Привіт, друзі. Сьогодні важлива новина. Після 5 листопада 2017 року набирають чинності нові правила провезення багажу та ручної поклажі на рейсах російських авіакомпаній. Якщо раніше у кожного перевізника були свої вимоги, то тепер правила будуть однаковими для всіх російських авіакомпаній (крім лоукостера Перемога).

Увага! Ще раз: закон тільки для російських авіакомпаній. У всіх інших авіакомпаній свої правила, відповідні законам їх держави.

Зміст статті

 • 1 Вимоги до багажу
 • 2 Наднормативний багаж
 • 3 Багаж понад 30 кг – Габаритний багаж
 • 4 Безбагажный квиток
 • 5 Об’єднаний багаж
 • 6 Ручна поклажа — нові норми
 • 7 Які речі можна брати в салон літака і не оформляти їх як ручну поклажу
 • 8 Відеоролик — Як шотландці укладають речі в спеціальну жилетку
 • 9 Поширені запитання
 • 10 Наша «Перемога»
 • 11 Як заощадити гроші на дзвінок в компанію Перемога

Правила, яким підпорядковуються авіакомпанії і ми, пасажири літаків називаються “Загальні правила повітряних перевезень пасажирів, багажу, вантажів і вимоги до обслуговування пасажирів, вантажовідправників, вантажоодержувачів”. Вони були прийняті 28 червня 2007 року наказом Міністерства транспорту Російської Федерації. З тих пір в правила вносилися поправки. Але норми були дуже різними і розпливчастими. У деяких перевізників вони взагалі були занадто жорсткими.

5 жовтня 2017 року вийшов новий закон №409 про внесення поправок у документ. Зміни, що зачіпають всіх, хто користується авіатранспортом, тобто нас з вами.

Зрозуміло, що в законі багато цікавих деталей, про які ми розповідати не будемо. Сьогодні ми розповімо про найголовніше, про те, з чим зіткнеться кожен, хто хоче скористатися перельотом з допомогою російської авіакомпанії.

Домовимося про терміни

 • Багаж — валізи, сумки або коробки, які ми зважуємо на реєстрації і здаємо як багаж.
 • Ручна поклажа — речі, покладені в сумку, портфель, рюкзак або пакет, які ми беремо з собою в салон літака і на які, вішалася бирка «ручна поклажа».
 • Речі, які ми беремо в салон літака і на які не вішалася бирка. (Ноутбуки, фотоапарати, гаджети, одяг, квіти, дитяче харчування, милиці, тростини і т. д.)
 • В законі багато цікавих деталей, про які ми розповідати не будемо. А ми розповімо лише про найголовніше, про те, з чим зіткнеться звичайний турист, який хоче скористатися перельотом з допомогою російської авіакомпанії.

  Закон набирає чинності з 5 листопада 2017 року. Це означає, що всі, хто буде купувати авіаквитки після 5 листопада, підкоряються цим поправкам.

  На тих, хто вже купив квитки заздалегідь (до 5 листопада) закон не поширюється. Так написано в цих правилах.

  Найважливіше про нові правила перельоту

  Загальні вимоги, важливі для нас як мандрівників, що стосуються норм провезення багажу і речей в салоні літака. Спробуємо дохідливо роз’яснити ці правила, щоб у вас не залишилося питань, і зрозуміти, які у нас з’явилися плюси і мінуси.

  Вимоги до багажу

  Раніше: максимальна вага одного багажного місця не повинен був перевищувати 32 кг

  Тепер: введено нову вимогу — норма ваги 1 місця багажу — 30 кг для всіх авіаперевізників. Менше можна, більше не можна.

  1 місце багажу — це один чемодан. Якщо ви здаєте великий рюкзак, то це — 1 рюкзак, якщо сумку, то це — 1 сумка.

  Але! Це не означає, що тепер по кожному квитку ви можете взяти 30 кг багажу. Тут важливий момент, він залежить від того, квиток якого тарифу ви купили. Простіше кажучи, у квитка економ класу можливостей менше, ніж у тих, хто взяв, наприклад, квиток в бізнес-клас.

  Весь багаж за вагою можна розбити:

  • До 10 кг, з 10 до 30 кг, понад 30 кг
  • Багаж до 10 кг — безкоштовний

  Раніше норма ваги безкоштовного багажу у різних компаній була різною, тепер єдина для всіх.

  Це означає, що жодна компанія не може написати у своїх правилах: «Дозволено провозити багаж вагою не більше 3 кг (або 6 кг або 7 кг)». Норма 10 кг для всіх! Самі ви не зобов’язані набирати саме 10 кг, ви можете брати менше, на свій розсуд, але компанія не може вам виставити меншу обмеження щодо ваги багажу.

  Багаж вагою від 10 до 30 кг

  Тут свої нюанси. Як і раніше, треба заходити на сайт перевізника і читати його правила — якої ваги повинен бути ваш багаж відповідно тарифом вашого квитка. Це означає, що “верхня межа може бути — 23 кг, 25, 27 до 30 кг. Якщо в правилах компанії за вашим тарифом вказаний верхня межа 23 кг ( тобто безкоштовно ви можете провезти не більше 23 кг), а при зважуванні вашої валізи на реєстрації ваги показали більше, то вам або що-то треба вийняти і залишити, або доплатити за перевагу.

  Наднормативний багаж

  Багаж, який не входить у вартість вашого тарифного квитка, рахується понаднормовим.

  Приклад: ви купили квиток Москва-Владивосток тариф «Економ гнучкий». У вартість квитка входить провезення багажу вагою до 23 кг Якщо ваш багаж важить більше 23 кг, але не перевищує 30 кг, то такий вага рахується понаднормовим і за нього вам доведеться доплатити.

  Скільки це буде коштувати уточнюйте на сайті авіакомпанії.

  Багаж вагою 30 кг

  Зазвичай стільки може перевезти безкоштовно пасажир, який придбав квиток в бізнес-клас. За цим тарифом можливостей у пасажира більше.

  Багаж понад 30 кг – Габаритний багаж

  Все, що понад 30 кг і не підходить під стандартні габарити, вважається тяжким вантажем. Доплата за кожен кілограм йде за особливим тарифом на «важкий тягар». Тарифи у кожної компанії свої. Читайте на сайті компанії в правилах (розділ «Провезення багажу»). Це обов’язкова інформація.

  Мабуть це — головне.

  Безбагажный квиток

  Додам, що у багатьох компаній залишився безбагажный тариф. Це, коли ви взагалі не берете багаж і летите тільки з ручною поклажею. Квитки по ньому дешеві, але є незручні нюанси. Головний з них — такий квиток не підлягає поверненню.

  Об’єднаний багаж

  Також залишилася можливість поєднувати речі двох і більше мандрівників в один багаж (скласти всі речі в один чемодан — 1 багажне місце). Вага такого багажу теж не повинен перевищувати все ті ж 30 кг.

  Які ж плюси і мінуси у нас з’явилися у зв’язку з введенням поправок?

  Плюси: З’явилися стандартні для всіх норми. Головна з яких — можна брати безкоштовний багаж вагою до 10 кг. Тут норма збільшилася і нам стало краще.

  Мінуси: обмеження ваги багажу по максимуму: замість 32 кг тепер можна брати багаж вагою не більше 30 кг

  Друзі, тепер ми є в Телеграм: наш канал про Європу, наш канал про Азію. Ласкаво просимо)

  Ручна поклажа — нові норми

  Раніше: у різних авіаперевізників були свої вимоги. Наприклад, у одних: в ручну поклажу можна брати не більше 3 кг, в інших — не більше 4, у третіх — не більше 5 кг, і у деяких до 10 кг.

  Тепер: Норма для ручної поклажі для всіх п е р е в о ч к о в — не менш 5 кг на одного пасажира. Для нас це означає: що м и можемо взяти менше 5 кг, але більше цього ваги ручна поклажа заборонена. При цьому, перевізник може змінити цю цифру в більшу сторону на власний розсуд. Тобто читати правила все одно потрібно, тому що деякі компанії можуть поставити як межа 6, 7 кг на людину або навіть 10 кг, що нас, звичайно, порадує.

  Крім того, пам’ятайте про габаритах! Тобто ваша ручна поклажа повинна вписуватися не тільки в норми по вазі, але і за розміром (довжина, ширина, висота). Норми габаритів, як і раніше, потрібно дізнаватися на сайті перевізника. Тут змін немає.

  Раніше: ми могли оформити ручну поклажу і плюс до неї безкоштовно провозити з собою в літаку ноутбуки, фотоапарати та камери.

  Тепер: все це входить в ручну поклажу.

  Іншими словами, провозити окремо н е л ь з я:

  • телефони;
  • ноутбуки;
  • камери;
  • документи в папках;
  • зонт

  Доведеться прибирати їх в сумки. Їх вага теж враховуються при підрахунку ваги ручної поклажі.

  Ноут лежить у сумці або валізі? Доплачувати нічого не потрібно. Хочете пронести окремо? З вас належить.

  Якщо раніше ручну поклажу зважували тільки на реєстрації, то тепер її можуть зважити і перед самою посадкою (мабуть в тих випадках, коли сумка викликає підозру). Це важливо для тих, хто брав з собою мало речей, оформляючи їх як ручну поклажу, і купував «безбагажные» квитки.

  Увага! Вашу ручну поклажу можуть зважити і в порту прибуття!

  Мінуси цього нововведення: тепер ще вдома доведеться уважно зважувати ручну поклажу і стежити за тим, щоб не було переваги.

  Плюси: Салон літака буде менш завантаженим. Вся ваша ручна поклажа увійде в багажне відділення в салоні літака і не потрібно хвилюватися, чи вистачить ваших речей місця на полиці чи ні.

  Оновлено 19.02. 2018 року: У зв’язку з постійними скаргами пасажирів на брак місця для розміщення ручної поклажі в салоні повітряного судна, компанія «Аерофлот» посилила контроль за провезення ручної поклажі. Прочитати про це можна тут.

  Які речі можна брати в салон літака і не оформляти їх як ручну поклажу

  І раніше, і тепер із собою можна брати речі, необхідні під час польоту або відразу після посадки. Вони не оформляються як ручна поклажа і не вимагають додаткової оплати.

  Ось їх перелік. Список будуть доповнювати, але точно не зможуть урізати:

  • сумочка, ранець, портфель;
  • букет квітів;
  • ваша одяг (куртка, пальто); Якщо ми летимо з країни, де +27 градусів в нашу зиму, де -27. Або навпаки, такий додатковий пакет з речами дуже навіть актуальна.
  • спеціальна дитяча їжа; Але не більше, ніж це потрібно для перельоту.
  • спеціально упакований костюм;
  • тростина або милиці;
  • дитяча коляска або люлька, яка при складанні поміщається під сидіння стоїть попереду крісла;
  • ходунки, які при складанні поміщається під сидіння стоїть попереду крісла;
  • медичне крісло для тих, кому важко пересуватися.

  Знайомі позиції? Вони і раніше були дозволені до безкоштовного провозу. Тепер список розширили:

  • запечатаний пакет з dutyfree;
  • ліки, все необхідне за медичними показаннями для пасажира.

  І ще раз, що тепер заборонено провозити окремо:

  • телефон, ноутбук;
  • зонт, навіть невеликий;
  • папери в папці;
  • газети, книжки, журнали;
  • фотоапарат, камеру.

  Які у всього цього плюси і мінуси?

  Плюси: мінімальна норма ваги ручної поклажі стала більше — 5 кг.

  Мінуси: Максимальні вимоги до ваги ручної поклажі зменшилися з 10 до 5 кг. Ноуты, камери, документи доведеться рахувати як ручну поклажу.

  Думаю, ми звикнемо до нових норм і що-небудь придумаємо. В інших країнах вже є досвід, можна скористатися їх лайфхаками.

  Відеоролик — Як шотландці укладають речі в спеціальну жилетку

  Є люди, які придумують як провезти більше речей в салоні літака і не платити за це. Один з варіантів — жилет для авіапасажира. Цікава ідея.

  Поширені запитання

  Що буде, якщо я відмовлюся від оплати?

  Відмовляєтеся платити за щось, що тепер не можна провозити безкоштовно? Наприклад — ноутбук. Тут все просто — вас можуть не пустити на борт. Вам про це, звичайно ж, скажуть. І дадуть другий шанс заплатити. Але, не радимо ризикувати — вам просто скасують квиток, якщо будете наполягати.

  Сплатили більше, ніж везете. Що робити?

  Тільки якщо переплата за кількістю місць — вам повернуть гроші. Якщо заплатили за 2 місця, а використали лише одне — вам повернуть гроші.

  Ручна поклажа важить більше, ніж дозволено. Можлива доплата?

  Ні! Тут питання безпеки пасажирів. Якщо не вписується по вазі і габаритам — її не дозволять пронести з собою.

  Якщо перевізник не слід новими правилами

  Дані нововведення актуальні для всіх. Бачите, що вони порушуються — можете звернутися в Росспоживнагляд. Для цього потрібно зберегти всі квитки та чеки, які отримаєте. Не доплачуйте без чека! Можете отримати компенсацію, а перевізника оштрафують.

  Правила змінилися, можливо, щось стало для нас менш зручним. Але, якщо подумати, то правильну «багажну комбінацію» знайти можна!

  З головного це, мабуть, все. Якщо у вас залишилися питання, що стосуються нюансів (негабаритний вантаж, об’єднання багажу, повернення грошей тощо), дуже рекомендуємо вам самостійно ознайомитися з правилами (вивчити зміни в наказі «Загальні правила повітряних перевезень пасажирів, багажу, вантажів і вимоги до обслуговування пасажирів, вантажовідправників, вантажоодержувачів») і розібратися з вашим конкретним випадком. На сайтах і навіть у відеоролику ЦТ дуже багато помилок та інформації, що вводить в оману. Користуйтеся оригіналом!

  Наша «Перемога»

  Авіакомпанія Перемога є донькою Аерофлоту і позиціонує себе як low-cost.

  На території Росії, на сьогоднішній день, це — єдина лоукост-компанія, тому вимоги у неї злегка відрізняються в бік мінімалізму.

  Виходите з того, що суть лоукосту полягає в тому, щоб максимально знизити ціну за квиток, тобто зробити його дешевшим, тоді правила Перемоги стануть більш зрозумілими.

  Лоукостери (від англійського «low-cost» (лоу-кост) — низькі витрати) — тип авіакомпаній, які працюють за нетрадиційної моделі перевезень, що передбачає надання дешевих авіаквитків.

  І оскільки, на території Росії це лоукостер єдиний, то адміністрація має право змінювати і допрацьовувати вимоги до перевезення пасажирів, до правилами перевезення багажу і того, що можна брати з собою в салон літака.

  Щоб квиток вийшов дешевим, беріть тільки необхідне. Все що понад необхідного оплачується додатково.

  Ми Перемогою не літаємо. За умовами їх правил провезення багажу, нам компанія не підходить. Були випадки, коли ми роздумували, чи брати квитки на Перемогу і прикидали вартість, то цей дешевий квиток обійшовся б нам дорожче, ніж звичайний квиток — не на лоукост.

  Настійно рекомендуємо вам читати правила Перемоги т о л ь к о в оригіналі і т о л ь к о на офіційному сайті компанії.

  Якщо ви щось не зрозуміли і хочете уточнити, пишіть лист в компанію (вони відповідають на листи) або телефонуйте. Але пам’ятайте, що на даний момент, дзвінок у Перемогу платний. Його вартість близько 60 руб. за хвилину.

  Пояснювати правила Перемоги ми не візьмемося, тим більше, що за останній місяць вони вже кілька разів змінювалися. Але одним секретом ми з вами поділимося:

  Як заощадити гроші на дзвінок в компанію Перемога

  У Перемоги є 2 номери телефону:

 • Телефон колл-центру +7 (809) 505-4777. Дзвінок 60 руб за хвилину (включаючи час очікування). Це дорогий варіант.
 • Для дзвінків не з Росії: +7 (499) 215-2300. Дзвінок безкоштовний. Але якщо ви телефонуєте з-за кордону, то пам’ятайте про роумінгу. Можна безкоштовно зателефонувати на цей номер і з Росії, але з російських номерів там завжди включена.
 • Тому оптимальний варіант — телефонувати через skype на номер +7 (499) 215-2300. З першого разу не можете додзвониться, але в підсумку трубку візьмуть. По скайпу ви заплатите всього 2.1 руб за дзвінок + 1.4 руб хвилина.

  А ми бажаємо вам відмінних подорожей і яскравих вражень.

  P. S. Дорогі наші читачі, ми отримуємо багато листів з вашими питаннями про те, чи можна брати в ручну поклажу торт, лікувальні трави, подарунковий набір, твір мистецтв, сири, їжу і багато іншого. Відповісти на такі питання ми н е м о ж е м.

  Пояснюємо чому: у кожного перевізника свої правила і тонкощі, тому задавайте такі питання своєму авіаперевізнику. Саме для вас і ваших питань у них є довідкова. Ніхто не знає відповіді на ваше питання краще, ніж сама компанія!

  З повагою, Галина Суботіна і Алла Сутягіна


  Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
  Завантаження…
  Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
  згоду на обробку своїх персональних даних

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Вам також може бути цікаво


  Як дістатися з аеропорту Храброво до Калінінграда: всі способи

  Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

  Нова функція поділу платежу від AirBnb