Привіт, друзі. Сьогодні ми продовжуємо розповідь про загадкову і бурхливо розвивається столиці Малайзії. Тим, хто вирушає в подорож важливі будь-які подробиці: про палацах, парках, садах, хороших магазинах і музеях. Всі ці пам’ятки Куала-Лумпур ми сьогодні покажемо. Про те, скільки коштує поїздка, про їжу, фруктах, готелях і транспорті є окремі статті.

Зміст статті

 • 1 Плавильний котел
 • 2 Історичні пам’ятки
 • 3 Музеї
 • 4 Новий час
 • 5 Вежі Петронас і KLCC
 • 6 Шопінг
 • Природа 7
 • 8 осторонь від центру
 • 9 Цікаві екскурсії

Плавильний котел

Куала-Лумпур – молодий, бурхливо розвивається місто, що характерно для багатьох столиць Південно-Східної Азії. Коротка, але бурхлива історія, а також змішання безлічі культур, вірувань і етносів наклали яскравий відбиток на пам’ятки Куала-Лумпур.

Тут, як всередині плавильного котла, змішалися іслам, індуїзм, а також всілякі забобони місцевого населення.

Спадщина колоніального минулого – вікторіанський стиль тісно сусідить у місцевій архітектурі з ісламським зодчеством і настільки популярним у сучасній Азії хайтеком.

Якщо ви їдете в Куала-Лумпур вперше, він гарантовано закрутить вам голову. А як місцевим, корінним жителям? Вони народилися в бідному селищі, а зараз перед ними диво містобудування. Так що не одні ви опинитеся в розгубленості. Не намагайтеся позбутися цього почуття. Враження це – абсолютно вірне. Просто вбирає враження, досить швидко вони переплавятся і ви будете спокійно сприймати все побачене.

Хоровод часів, стилів, яскрава мішанина релігій і етносів – це і є сучасна Малайзія. Пам’ятайте про це, коли будете розглядати місцеві хмарочоси, музеї, або ресторани.

Досить умовно заслуговують «туристичної уваги» місця Куала-Лумпур можна поділити на групи:

 • історія
 • шопінг
 • розваги

Тісне сусідство місцевого колориту і бізнесу часто відкривають нам нові грані. З одного боку — різноманіття послуг, можливість придбати на ринку в розлив самі брендові марки … духів, величезні магазини, різноманіття цікавих місць. З іншого — відсутність звичних нам супермаркетів з їжею, дивні туристичні карти міста, в яких крім мечетей нічого не можна знайти, відсутність у місті громадських туалетів.

Поради:

Туалетів багато і вони безкоштовні, але всі вони при мечетях. Тому спочатку шукайте мінарет (башту) а потім — не соромтеся, спокійно проходите у двір мечеті.

Одна хороша карта міста з пам’ятками є. Якщо ви виявите, — добре. Але краще заздалегідь, ще вдома замислюється про те, що ви будете дивитися і, як туди добиратися.

Карта Куала_Лумпура з пам’ятками

Один або два супермаркети в місті все-таки є. Але є маса кафе і вечірніх ринків з місцевою їжею. Величезна кількість фруктів і соків.

Отже, Куала-Лумпур – строкатий, різноманітний місто, в цьому полягає його принадність. Але все ж спробуємо виділити серед його пам’яток найбільш цікаві.

Історичні пам’ятки

Історія сучасної Малайзії – це, насамперед, історія набуття економічної, культурної та релігійної самостійності після довгих років, проведених під владою Британської імперії. Тому особливо цінні сліди пошуку цієї самостійності, відбиті в образі міста.

Палац султана Абдул-Самада

Будівля розташована на площі Незалежності, доїхати до нього можна, скориставшись автобусом № U11 (зупинка Jalan Raja). Архітектура палацу — своєрідний зліпок історії Малайзії: молодого, успішного держави і британської колонії.

Палац побудований на стику двох архітектурних стилів, які майже ніколи не можна побачити не те що в одному будинку, але навіть на одній вулиці: вікторіанського і мавританського.

Палац султана Абдул-Самада

Палац султана був побудований у другій половині XIX століття. Відразу після його зведення тут розташовувалася колоніальна адміністрація.

Зараз тут знаходиться одне з міністерств Малайзії.

Адреса: Jalan Tun Perak, Selangor

Мечеть Джамек

Через пару хвилин пішої прогулянки від палацу султана можна знайти ще одну цікаву споруду – Мечеть Джамек.

Йти потрібно по вулиці Jalan Raja, потім по Jalan Tun Perak.

Мечеть Джамек

Зведена на зорі XX століття, мечеть Джамек відома як найстаріша в Куала-Лампур. Тут ми знову бачимо ту ж двоїстість. Це вже мавританський стиль в чистому вигляді з усією його східною екзотикою, тільки от будував мечеть англієць.

 • Час для відвідування: 8:30 — 12:30 і 14.30 — 16:30.
 • Вхід на територію безкоштовний.

Довгий час після своєї споруди мечеть Джамек була головним культовим спорудженням столиці, поки в 60-х роках XX століття році не була побудована набагато більш велика Національна Мечеть (Masjid Negara).

Потрапити всередину мечеті Джамек у туристів не вийде. Але і на території поруч з мечеттю є, на що подивитися.

Адреса: Jalan Mahkamah Persekutuan, City Centre, 50050 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

З інших точок міста до мечеті можна доїхати на трамваї № S01, S18, S68 (зупинка Masjid Jamek).

Також поруч з Джамек знаходиться станція метро Masjid Jamek.

Національна мечеть (Masjid Negara)

Масджид Негара — загальнонаціональний символ ісламу і нагадує Велику мечеть у Мецці.

Національна мечеть Masjid Negara

Побудована у 1965 році. Це рік поділу Малайзії та Сінгапуру. Спільний проект в сучасному стилі розроблений британським і малайзійськими архітекторами. У головній мечеті цікаве архітектурне рішення: і зовнішній вигляд, і прикраси це — абстрактні форми і геометричні візерунки. Висота мінарету 73 метра.

На території мечеті красивий відкритий сад з білими мармуровими басейнами і фонтанами.

Під час капітального ремонту в 1987 році рожево-черепичний дах була замінена синьою і зеленою плиткою.

Вид з космосу

Сім прибудов у формі парасольки це — мавзолей героїв. Тут поховані політичні діячі, гідні поваги нащадків. З боку задньої частини мечеті знаходиться склеп, в якому покоїться прах другого прем’єр-міністра Малайзії Туна Абдула Разака.

Масджид Негара складається з основного молитовного залу і 48 невеликих куполів навколо нього. Здатна вмістити до 15000 чоловік.

Великий зал найбільш складна частина мечеті. Виконаний у вигляді зірки з 18 гранями, що символізує 13 штатів Малайзії та п’ять стовпів ісламу. Його стіни прикрашені віршами з Корану. Головний зал може вмістити 8 000 віруючих.

Цікавий факт: в мечеті є підземний перехід, що з’єднує Національну мечеть і стару залізничну станцію.

Відвідувачі мечеті повинні бути одягнені відповідно до релігійним вимогам. Це означає, що сорочка має бути з рукавами, ноги закриті, плечі і голова (тільки для жінок) покриті.

На час відвідування біля вхідних воріт мечеті можна взяти довгі халати і головні хустки.

Відвідування безкоштовне.

Адреса: Jalan Perdana, 50480. Мечеть відкрита з 09:00 до 18:30.

Національний (Королівський) палац

Найпишніше світська споруда столиці — Національний (Королівський) палац (Istana Negara).

До недавнього часу цей палац будівлі 1928 року був реальною резиденцією малазійського короля. Але, навіть притому, що недавно король «змінив прописку», внутрішні приміщення палацу раніше недоступні для туристів, т. к. використовуються для проведення державних зустрічей і важливих урядових заходів.

Перед будинком гарний парк з пальмами і полями для гольфу. Палац і Парк складають єдиний архітектурний ансамбль площею 900 кв. м. Побудований китайським мільйонером. Але незабаром перейшов у володіння султана Селангора.

Istana Negara. Королівський палац

В парк вхід вільний. Тут можна прогулятися, відпочити і оглянути палац ближче.

Туристів приваблює краса архітектурного комплексу і можливість побачити церемонію зміни пішого і кінного варти. Церемонія проходить щодня у головних ворт.

Колоритне видовище, охорона одягнуті в мундири часів колоніальної епохи. З королівськими гвардійцями можна фотографуватися.

Дістатися до палацу можна «на своїх двох» від станції KL Sentral або від станції монорейки Tun Sambanthan. Можна на автобусі: №№ BET3, U60, U63, U71, U72, U73, U74, U75, U76.

Вхід на територію безкоштовний.

Адреса: Jalan Tuanku Abdul Halim, 50490 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan.

Музеї

Ну, а заглибитися у різноманітну історію Малайзії нам допоможуть два головних музею Каула-Лампур.

Національний музей

Повна назва: National Museum, Muzium Negara або Jalan Damasara.

Це — найбільший і самий повний музей країни, хоча за розмірами досить скромний. Радимо вибрати для екскурсії.

Тут зібрані експонати, які розповідають про історію Малайзії від її заснування і до наших днів. Говорячи нашою мовою, це два музеї: історичний та виставка останніх технічних досягнень.

По чотирьох залах, становлять 4 епохи розвитку держави, варто ходити по порядку, не перескакуючи з епохи в епоху.

На відкритій частині музею досить часто проходять безкоштовні історичні і тематичні шоу.

 • Вартість квитка в музей: 5 рінггіт для дорослих і 3 ринггіта для дітей у віці від 6 до 2 років.
 • Працює музей щодня з 09:00 до 18:00.

Для володіють англійською або французькою мовами проходить безкоштовна екскурсія з гідом. Кожен день проходить в 10:00 крім неділі.

Найзручніше дістатися до музею на безкоштовному туристичному автобусі GO KL (їхати треба по червоній гілці).

Адреса: Jalan Damansara, 50566 Wilayah Persekutuan, Wilayah Persekutuan.

Етнологічний музей

Поблизу з Національним музеєм знаходиться набагато більш скромний, але дуже цікавий Етнологічний музей (Muzium Etnologi Dunia або Malay World Ethnological Museum).

Його колекція цілком присвячена історії та культурі малайзійського етносу.

Тут можна побачити своєрідне національне зброю (досить часто архітектори, використовують особливу форму малайзійського клинка при будівництві веж). Є тут і текстиль, і зовсім дивний батік; традиційні музичні інструменти, начиння і предмети побуту малих народів. Можна ознайомитися з традиційними народними іграми і танцями Малайзії.

 • Музей відкритий з 09:00 до 17:30.
 • Відвідування безкоштовне.

Новий час

Мечеті, палаци, музеї Куала-Лумпур для туриста, так і для самих малайзийцев, є своєрідними містками від минулого країни до її бурхливого справжньому. Але, якщо ви хочете найбільш повно оцінити сучасну Малайзію, приділіть увагу сучасній архітектурі.

Вежі Петронас і KLCC

Візитною карткою сучасного Куала-Лумпур стали Вежі-близнюки Петронас (Petronas Twin Towers) і Центральний парк (KLCC Park).

Головні хмарочоси малайзійської столиці були побудовані за 7 років (з 1992 року по 1999 рік). Тоді вежі Петронас, піднялися над землею на 451,9 метра, стали найвищими будівлями світу.

Зараз першість втрачено, але враження залишилося. Місцеві жителі пишаються вежами-близнюками. Їх зображення буквально всюди і на всіх.

Огляд цієї головної сучасної пам’ятки можна почати з парку, розбитих у підніжжя веж. Тут ландшафтний дизайн самого високого рівня.

Всередині самих хмарочосів розташовано: торговий центр, концертний зал, офіси, кафе, ресторани і багато іншого.

На рівні 170 метрів вежі-близнюки з’єднані мостом (41 поверх).

Ще вище, на 86-му поверсі розміщено оглядовий майданчик.

Міст і майданчик відкриті для відвідування.

Квитки для підняття на міст починають продаватися з 09:00 на першому поверсі лівої вежі. Але краще купувати заздалегідь через сайт. Ми так і зробили. А ось групі туристів з якою ми об’єдналися для поїздки на озеро світлячків і в парк сріблястих мавпочок, потрапити на вежі не вдалося — всі квитки в день екскурсії виявилися продані.

 • Дорослий квиток коштує 85 рінггіт
 • Дитячий – 35 рінггіт.
 • Сеньйори (старше 65 років) — 45 рінггіт

Дістатися до веж елементарно, з-за своєї висоти вони видні звідусіль.

На метро потрібно доїхати по лінії Kelana Jaya до станції KLCC.

Також недалеко від вежі розташована станція монорейки Bukit Nanas Monorail.

Адреса: Kuala Lumpur City Centre, 50088 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan.

Вежі відкриті для відвідувачів з 9:00 до 21:00. По п’ятницях перерва з 13:00 до 14:30.
Увага: щопонеділка вихідний день — екскурсій немає.

Крім моста і оглядового майданчика вежі-близнюки таять багато цікавого. Наприклад, інтерактивний музей Petrosains буде особливо цікавий туристам з дітьми…

The Discovery Center у вежі Петронас

Музей присвячений науці і техніці з ухилом в технології видобутку нафти. Всі експонати є інтерактивними, так що його відвідини – це ціла пригода. Почнемо з того, що в’їжджають в музей в кабінках через тунель. Нам дуже сподобалося.

У звичайні дні музей відкритий для відвідування з 09:30 до 17:30
У вихідні та свята закривається на годину пізніше.

 • Дорослий квиток коштує 30 рінггіт
 • Ціна дитячого квитка 18 рінггіт.
 • Сеньйори (старше 61 року) — 15 рінггіт
 • Діти до 2 років — вхід безкоштовний

Розташований музей на 4 поверсі вежі Suria KLCC.

Телевежа Менара

Якщо ви не потрапили на оглядові майданчики веж-близнюків, — шкода, але є чудова альтернатива – Телевежа Менара (Menara KL Tower), чия оглядовий майданчик розташована навіть вище мосту веж-близнюків.

421-метрова вежа була споруджена в 1996 році. На величезній висоті (282 метри!) тут розташований ресторан, що обертається.

Ціни на відвідування вежі залежать від вибору атракціонів, які будуть включені до квиток.

Найдешевший квиток коштуватиме 49 рінггіт (дитячий – 29 рінггіт), з ним ви зможете відвідати лише оглядовий майданчик.

За 99 рінггіт можна відвідати відкриту оглядовий майданчик, а за 117 рінггіт (дитячий – 87 рінггіт) можна відвідати всі атракціони телевежі.

Вежа розташована в діловому центрі міста в крокової доступності з кварталів Bukit Bintang та Чайнатаун. Увійти в вежу можна з перетину вулиць Jalan Punchak і Jalan P Ramlee. Звідси можна дійти пішки або дочекатися безкоштовного міні-автобуса.

Найбільш близькі до телевежі станції громадського транспорту: Bukit Nanas (монорейка) і Dan Wangi лінії Kelana Jaya (Метро)

Адреса: Jalan Punchak, Off Jalan P. Ramlee.

Час роботи: 9:00 до 22:00.

Телевежа Менара

Шопінг

Куала-Лумпур – це справжній рай для любителів пройтися по ринках, магазинах і бутіках. Особливо гарні для цього торгові квартали, давно уподобані туристами: Чайнатаун і Bukit Bintang.

Чайнатаун

Центральна вулиця Чайнатауна – Petaling street буквально забита різноманітними магазинами і магазинчиками.

Також тут розташувалися безліч кафе з китайською кухнею.

До Чайнатауна можна доїхати

 • на електричці (станція Kuala Lumpur KTM Komuter Station)
 • на автобусі (станція Puduraya)
 • на метро (станція Pasar Seni лінії Kelana Jaya)
 • на монорейці (станція Maharajalela)

Зовсім недалеко від Чайнатауна ви знайдете Центральний Ринок (Central Market).

Якщо ви шукаєте найдешевші в місті сувеніри, то вам сюди.

Крім того, тут працює безліч ресторанів, де можна спробувати саму різноманітну національну кухню.

Дістатися до центрального ринку, з будь-якого району, т. к. він розташований в туристичному центрі міста, біля кордону Чайнатауна.

До ринку легко доїхати на поїзді метро або на численних автобусах, наприклад, на безкоштовних туристичних автобусах Hop-On Hop-Off.

Павільйони ринку відкриті з 10:00 до 22:00.

Адреса: Jalan Hang Kasturi, 50050 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan.

Bukit Bintang

Головну конкуренцію Чайнатауну складає район Bukit Bintang, наповнений сотнями модних магазинів, ресторанів і клубів.

Тут працюють кілька величезних торгових центрів, деякі з яких вміщують до 700 магазинів.

Крім того тут зосереджена величезна кількість готелів, але, якщо ви все ж зупинилися в іншому місці, дістатися до кварталу Букіт Битанг не складе великої праці.

Поряд з кварталом розташовані дві станції монорейки: Imbi і Bukit Bintang, а також автобусна станція Pudu Raya.

Природа

Насолодившись різноманітною архітектурою і вигідним шопінгом, можна дозволити собі спілкування з місцевою природою. Благо, в малайзійській столиці для цього є безліч спеціальних місць.

Акваріум (Aquaria KLCC)

Почати можна, прямо не покидаючи центр міста. Зовсім недалеко від веж-близнюків Петронас знаходиться величезний Акваріум (Aquaria KLCC).

Перебуваючи всередині спеціальної «труби» з товстого скла, тут можна поспостерігати за життям більше 5000 екзотичних риб, що оточують відвідувача з усіх боків.

Крім просто спостереження доступні і різні атракціони, начебто плавання з акулами або масажу-пілінгу маленькими рибками.

Акваріум працює з 11:00 до 20:00, а по вихідних і святкових днях відкривається на півгодини раніше.

Квитки, в залежності від конкретних опцій стоять:

 • дорослий: 64 рінггіт
 • дитячий: 53 рінггіт
 • для літніх людей: 43 рінггіт

Дістатися до акваріума можна, орієнтуючись по веж Петронас, він розташований зовсім поруч з ними.

Адреса: Kuala Lumpur Convention Centre Complex, Jalang Pinang, 50088 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan.

Парк птахів (KL Bird Park)

Також у центрі Куала-Лумпур розташований інший об’єкт для любителів тварин – Парк птахів (KL Bird Park).

Цей відомий на весь світ парк є найбільшим серед собі подібних.

На території понад 8 гектарів тут з комфортом розташувалися більше 3000 птахів. При цьому спеціальна конфігурація парку дозволяє спостерігати птахів майже в природному середовищі існування.

Парк працює з 9:00 до 18:00.

Повний квиток коштує 50 рінггіт, дитячий – 41 рінггіт.

До парку пішки легко дістатися з кварталу Чайнатаун.
Або від транспортного вузла KL Sentral на автобусі №B115.

Адреса: KL Bird Park, 920, Jalan Cenderawasih, 50480.

Мешканці парку птахів

Любителі флори також не залишаться без своєї пам’ятки. Для фанатів парків та ландшафтного дизайну свої ворота відкриває Ботанічний сад Пердана (Botanical Garden).

Саме на його величезній території знаходиться знаменитий парк птахів. Але Ботанічний сад цікавий і сам по собі, як чудовий зразок паркового мистецтва, а також збори величезної кількості всіляких рослин.

Крім того, в зоні саду розташувалося безліч інших визначних пам’яток.

Так як сад займає величезну площу в туристичному центрі міста, потрапити на його територію можна безліччю способів.

Вхід — безкоштовний.

Увага: деякі зони ботанічного саду продаються квитки. Щоб увійти в парк птахів, необхідно купити квиток.

Адреса: Jalan Kebun Bunga, Tasik Perdana, 55100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan.

В стороні від центру

Більшість цікавих місць або цікавих будівель в Куала-Лумпур зосереджені близько центру міста. Але і у віддаленні від столичної суєти тут є багато всього цікавого.

Печери Бату (Batu Caves)

В 13 км від центру малайзійської столиці, в районі Гомбак розташовані Печери Бату (Batu Caves).

Це природний комплекс печер, став місцем щорічного паломництва сотень тисяч індусів і проведення фестивалю Таипусам.

Печери Бату

Вхід всередину печерних храмів Бату відкритий з 07:00 до 21:00 і абсолютно безкоштовний.

Дістатися до печер з міста нескладно. Потрібно доїхати на електричці по лінії Batu Caves-Port Kelang до станції Batu Caves KTM Komuter station.

Путраджайя

А в 20 кілометрах з протилежного боку розташований ще один цікавий об’єкт, місто Путраджайя – адміністративний центр, який іноді називають «новою столицею Малайзії».

Побудований зовсім недавно, він притягує туристів монументальної, по-східному пишною архітектурою мечеті «Путра», зовнішнім виглядом будинку, де живе і працює прем’єр-міністр, і багатьма іншими будівлями.

Доїхати туди можна на поїзді від станції KL Sentral.

Цікаві екскурсії

З Куала-Лумпур можна самостійно, а можна і з гідом побувати в цікавих архітектурних і природних місцях

Нам особливо сподобався парк з сріблястими мавпочками і озеро світлячків.

Дуже рекомендуємо вам ці місця.

Всі туристичні об’єкти Куала-Лумпур являють собою єдину гармонійну картину, яка розповідає про шлях країни до своєї мрії: від колоніальної залежності до бурхливого економічного, технічного, культурного процвітання.

Але це лише один погляд, адже, скільки людей, стільки думок. Головне – дивитися і бачити.

Читайте наш блог, діліться з друзями! До швидких зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Гірськолижні курорти Ліхтенштейну: Малбун і Штег всього в 17 км від столиці князівства – Вадуц

Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb