Привіт, друзі. Це містечко на північному сході Італії любимо багатьма. Любимо з багатьох причин. У кого-то Верона пов’язана з щорічним оперним фестивалем. У багатьох це місто асоціюється з Ромео і Джульєттою. Ну а для багатьох – це затишні вулички, довгі прогулянки. Де на кожному кроці вас підстерігають пам’ятки Верони.

Зміст статті

  • 1 Історія
  • 2 Пам’ятки
  • 3 Релігійні споруди
  • 4 слідами Ромео і Джульєтти
  • 5 Шопінг
  • 6 Де зупинитися у Вероні
  • 7 Пам’ятки Верони на карті

Історія

Більшість вчених схиляється до думки, що перше поселення на місці сучасного міста було засноване в I столітті нашої ери при імператорі Домициане. Розквіт міста почався, коли Верона стала частиною Римської імперії. Її розширювали і зміцнювали, перетворюючи на військову базу. Так місто зміг вистояти у багатьох важливих битвах.

Однак у 1796 році його взяв Наполеон. А трохи пізніше він Верона відійшла до Австрії.

Звичайно, вигляд міста страждав. Від рук людей, по волі природи. Так у 1882 році сталася страшна повінь. Річка Адідже затопила місто. Але ще більше він постраждав під час Другої світової.

Зараз Верона – активно розвивається місто, що приваблює масу туристів, завдяки своїй багатовіковій історії.

Пам’ятки

Отже, давайте оглянемо місто з його головної площі – Площі Ербе (Piazza delle Erbe).

За духом вона більше нагадує ринкову площу. Чого вам не запропонують тут всюдисущі торговці. Але озирніться по сторонах. І ви побачите, що опинилися оточені палацами епохи відродження, наприклад, Палаццо Маффеи, Торре-дель-Гарделло.

Piazza delle Erbe

Є тут і будівля епохи Середньовіччя – це Будинок купців. Спочатку він був з дерева, а до XIV століття його перебудували в кам’яний.

Ну а по центру площі красується фонтан Веронской Мадонни, побудований за бажанням Кансиньорио делла Скала. Він цікавий тим, що фігура Діви Марії – це римська статуя 380 року.

З площі Ербе люди, як правило, відправляються прямо на набережну. Раніше городяни приходили сюди, щоб похизуватися нарядами. Це залишилося в минулому. А ось традиція вечірнього променаду живе і понині.

Одним з найпомітніших споруд міста можна назвати Римську Арену (Arena di Verona). Арена ді Верона була створена ще древніми римлянами. Вона знаходиться на третьому місці за масштабами серед збережених амфітеатров. Зараз це будова з рожевого мармуру продовжує використовуватися.

Щороку тут проходить фестиваль опери.

Якщо ви любите античну історію обов’язково прогуляйтеся по вулиці Порту Борсарі (Corso Porta Borsari). Тут безліч уламків колон різного розміру, барельєфів та інших весточек з минулого.

Є тут і музей, з безліччю старовинних експонатів — Музей Кастельвеккьо (Museo Civico di Castelvecchio) в середньовічному замку Кастельвеккьо.

Колекція почала збиратися ще на початку ХХ століття, але відкрився музей тільки до кінця сторіччя.

Ще один примітний музей Верони – Археологічний музей. Він був заснований до 1923 році в монастирі Сан Джероламо. Тут ви побачите стародавні мозаїки, античні скульптури, бронзові статуетки.

Музей Кастельвеккьо

Любителям більш молодого мистецтва, швидше за все, доведеться по душі Галерея сучасного мистецтва. Вона розташована в палаццо Эмилеи-Форті.

Найвищою будівлею міста вважається Вежа Ламберті (Torre dei Lamberti). Вона була побудована в XII столітті. А через кілька століть під час грози в неї потрапила блискавка і сильно пошкодила.

При реконструкції було прийнято рішення збільшити вежу. Процес поступового її зростання демонструє і те, що для будівництва різних поверхів використовувався різний матеріал.

Ще більш старі споруди міста — Римський театр (Teatro Romano) і міст П’єтра.

Під час бомбардувань міст був зруйнований, і веронці буквально по шматочках діставали його. Так і відновили гарний міст. А театр був виявлений в XIX столітті, похований під пізнішою забудовою. Те, що ми бачимо зараз, це лише третина його реальної висоти.

Ну а наступне місце обов’язково потрібно відвідати закоханим. Це Палац і сад Джусті. Тут є лабіринт з рослин. Є повір’я: якщо закохані знайдуть в лабіринті один одного, вони назавжди будуть разом.

Релігійні споруди

Від світських споруд давайте перейдемо до релігійних. Є в місті Базиліка Сан-Дзено Маджоре (Basilica di San Zeno Maggiore).

Вона являє романський стиль архітектури. Будівля прикрашена величезною кількістю барельєфів, статуй і різних зображень. Є тут і досить моторошна пам’ятка – підсвічений склеп з тілом святого Зенона.

Ще одна церква — Церква Сан-Фермо (Chiesa di San Fermo) розташована в центрі Верони. Вона поєднує в собі риси готики і романської архітектури.

Церква Сан-Фермо

А поряд з іншого маленькій затишній церквою Санта Марія Антика, встановлені саркофаги трьох правителів міста. Увінчані вони величними арками. І називається це місце Скалиджерские арки.

Недалеко від музею Кастельвеккьо розташовується ще одна релігійна споруда — Церква Сан-Лоренцо (Chiesa di San Lorenzo). Унікальною її роблять дві циліндричні вежі поруч зі входом.

І, звичайно, не обійдемо увагою головний храм міста – кафедральний собор Верони (Duomo di Verona), зразок романського стилю, резиденція єпископа.

Слідами Ромео і Джульєтти

Не менш знамениті місця міста пов’язані з п’єсою Шекспіра, яка і зробив Верону популярною. Ми говоримо, по-перше, про Будинку Джульєтти. Ця будівля належала роду Капелло, які можливо і стали прототипами родини Капулетті.

Максимальний інтерес для туристів представляє лише частину будинку – а саме, балкон Джульєтти. Дивлячись на нього, забуваєш, що всі ці шекспірівські пристрасті зовсім не були властиві дворянства того часу.

Шанувальників шекспірівської трагедії приваблює ще кілька місць. Гробниця Джульєтти. Вона являє собою старовинний саркофаг, розташований в одній з церков Верони.

Цікавий і Будинок Ромео (Casa di Romeo). Цей особняк був побудований, як і Будинок Джульєти, в XIV столітті. Зараз він в приватних руках і дав притулок під своїм дахом непоганий ресторан.

Шопінг

У Вероні цікаво не тільки гуляти. Тут можна відмінно пошопінгувати. І виною тому багато фабрик, розташованих поруч з містом.

Куди ж відправитися за покупками?

Історичний центр порадує дизайнерськими бутиками. Торговими вулицями тут можна назвати Корсо Сант-Анастасія та Віа Мацціні.

За відомими італійськими брендами вирушайте на Порту Борсарі (Porta Borsari)

За вигідними цінами на ринок Пьяцца Сан-Дзено.

Що ж купувати?

Ми можемо порадити придивитися до шкіряного взуття. Загляньте в Mephisto на Пьяцца делле Ербе (Piazza delle Erbe). Там вам можуть пошити взуття по унікальному лекалом.

Де зупинитися у Вероні

Зараз багато варіантів житла у Вероні з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Вероні

Пам’ятки Верони на карті


Пам’ятки Верони

Карта завантажується. Будь ласка, зачекайте.
Неможливо завантажити карту – будь ласка, увімкніть Javascript!
→ детальна інформація

Площа Ербе: 45.442993, 10.997314
Римська Арена: 45.439000, 10.994300
Музей Кастельвеккьо: 45.439613, 10.987873
Вежа Ламберті: 45.443000, 10.997700
Галерея сучасного мистецтва: 45.443115, 10.997953
Римський театр: 45.447500, 11.001900
Міст П’єтра: 45.447800, 11.000000
Палац і сад Джусті: 45.443140, 11.006445
Базиліка Сан-Дзено Маджоре: 45.442564, 10.979279
Церква Сан-Фермо: 45.439169, 11.000007
Церква Санта-Марія-Антіка: 45.443505, 10.998935
Церква Сан-Лоренцо: 45.441078, 10.991380
Кафедральний собор: 45.447156, 10.996875
Будинок Джульєтти: 45.442000, 10.998600
Будинок Ромео: 45.443600, 10.999300
Вулиця Порту Борсарі: 45.442000, 10.993500

Ось на цьому ми закінчимо це короткий опис Верони. Звичайно, воно не передасть всю атмосферу цього старовинного містечка. Тому краще приїжджайте і дивіться самі. До побачення!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка