Привіт, друзі. Сьогодні розповідь буде присвячений одному з найкрасивіших маршрутів по Шрі-Ланці. Ця поїздка в гірське містечко Нувара Елія на поїзді. Тут чудові краєвиди, чисте повітря та невелика купа ошалілих туристів, прилиплих до вікон вагонів зі своїми фотоапаратами. Хоча місцевих, які милуються красою цього відрізка високогірній залізниці, не менше ніж приїжджих. Тому що це о ч е н ь красиво!

Начитавшись чудових відгуків, ми включили в наш маршрут поїздку на поїзді з Нувара Елія в Еллу як обов’язковий пункт.

Зміст статті

  • 1 Як ми купували квитки на поїзд
  • 2 З Нувара Елії в Елу
  • 3 Скільки коштує квиток і як купити

Ми вичитали, що красивих маршрутів на поїзді по Шрі-Ланці є кілька, але самий-самий поїзд Нувара Елія — Елла. Ок, подумали ми, прилетимо на Шрі-Ланку і за пару днів до поїздки купимо квитки на поїзд.

Як ми купували квитки на поїзд

Добре, що ми розповіли про наші плани господині готелю в Канді. Вона відразу сказала, що квитки треба купувати заздалегідь. Маршрут популярний, і навіть на звичайний 3 клас можна не встигнути купити квитки в касі. І запропонувала нам купити квиток 1 класу через інтернет. Весь цей розмова відбувалася за тиждень до передбачуваної дати поїздки.

Виявилося, що поїзд Нувара Елія — Елла – це не туристичний маршрут, спеціально зроблений для європейців, а звичайний маршрут, по якому їздять місцеві поїзди. Маршрут — один з найстаріших.

Потяги ходять різні, є сучасні з різними класами вагонів, а є потяг зозуля. У нього кілька вагонів 2 і 3 класу і спеціально причіплюють туристичні вагони 1 класу компаній Expo Rail і Rajadhani Express.

На нашу дату і час можна було купити місця у вагон компанії Expo Rail. Ми планували відправитися зі станції Нану Ойя (Nanu Oya), це в 7-10 км від Нувара Елія.

Ми зайшли на сайт і ура, — було ще кілька вільних місць. Господиня нам ще підказала які місця вибрати. В вагоні, як в автобусах, трапляються сидіння з повним і неповним вікном. З повним звичайно можна побачити всі красоти, тому ми купили ці місця.

На жаль, не можу вам сказати, які це були місця, вже не пам’ятаю. Виявилося, що це не так вже й важливо, оскільки під час поїздки ми майже не сиділи. Ми весь час стирчали в тамбурі і безперервно фотографували, так було красиво.

До речі, не тільки ми були такими спритними, — всі туристи то і справа переміщалися по вагону і вишукували кращі місця для зйомок. Погода була не ідеальна, але загальне враження ви можете отримати.

З Нувара Елії в Елу

На станції Нану Ойя поїзд прибув із запізненням на 20 хвилин. Поїздка до Елли триває 4 години. На вокзал ми приїхали, як білі люди в машині з водієм. Цю послугу ми теж замовили заздалегідь. Допомогла нам все та ж господиня готелю в Канді.

Водій довіз нас до станції Нану Ойя, валізи та речі залишилися в машині. Ми сіли в поїзд тільки з фотоапаратами, а містер Перера (водій) поїхав на машині до Елли, де і зустрів нас на платформі, коли наш поїзд прибув туди. Такі маневри роблять всі, хто бронює машину з водієм. Дуже зручно.

По дорозі нам часто зустрічалися чайні плантації, будиночки місцевих жителів.

Потяг — експрес, було кілька станцій, на яких сідали місцеві жителі і туристи.

І звичайно ланкійський пейзаж – гори, ліси, поля.

По дорозі нам траплялися ланкійці, неспішно йдуть по своїх справах

І зустрічні поїзди.

Скільки коштує квиток і як купити

У вагон компанії Expo Rail 1 класу квиток на той момент коштував 1000 рупій. Зараз він коштує 1450 рупій.

(UPD на листопад 2017 року: компанія припинила своє існування).

У туристичний сезон (грудень—лютий) квитки потрібно купувати за 1-2 тижні, може і раніше. Якщо ви прорахували свій маршрут, то краще купіть за 2-3 тижні.

Купити квиток на Expo Rail онлайн тепер неможливо. Сервіс недоступний у зв’язку з закінченням терміну договору надання послуг. Ім’я нового перевізника і час проведення тендеру не відомо.

У вагон компанії Rajadhani Express можна купити тут. На листопад 2017 року сервіс недоступний у зв’язку з модернізацією.

Резервування квитків 1 класу проводиться в касах на вокзалах Badulla, Kandy, Kolombo Fort.

У кожної з цих компаній свої маршрути. У Rajadhani Express наприклад поїзди слідують з/в Коломбо. Вивчайте, вибирайте і купуйте.

У вартість квитка Expo Rail входить їжа. У вагоні є туалет, раковина; ловить безкоштовний Wi-Fi, пароль потрібно запитати у провідника. І звичайно великий зручний тамбур, де ви проведете практично весь час.

Плюс першого класу: у вагон не зайдуть пасажири інших класів, не зайдуть продавці і не будуть приставати зі своїм товаром. І у вас буде ввічливий і завжди усміхнений провідник.

4 години минули непомітно. Карта пам’яті була повна, акумулятори сіли. Ми були щасливі.

На платформі в місті Елла нас зустрів наш водій і повіз в готель.

Рекомендуємо даний маршрут на всі 100%.

З повагою, Галина Суботіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку