Привіт, друзі! Новий палац в Потсдамі відомий своїми розмірами, прекрасною архітектурою і якимось нескінченним кількістю скульптур. Німецький поет Генріх Гейне пожартував з цього приводу, зазначивши, що на даху палацу людей набагато більше, ніж усередині. Про це палаці ми сьогодні і розповімо.

Знаходиться Neues Palais у місті Потсдам в західній частині парку Сан-Сусі.

Зміст статті

 • 1 Історія створення
 • 2 Особливості архітектури
 • 3 Будівлі палацового комплексу
 • 4 Екскурсія по Потсдаму
 • 5 часи роботи
 • Скільки коштує 6
 • 7 Як дістатися
 • 8 Новий палац на карті

Історія створення

Історія палацу починається відразу після завершення Семирічної війни в 1763 році, хоча перші проекти будівлі пропонувалися і раніше архітекторами Іоганном Бюрингом і Генріхом-Людвігом Мангер.

Прусський король Фрідріх II (Великий) вирішив продемонструвати сусіднім державам, що кровопролитні битви не змогли підкосити міць його держави.

Пройшло 7 років і будівництво небувалого за своєю пишнотою палацового комплексу було завершено.

В комплекс увійшли

 • будівля нового палацу
 • комуни
 • широка колонада з тріумфальною аркою

Комуни з колонадою

У 1990 році весь палацовий комплекс був внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Особливості архітектури

За бажанням короля, будівля палацу побудована в стилі пізнього бароко.

Центр споруди вінчає купол з трьома, несучими корону, грациями. У загальній складності, на даху розташувалося 428 скульптур.

Ми застали будівля на реконструкції. Частина скульптур була зібрана внизу під дахом і загороджена сіткою. Виглядало це дико — немов людей не пускають на вулицю, і вони обурюються, при чому деякі навіщо-то роздяглися.

Пишне величну будівлю було призначене для офіційних прийомів, і по суті служило готелем для іменитих гостей. Сам же Фрідріх Великий жив у своєму Виноградне будиночку (так він називав свій скромний палац Сан-Сусі).

Новий палац подобався імператору Фрідріху III. Він перейменував Новий палац в Фридрихскрон (Schloß Friedrichskron), наказав оточити будівлю ровом. Напевно, замок чекали і серйозні архітектурні зміни, але термін правління нового господаря виявився надто коротким. Всього 99 днів.

Останній імператор Вільгельм II мав до палацу не менш ніжні почуття і також вважав за краще зробити його своєю резиденцією.

Будівлі палацового комплексу

 • Територію королівської готелі здебільшого становлять окремі апартаменти, інтер’єр яких оформлений у стилі рококо. В середині будівлі розташовуються пишні урочисті зали, а в південному крилі відведено місце придворного театру.
 • Особливе місце у палаці займає зал-грот, великі вікна якого звернені до парку. Він оздоблений напівдорогоцінним камінням, скам’янілим деревом і позолоченою бронзою.

 • Інтер’єр вестибюлів і кабінетів прикрашають численні картини. Це роботи європейських художників XVI – XVIII століть. В інших приміщеннях виставляється «Галерея Потсдама», що наочно демонструє історію палацу: від його будівництва до наших днів.
 • Особливе місце у комплексі посідають комуни, використовувалися коли-то як господарські споруди. Зараз же в їх стінах розташувався педагогічний інститут. Крім свого прямого призначення комуни закривали болотисту місцевість на заході палацу, облагороджуючи тим самим королівський парк.

Комуни з колонадою

Екскурсія по Потсдаму

Якщо вас зацікавила прогулянка по Новому палацу, то ми упевнені, що вам сподобаються і інші визначні пам’ятки Потсдама. Ну а для того, щоб екскурсія пройшла цікаво і змістовно, завжди варто звернутися до професійного гіда і замовити у нього екскурсію.

Час роботи

 • Літній період з квітня по жовтень: з 10.00 до 18.00
 • Зимовий період з листопада по березень: з 10.00 до 17.00

Будьте уважні: вівторок – вихідний день!

Скільки коштує

Звичайний квиток коштує 8 євро, пільговий – 6 євро.

У вартість входить аудіогід, який підтримує багато мов, в тому числі і російська. Якщо крім Нового Палацу ви хочете оглянути ще інші пам’ятки, то рекомендую придбати комбінований квиток sanssouci+ Ticket. Коштує 19 євро дорослий, 14 євро — дитячий.

У самому парку розташована парковка та приємне кафе неподалік від Нового палацу.

Офіційний сайт: www.spsg.de

Як дістатися

Новий палац розташовується на заході парку Сан-Сусі в місті Потсдам, до якого можна дістатися на електрички S-Bahn, що відправляється з трьох берлінських вокзалів і від аеропорту.

У самому Потсдамі краще всього пересуватися на велосипеді, оренда якого коштує 12 євро в день.

Адреса музею Am Neuen Palais, Sanssouci Park, 14469 Potsdam, Germany

Новий палац на карті

Підписуйтесь на розсилку нашого блогу. Цікавих подорожей і до нових зустрічей, друзі.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку