Привіт, друзі. Нещодавно ми відвідали Новий музей у Берліні. Враження сильні, музей дуже сподобався. Будівля складається з 3 поверхів. Просторі зали, експонати чудово освітлені. Розглянути їх з усіх сторін, а деякі можна помацати.

У музеї знаходяться три великих прекрасних колекції. Найвідоміші експонати — бюст єгипетської цариці Нефертіті, колекція стародавніх папірусів і ще ми побачили один із 4 відомих на даний момент артефактів — Берлінську золоту капелюх. У музеї можна фотографувати і сьогодні ми хочемо показати деякі фотографії експонатів, які нам особливо сподобалися і поділитися враженнями.

Новий музей розташований на Музейному острові в самому центрі міста районі Мітте. Новий музей знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Зміст статті

 • 1 Єгипетський музей
 • 2 Нефертіті
 • 3 Музей доісторичного періоду і ранньої історії
 • 4 Етнографічний музей і Золота капелюх
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Новий музей на карті

Побудований за імператора Фрідріха Вильгелме IV. Його кінну статую ви побачите біля входу в Стару Національну галерею, яка знаходиться метрах в 50 метрах від Нового музею.

До 1841 році в Старому музеї було зібрано велику кількість цінних експонатів, але площ для них не вистачало. Тоді і було прийнято рішення побудувати нову будівлю для Єгипетської колекції, вітчизняних старожитностей та етнографічних знахідок. Проект будівлі у старому класичному стилі доручили Фрідріху Августу Штюллеру. Сама будівля музею є зразком музейного мистецтва.

Відкрився новий музей у середині XIX століття. Під час Другої світової війни будівля сильно постраждала і було повністю відновлено тільки на початку нашого століття. 16 жовтня 2009 року відбулося урочисте відкриття і друге народження Нового музею.

Хол музею

Внутрішній дворик

Єгипетський музей

Не те щоб ми були фанатами давньоєгипетського мистецтва, але тема цікава. Ми були в Єгипті і бачили зразки стародавньої культури. Ось тільки володіють ними не ті, хто їх створював, не корінні єгиптяни, а араби, що завоювали ці землі значно пізніше. Подивитися на корінних єгиптян — нащадків будівельників нам не вдалося. Зараз це — копти, в основному бідні селяни. Завдяки Новому музею, тепер ми маємо уявлення, як виглядали ці люди, тому в нашому фотозвіті буде багато осіб, які вразили нас.

Бюст фараона Амасіса. 550 рік до н. е.

Ми почали огляд з Єгипетській частині музею, побачили бюсти фараонів, особи і одягу жерців, скульптури і маленькі статуетки звичайних людей. Відразу можна представити культуру і побут тих часів. А це приблизно 1500-500 року до н. е.

Фігурки жінки і чоловіки з дітьми

Це обличчя нам дуже сподобалося

Дівчина на передньому плані нагадала наші паркові зображення юних спортсменок-комсомолок.

Жінка з кішкою

Відомо, що в древньому Єгипті, вважали, що можна отримати електрику, якщо довго гладити кішок. Можливо ця жриця відображена в момент добування електроенергії ?

Юні, спокійні і дуже давні володарі

Цей експонат я довго фотографувала, заходячи з різних сторін. Вразила поза: то юнак сидить навпочіпки і вдивляється в далечінь, то він задумався і сперся на колону. Цікаво, що розповідають добре збереглися зображення на ній.

Замислений хлопець

У наступному залі ми побачили збереглося частини древніх стін з єгипетськими ієрогліфами і малюнками.

Єгипетські письмена

Збереглася стіна збоку

Цікаво про що тут розказано

Поклоніння богам

Фреска

Фреска

Після прогулянки по декількох залах ми вийшли на майданчик, де на першому поверсі стояли саркофаги фараонів і просто багатих єгиптян. Відчуття дивні — ми ще ніколи не були в кімнаті з такою кількістю стародавніх поховань.

Зал саркофагів

На другому поверсі виставлені картини, на яких зображені місця поховання, з яких привезені саркофаги…

Фрески

На першому поверсі знаходиться колекція папірусів. Малюнки і написи настільки витончені, що ми були в захваті. Вони чудово збереглися. Справляє враження і їх розмір — полотна довгі, тягнуться по всій стіні.

Тут же проходила лекція для студентів. Екскурсовод стояв поруч з довгими полотнами і захоплено розповідав про те, як в Єгипті проходив процес навчання письма, хто цим займався, що повідомляється в папірусах.

Ці екскурсії з гідом цікаві не тільки студентам, але і школярам, і дорослим

Єгипетський папірус

Нефертіті

В одному із залів знаходиться бюст Нефертіті. Фотографувати експонат заборонено. Цікаво, що поруч з оригіналом знаходиться копія погруддя з описом для сліпих (шрифт Брайля). Копію можна і потрібно обмацувати. Ми закрили очі і спробували відчути як виглядають «лики краси» на дотик. Цікавий досвід.

Взагалі, в Німеччині нам часто зустрічалися об’єкти (в основному зменшені копії старого міста або соборів) супроводжуються написами для слабозорих. Ми бачили незрячих людей та їх захоплені обличчя, коли вони теж могли уявити як виглядає твір мистецтва. Це правильно і так сумно, що в нашій країні ми ще не дозріли до розуміння, що будь-яка людина хоче і може своїм способом знайомиться з культурою.

Бюст Нефертіті

Бюст Нефертіті був знайдений німецьким археологом Людвігом Борхардтом в майстерні скульптора Тутмоса в Тель-Эьль-Амарне (287 км на південь від Каїра) в 1912 році. У скульптури відсутня ліве око і є кілька пошкоджень на вухах.

В даний час більшість вчених сходяться на думці, що відсутність одного ока — не випадковість, а давня специфіка і правило зображення живих людей. Зроблено це з «магічним» причин. У Стародавньому Єгипті скульптори не робили точні копії осіб – вони вірили, що між зображенням і людиною існує зв’язок, через яку можна при бажанні завдати шкоди.

Шлях статуетки в Новий музей був непростим. Спочатку вона опинилася в руках спонсора експедиції Борхардта — Джеймса Симона. У 1920 році він передав бюст цариці Новому музею і тільки в 1924 році вона була представлена публіці.

Єгиптяни не раз вимагали повернути Нефертіті на її історичну батьківщину, але Німеччина під усякими приводами не дає бюст навіть на тимчасове користування. Напевно з побоювань втратити таку цінність.

У наступному залі лежали мумії і зображення єгипетських жерців і богів.

Мумія

Єгипетська Мадонна

Узголів’я саркофагів. Ось так виглядали жінки в ті давні часи.

Перші човни єгиптян (5000-3500 рр. до н. е.) виготовлялися з папірусу. У музеї ми такі човни не побачили. Зате побачили дерев’яні, які почали робити вже в епоху фараонів (3200-2240 рр. до н. е.).

Дерев’яний човен єгиптян

Веслярі

Знаряддя праці

Пристрій піраміди. У освітлені віконця можна заглянути і побачити, що там всередині.

Єгипетська частина музею нам дуже сподобалася. Мистецтво та культура Давнього Єгипту в музеї представлена широко. Після огляду краще уявляєш цей древній народ, чим жили, як виглядали люди.

Музей доісторичного періоду і ранньої історії

А ми переходимо в іншу частину Нового музею — Музей, присвячену доісторичного періоду і ранньої історії.

Перше, що ми побачили — бюсти римських філософів. Їх багато, ми ж викладаємо тільки Сократа. Зовнішність філософа незвичайна: він не володіє характерним витягнутим обличчям, високим лобом, відстовбурченими вухами і тонко окресленими губами. Зображення найрозумнішої людини в історії нагадує нам про те, що думати корисно всім і, що зовнішність оманлива.

Пригадується історія з тих часів, коли в Афіни прибув знаменитий френологія. Він міг із закритими очима, обмацавши голову людини, розповісти все про його характер, звички і здібностях. Френолога підвели до Сократа і попросили розповісти, що це за людина.

Френологія почав: «М’ясисте обличчя і грубі риси обличчя говорять про недалеке розумі людини. Повні губи про пристрасть до їжі і плотських утіх. Кирпатий ніс говорить про вздорном характер. Шишка на лобі — певний знак скупості. Висновок: цей чоловік дурний, лінивий і швидше за все, шахрай». Люди засміялися і сказали, твоя наука — обман, це ж Сократ. Він відомий своєю чесністю і мудрістю. Але філософ припинив глузування сказавши: «Так. Все вірно. Все так і є. Але ці недоліки я переміг своєю волею».

Сократ

Гомер

Це сліпий сказитель Гомер. Я подивилася на Гомера потім на Аллу і мені здалося, що в їх профілях є щось схоже. Я попросила Аллу встати поруч. Дивіться, що вийшло. Знайдіть 10 відмінностей)

Іноді я думаю, а раптом реінкарнації — це правда. Тоді Алла в минулому житті напевно була Гомером ? Не випадково ж вона так добре знає маршрут Одіссея і вносить в наші подорожі такі місця, як вхід в стародавній Аїд, храм Зевса в Олімпії, храм Аполлона в Дельфах. Це вона потягла мене в Трою, і там, дивлячись на давні руїни, читала напам’ять уривки з Іліади.

Алла і Гомер

Як змінилися жінки)

Серед експонатів доісторичного мистецтва є відтворені сцени полювання, відпочинку, занять давніх людей (неандертальці, кроманьйонці). Є стародавні знаряддя праці та полювання, начиння.

Цікаві і більш пізні експонати: неймовірної форми музичні інструменти, монети, черепки.

Етнографічний музей і Золота капелюх

Тут зібрані знахідки з усієї території Німеччини.

Невеликий темний таємничий зал присвячений рідкісний артефакт — Берлінської золотий капелюсі.

Берлінська золота капелюх

У всьому світі знайдено 4 таких загадкових об’єкта. Найвища з капелюхів висотою 88 див. Історики відносять їх до бронзового періоду до протокельтской цивілізації.

Берлінська золота капелюх — найбільш збережений об’єкт з усіх чотирьох. Виконана з листового золота. Датується 1000 — 800 роками до н. е.

Імовірно, це головний убір жерця, який використовувався при обрядах поховання. Нещодавно розшифровані знаки кажуть, що це календар і у капелюхів були і інші функції. Повністю призначення цього загадкового артефакту ще не відомі.

З Берлінської золотий капелюхом пов’язаний скандал. Кожен музейний експонат має своєю історією власників, відоме місце, де його знайдено, ким знайдено. У цього об’єкта немає такої історії. Він потрапив в музей прямо з ринку творів мистецтв і є предметом незаконних археологічних розкопок.

Як би там не було, ми раді, що побачили таку незвичайну штуку і взагалі дізналися, що були такі протокельты. Тепер є ще одна тема для поїздок і екскурсій.

А в Німеччині є ще один об’єкт, що потрапив у музей міста Галі (на річці Заалє) прямо з чорного ринку. Це Небесний диск з Небры. Спочатку вчені думали, що це вправна підробка і не повірили в його існування. Але це вже інша історія.

Що ж стосується Нового музею в Берліні, то радимо вам з о б о в я з а т е л ь н відвідати його.

Час роботи

 • Щодня з 10:00 до 18:00
 • По четвергах з 10:00 до 20:00

Скільки коштує

 • Квиток в музей коштує 12 євро
 • Пільговий 6 євро

А щоб відвідування було приємним і не настільки затратним, купіть Музейну карту Welcome card або гостьову карту Berlin Pass. Які карти для гостей Берліна і яку краще вибрати, у нас написано тут.

З допомогою таких карт ви зможете відвідати музеї острова не за один, а за три дні, при цьому у вас будуть знижки або інші приємні можливості.

Новий музей на карті

Нам дуже приємно, коли ви коментуєте, діліться своїми доповненнями за оповіданням або просто повідомляєте, що стаття вам стала в нагоді. Спасибі і гарних вам подорожей!

З повагою, Галина Суботіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Базиліка Санта-Кроче у Флоренції – усипальниця великих італійців

Пам’ятки Пізи – основні будівлі історичного центру міста, музеї, фестивалі

Пам’ятки Флоренції – базиліки, палаци, музеї та площі