Привіт, друзі. Острівна село Леду (Lehde, Lědy) це справжнє екзотична пригода. Заповідна зона в самому центрі міста Люббенау і місце паломництва туристів. З прогулянки по каналах села розпочалося наше подорож по Німеччині. Прилетіли ми в Берлін, пройшлися по пам’ятках поблизу готелю, розібралися з магазинами та харчуванням, а з ранку поїхали на цілий день в Люббенау Шварцвальд.

Про самому місті Люббенау можна прочитати тут. Пройшовшись по місту ми вийшли на вулицю Dammstrasse і відразу ж побачили місце, з якого туристи вирушають на екскурсію. Це наш гід (ліворуч), капітан, гондольєр, власник човна і господиня причалу — все в одній особі.

Галя поруч з нашим капітаном-екскурсоводом-гондольером

На човновій станції народу небагато. Ми почекали хвилин 10 поки човен не заповнилася і рушили в путь.

На човновій станції

Човни схожі на італійські, але з більш плоским дном. Розміщується в них чоловік 10-15. Є столики, подушечки для зручності сидіння. На столиках нашої човни стояли квіти, і кошики з прохолодними напоями. Кожна човен, у Леде вона називається кан ( Kahn), прикрашена по своєму. Чи не прикрашена)

Посадочних станцій багато. Кожна човен вирушає у своє строго визначений час. Так заведено ще з початку XX століття, коли гондольєри Леду утворили свій «цех» і профспілка. Гондольєрів тут називають kahnfahrer, що перекладається як водій кана.

Канфарер

Канфарером може бути і чоловік, і жінка. Жінок дуже багато. Човен управляється шостому.

Вулиця

Протягом усього шляху трапляються дорожні знаки, назви вулиць.

Прокат човнів

Всі, хто хоче самостійно покататися по каналах, можуть взяти на прокат човен (типу каяка). Там же видається дорожня карта. Правила руху дотримуватися обов’язково. На водних вулицях не тільки човна, але іноді і плаваючі біля будинку діти.

Зняти житло можна тут же по сусідству.

Батько та дочка

Багато батьків з дітьми.

Лотоси

Місцеві жителі пишаються тим, що у них ростуть лотоси. Наша гід навіть попросила всіх затамувати подих, коли ми проїжджали один з рукавів суцільно в кольорах.

Кози

На острівцях багато квітів і садових скульптур. Пропливаючи повз одного двору ми побачили гарненьких не рухаються кіз і вирішили, що це скульптури. Але наша капітанша стукнула шостому, і кози скочили. Це були живі камерунські кози, ми бачили і навіть гладили таких у контактному зоопарку. На островах можна зустріти і корів, і собак, і котів.

Заготівля на зиму

І сіно тут косять, і рибу ловлять, і пиво варять, солять огірки і стоги стоять.

Характерний будинок

Сама місцевість Шпреевальд — унікальний природний заповідник. Вдома села Леду охороняються і підтримуються, т. к. селище є музеєм під відкритим небом.

Музей будинків у Леде

У Леде тихо. Голоси туристів, плескіт — все це присутнє, але немає шуму-фону, який створюють машини. І це незвично і дуже приємно. Поки пливли по вулицях, думали, як тут взимку. Що з жителями і річкою. В одному з кемпінгів знайшли ось таку картину:

Леду взимку

Ось так тут. Але по-моєму це весна. Взимку ж річка замерзає, всі пересідають на сани і ковзани. Так і пересуваються.

Перший день нашого маршруту був неймовірно цікавим. Рекомендуємо)

На цьому я з вами прощаюся. До зустрічей.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Гірськолижні курорти Ліхтенштейну: Малбун і Штег всього в 17 км від столиці князівства – Вадуц

Риповые течії — що це і як в них вціліти

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися