Здрастуйте, дорогі читачі. Як правило, ми розповідаємо вам про будь-які визначні пам’ятки, палацах, садах, музеях і так далі. Але ця стаття буде про цілої вулиці, на якій складно виділити якийсь один примітна будівля. Вулиця, яку можна назвати справжнім епіцентром цікавого, історично значущого. Її назва Нерудова вулиця (Nerudova ulice).

Нерудова вулиця знаходиться в адміністративному районі Прага 1. Історичний район Мала Країна.

Зміст статті

 • 1 Порада для пішоходів
 • 2 Екскурс в минуле
 • 3 Наш час
 • 4 Цікаві будівлі
 • 5 Страшна легенда
 • 6 Як дістатися
 • 7 Нерудова вулиця на карті

Порада для пішоходів

Нерудова Вулиця – сама знаменита, а також найстаріша вулиця району Мала Країна. Вона починається від Малостранськой площі і круто піднімається до Празького Граду. Потім йде до Увозовой дорозі і Страговскому монастирю.

Треба зазначити, що підйом, дійсно, дуже крутий. Тому, якщо ви вирішили прогулятися по вуличці, познайомитися з її архітектурою, зручніше буде це зробити, спускаючись із заходу на схід.

Екскурс у минуле

У часи правління Карла IV ця вулиця була частиною Королівського шляху, ведучого до Празького Граду.

Тоді вулиця займала дещо іншу, порівняно з сьогоднішнім днем, територію. Вона йшла від Малостранских веж на Карловому мосту до середини нинішньої вулиці.

Давним-давно посередині Nerudova ulice розташовувалися Страговские ворота. Вони були одночасно частиною зміцнення району Мала Країна і межею, що розділяє вулицю на дві частини.

Верхня частина носила назву Мощена, нижня – Страговская.

У 1711 році ворота знесли, дві частини вулиці з’єднали в одну і дали їй нову назву – Шпаренгассе.

На рубежі XIX і XX століть тут селилися ремісники, які займаються виготовленням шпор, тоді назва цього місця знову змінилося.

Нове ім’я вулиці – Остроугова – було похідним від чеського слова «шпора».

Сучасне свою назву вулиця отримала завдяки журналіста і поета Яна Неруду, який тут народився і провів дитинство в будинку з незвичайним ім’ям «У трьох чорних орлів». Потім він переїхав в інший будинок у цій же частині Праги.

Ще одна важлива зміна в житті Nerudova ulice – перетворення з проїжджої частини міста у пішохідну, яке відбулося в 1973 році.

Наш час

Вирушаючи на прогулянку Nerudova ulice, будьте готові до того, що вона займе у вас зовсім не 12 хвилин, як показує карта, а 1,5 години. Ви напевно будете заходити до храмів, зупинятися перед кожним будинком, намагаючись запам’ятати всі його деталі. Наприклад, герби.

Тут на кожному домі свій герб, який раніше служив орієнтиром для жителів міста.

Нумерація будинків в Празі була введена з 1770 року.

Будинки тут збудовані в ряд, — вони ніби прагнуть здивувати туристів. Один – архітектурним стилем, інший – незвичайним декором, третій – висотою.

Велика частина місцевих будинків – яскравий приклад стилю бароко, але зустрічаються окремі екземпляри, що представляють інші архітектурні стилі.

Наприклад, будинок «У золотої чаші» має яскраво виражені риси ренесансу.

Цікаві будівлі

Як ви вже зрозуміли, на Nerudova ulice багато пам’ятних будівель з не менш цікавими назвами. Давайте детальніше познайомимося з деякими з них.

 • Один з найбільш старовинних будинків — будинок №49 під назвою «білого лебедя».

Йому вже близько 300 років і являє собою будівлю в стилі бароко. Яку назву – такий і герб. На гербі зображений білий лебідь. Ще одна відмітна риса цього будинку – ковані двері.

 • Будівля «У двох сонць» — це будинок під номером 47.

В ньому якийсь час жив Ян Неруда. Герб цього будинку один з найкрасивіших. З ним пов’язана цікава легенда.

Кажуть, що господар будинку придумав свій символ і, як належить у той час, пішов «реєструвати свій логотип» — просити дозвіл на використання свого герба влади.

З’ясувалося, що герб із сонцем вже зареєстрований і прикрашає один з будинків. Тоді винахідлива людина не став довго думати, а просто додав на свій герб ще одне сонце.

 • Будинок «У золотої підкови».

Привертає увагу перехожих гербом із зображенням коня, втрачає підкову. Раніше підкова була справжньою, але любителі сувенірів постійно знімали її. Тому сучасні туристи можуть порадіти лише її відбитком.

 • А ось будинок з назвою «золотого ключа» огортає кілька легенд. Одна з них пов’язана з пивної, яка колись розташовувалася в цьому будинку.

Справа була так: місцевий пивовар, будучи злегка захмелілим, розкрив свій секрет приготування пива незнайомій людині. Щоб надалі тримати рот на замку і не вибовкувати цінні рецепти першим зустрічним, господар прикрасив свій будинок нагадуванням — золотим ключем. Мовчання золото. Не знаю, чи користувалися цим правилом його нащадки, але факт на обличчя: тут і зараз розташований дуже популярний ресторан.

Кожен будинок на Нерудової вулиці пам’ятає безліч цікавих фактів та історій, пов’язаних з власниками будинків. А жили в них дуже різні люди: ремісники, про яких ми вже згадували, художники, наприклад Петро Брандль в будинку «червоного лева», музиканти.

Є тут і кілька палаців.

 • Тун-Гогенштейнский палац

Власниками цієї будівлі в стилі ампір були Туны з Гогенштейна. Повз будівлі ви точно не пройдете, його легко дізнатися по фігурам двох орлів, що піднімаються над воротами. Зараз у ньому розташована італійське посольство.

Найвища будівля вулиці – храм Діви Марії у театинов. Він був побудований в кінці XVII – початку XVIII століття.

Страшна легенда

Як на будь-якій туристичній вулиці, на Nerudova ulice знаходиться безліч ресторанів, кафе і трактирів. З цими закладами теж пов’язано міське переказ.

У давні часи жив тут чернець. І були у нього звички, не цілком відповідають його положення. Щодня він грав в тавернах в азартні ігри і вживав неабияку кількість спиртного.

Одного вечора до нього звернувся юнак з проханням соборувати вмираючого. Але чернець був злий: тільки що він програв кругленьку суму, і відмовив юнакові. Коли ж настав час покинути таверну і священнослужитель скочив на коня, то побачив перед собою душу вмираючого. З переляку він впав з коня і зламав собі шию.

Будьте обережні, подейкують, що чернець ночами роз’їжджає по вулиці і, тримаючи в руках свою голову, лякає перехожих.

Є на Нерудової вулиці будинку, поки ще не оброслі своїми легендами. Це — сувенірні лавки і магазинчики. Хоча і серед них зустрічаються досить цікаві екземпляри.

Наприклад, магазин-музей пряників. Тут ласуни зможуть придбати або замовити випічку найрізноманітніших форм, починаючи від милих тваринок і закінчуючи величезними палацами.

На вулиці багато готелів. Є сенс пошукати те, що вам потрібно. Підбираючи собі житло ми здивувалися, що в самому центрі Праги можна дуже недорого (30 — 35 євро) зняти зручне житло, причому дверях вашого номера будуть виходити прямо на площу. Інша справа, що такі пропозиції моментально розбираються. І тут не можна зволікати.

Як дістатися

Прогулянку по Nerudova ulice варто поєднати з екскурсією по Празькому граду.

 • Найзручніше на трамваї №22 та №23 доїхати до Граду, а потім пройтися по Нерудової вулиці.
 • На метро можна доїхати до станції Malostranská.

Нерудова вулиця на карті

Звичайно, ми розповіли далеко не про всіх цікавих місцях і будівлях Нерудової вулиці. До того ж набагато цікавіше побачити все своїми очима.

Вдалих вам подорожей!

Підписуйтесь на наш блог і до нових зустрічей.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку