Вітри тут дмуть практично весь час. Екосистема представлена вічнозеленими лісами, луками, болотами, які в даний час активно досліджують учені. Цей парк також охороняється ЮНЕСКО.

Плато Хортон

 • Інша унікальна територія — Васгамува (Wasgamuwa) розкинулася в районі Полоннаруви.

Вона обмежена двома річками Махавелі Гангу і Амбан Гангу. Тут змішалися і вічнозелені тропічні ліси. А значить самою природою були створені ідеальні умови для проживання слонів, буйволів, тигрових пітонів і багатьох інших тварин, а також лелек і чагарникових зозуль.

 • Мадуру Ойя (Maduru Oya) займає досить посушливу територію на південь від Полоннаруви.

Цей парк знаменитий величезними просторами, на яких мешкають слони. Крім них тут живуть леопарди, олені, кабани, макаки ну і понад 100 видів птахів.

 • В районі затоки Аругам-Бей, місці під назвою Оканда розкинувся парк Кумана (Kumana).

Величезну частину його займають мангрові болота Kumana Villu. У них і гніздяться більше 400 видів птахів, якими так славиться цей парк.

Азіатська мухоловка

 • Ще одне дуже цікаве місце — Лахугала Китулана (Lahugala Kitulana). Воно розташоване поруч з містечком Поттувил.

Цей парк займає зовсім невелику територію в 1,5 гектара. Але незважаючи на це дуже важливий для популяції слонів.

Тут також знаходиться три озера: Лахугала, Сенгамува і Китулана.

Кого тут тільки немає: шакали, кішки-рибалки, мурахоїди, кабани, лангури, чаплі, орлани, зимородки і багато інших.

 • Ще одне унікальне явище – острів Піджеон, в районі Тринокмале. Острів безлюдний. Але тут можна приємно відпочити, поплававши під водою.

Насолоджуйтеся природою, друзі. До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Гірськолижні курорти Ліхтенштейну: Малбун і Штег всього в 17 км від столиці князівства – Вадуц

Риповые течії — що це і як в них вціліти

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку