Привіт, друзі. Сьогодні ми пропонуємо заглянути в таке місце, куди простим людям заглядати не належало. Тут, у палаці, з романтичною назвою Палац Вітрів, індійські вельможі приховували від сторонніх очей своїх дружин. Місце, де завжди прохолодно. Його індійське назва палац Хава Махал.

Індія. Штат Раджастхан. Місто Джайпур. Палац Вітрів або Хава Махал.

Зміст статті

  • 1 Історія
  • 2 Зовнішній вигляд
  • 3 Особливості палацу
  • 4 Де зупинитися в Джайпурі
  • 5 часи роботи
  • Скільки коштує 6
  • 7 Як дістатися
  • 8 Хава Махал на карті

Історія

Хава Махал (Hawa Mahal) або Палац Вітрів отримав своє ім’я із-за особливої системи вентиляції, створюваної безліччю вікон.

Завдяки ній навіть у найспекотнішу погоду мешканцям будинку було набагато прохолодніше, ніж іншим мешканцям міста. До речі, ця система, що створює в приміщеннях справжній вітерець, визнана унікальною.

Хава Махал будувався як храм Крішни, зовні він схожий на головний убір Бога. Але одного разу Махараджі Савай Пратап Сінгха, за велінням якого велося будівництво, раптово передумав і вирішив, що ця будівля буде палацом.

Точна дата закінчення будівництва невідома, але вважається, що закінчено воно було не пізніше 1799 року.

Зовнішній вигляд

Будівля стоїть в самому центрі Джайпуру. І навряд чи ви зможете сплутати його з якоюсь іншою будівлею. Надто вже його незвичайна архітектура.

Палац виконаний в мавританському стилі з рожевого пісковика. Його фасад схожий на величезний мурашник або шкатулку, яку прикрашають мільйони коштовностей. Тільки замість коштовностей на цій скриньці вікна, балкони та ніші.

При цьому воно не виглядає перевантаженим. Архітекторам вдалося надати цьому пишному будівлі певну вишуканість.

Особливості палацу

Вікна грають тут особливу роль. Навіть кілька ролей. По-перше, вони створюють вентиляцію. По-друге, у свій час це були своєрідні «вікна у світ» для дружин махарадж і князів. Жінки часто бували тут, але їм було суворо заборонено показуватися на очі стороннім.

Тому для розваги вельможних дам і були зроблені ці вікна. Жінки могли спокійно спостерігати за зовнішнім світом, при цьому конструкція вікон була такою, що самих дружин ніхто бачити не міг.

Всього таких віконець у палаці налічується 953.

Але гарна пам’ятка ніколи не був домом для гарему. Це будівля досить плоске, кімнати малі. Тому там дружини бували тільки під час свят.

Ще одна цікава особливість цього п’ятиярусного будівлі – повна відсутність сходів.

Виникає питання. Як же тоді пересувалися дружини індійських аристократів між поверхами? По пологим схилам в підлозі. Дивно, але на більшій їх частині немає навіть поручнів. Щоб пересуватися по них, слід надягати спеціальну взуття з насічками на підошві.

Чим вище ви піднімаєтеся по палацу, тим більші краси вам відкривається. Верхні кімнати прикрашені вітражами, які з вулиці не видно. Тут сиділи самі улюблені дружини.

Вид на місто Амбер з вікон палацу

З вікон Палацу Вітрів відкривається чудовий вид на батьківщину раджпутів: на Міський палац, Джантар-Мантар і базар Сиредеори.

Вид на обсерваторії Джантар-Мантар

У самому будинку є невеликий, але дуже цікавий музей з незвичайними експонатами. Приміром, ви побачите церемоніальні обладунки і мініатюрні картини.

Де зупинитися в Джайпурі

Зараз багато варіантів житла в Джайпурі і з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів в Джайпурі

Час роботи

Щодня з 9:00 — 17:00

Скільки коштує

Для іноземного туриста 50 рупій.

Як дістатися

Доїхати до Хава Махал можна на метро. Кінцева станція — Badi Chaupar.

Або автобусами № 1, 5.

Хава Махал на карті

Адреса: Hawa Mahal Rd, Badi Choupad, J. D. A. Market, Pink City, Jaipur

Спасибі за увагу, друзі. Ми завжди раді підписки на наш блог. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку