Привіт, друзі. Якщо ви вирішили побувати в столиці Малайзії Куала-Лумпур, то варто заглянути в цікаве туристичне місце, контрастує з висотками міста і новітніми чудесами технології. Печери Бату користуються неймовірною популярністю і знаходяться в Селангоре. Це — і природний пам’ятник, і історичний, і геологічний. Дістатися туди просто і швидко. Тут знаходяться індуїстські печерні храми. Один з храмів — найбільший індуїстський храм за межами Індії.

У рік печери відвідує понад півтора мільйона паломників і туристів.

Малайзія. Селангор — північне передмістя Куала-Лумпура. Печери Бату.

Зміст статті

 • 1 Наукова цінність
 • 2 Храми
 • 3 Мавпи
 • 4 Печери
 • 5 Печера Рамаяна
 • 6 Печера Вілла
 • 7 Храмова печера (Світла)
 • 8 Темна печера
 • 9 Фестиваль Тайпусам
 • 10 Відео з фестивалю
 • 11 Де поїсти
 • 12 Де зупинитися в Куала-Лумпур
 • 13 Час роботи
 • 14 Як дістатися
 • 15 Печери Бату на карті

Орієнтовно на поїздку до печер можна закласти 3 години. Це тільки для того, щоб оглянути комплекс.

Тут же займаються скелелазінням, — любителі спорту можуть відмінно потренуватися. Більш точну інформацію дати не можемо, оскільки нас печери і храми цікавили тільки з туристичної точки зору.

Назва печери походить від річки Сунгаи Бату, що протікає поруч.

Наукова цінність

На північ від Куала-Лумпур знаходяться вапнякові відклади крейдового періоду, що представляють собою щось на зразок скель з величезними печерами всередині. Породи оголилися і вийшли на поверхню. Вчені стверджують, що вік цих відкладів — 400 мільйонів років. Тому всередині печер йдуть наукові дослідження.

Всього тут близько 30-ти печер, але три основних. Частина знаходяться біля підніжжя скель, частина на висоті 100 метрів.

Внизу — два храми, художня галерея та музей. Все це в печерах. Далі я розповім про них детальніше.

Вхід у верхні печери можна побачити знизу, але до 1920 року потрапити сюди могли тільки альпіністи (яких, до речі, в той час ще не існувало в природі), так що верхні печери були практично недоступні.

Храми

Виявив печери і поставив першу освячену статую бога Муругана перед Храмової печерою торговець з Індії К. Тамбусами Піллаі в XIX столітті.

Тут же в затишному тихому місці він вирішив побудувати храм.

Про печерах знали тільки віруючі. Поки в 1878 році американський вчений-натураліст Вільям Горнедей не повідомив про свою «знахідку» науковому співтовариству. Тоді ж почалися перші дослідження печер.

Зараз біля центрального входу (у верхні печери) варто, виблискуючи золотом найбільша в світі статуя Муругана, заввишки 43 метри. Золоту фарбу для скульптури привезли з Таїланду.

Логічно припустити, що перший храм з’явився внизу — це і доступно, і для віруючих зручно. З роками і в інших печерах з’явилися храми.

У 1920 році була побудована сходи, що ведуть в найбільшу — Храмову печеру.

Сходи складаються з 272 ступенів.

Підніматися сходами не складно, — у них зручний марш (на відміну від ступенів на гору Адама на Шрі-Ланці чи на гору Мойсея в Єгипті) і сама сходи дуже широка, розділена на 3 потоку.

Мабуть розрахована на величезну кількість віруючих, які приїжджають сюди на фестиваль Тайпусам.

У будь-який момент можна зупинитися, сісти на сходи і помилуватися панорамою, що відкривається. Зверху вигляд взагалі, — приголомшливий.

Мавпи

Єдино про що варто турбуватися — мавпи. Вони дикі, досить нахабні і можуть бути небезпечними. Постійно виривають що-небудь з рук туристів, тому їжу і пляшки з водою краще приберіть або відразу віддавайте бандерлогам.

Ми застали цікаву картину — мавпа відкривала пляшку газованої води. Потрясла як слід, прокусила, побилася і облила всіх, хто був поруч.

Годувати їх не треба! Чіпати тим більше. Намагайтеся не звертати на них уваги і пропускати.

Зграї мавп будуть і вгорі на доріжках та майданчиках, що з’єднують печери. Спостерігати за ними дуже цікаво. Фотографії виходять забавні, але тримайтеся з ними обережно, навіть з симпатягами-малюками. У кожного малюка є батьки і … бабуся.

Печери

 • Печера Рамаяна
 • Печера Вілла
 • Храмова печера (Світла)
 • Темна печера

Всі вони відкриті для відвідування.

Печера Рамаяна

Знаходиться зліва від центрального входу зі сходами. Дорогу до неї можна дізнатися за великої статуї Ханумана — царя мавп. Того, хто допомагав богу Рамі будувати міст з Індії, на Шрі-Ланку.

Перед входом в печерний храм динамічна скульптурна група.

Вхід в цю печеру платний (приблизно 5 рінггіт)

Всередині печери скульптури персонажів індійського епосу, сцени з Рамаяни і Махабхарати. Декоративне освітлення робить все казковим і ефектним.

Печера дворівнева. В кінці її два водоспади і сходи на оглядовий майданчик.

Печера Вілла

Тут знаходиться галерея мистецтв і зал рептилій.

Щоб потрапити в печеру Вілла потрібно пройти по мосту через озеро. Вхід у галерею платний.

У музеї представлено релігійне мистецтво індуїзму: статуї богів, розписи на тему індуїстського епосу Рамаяна і Махабхарата.

Храмова печера (Світла)

До неї ведуть сходи перед якою стоїть гігантський Муруган.

Вхід в цю печеру безкоштовний.

Муруган — ватажок війська богів, бог війни в індуїзмі. Зображується у вигляді юнака, часто з шістьма головами і дванадцятьма руками і ногами. Інші імена: Сканда, Шаравана, Кумара, Махасена, Гуха, Субрахманья. Його атрибути — лук, спис та прапор з зображенням півня. Його вахана (їздова тварина) — павич. Вважається також, що Сканда захищає не тільки воїнів, але і злодіям.

Муруган — син Вішну, знищив страшного демона. Тому, тим, хто бореться зі своїми демонами варто приїхати сюди обов’язково)

Печеру прикрашають, додаючи нові барвисті елементи.

Відразу після сходження по щаблях ви потрапляєте в Храмову печеру. З назви зрозуміло, що в ній знаходяться кілька індуїстських храмів.

Інша назва Храмової печери — Світла печера. В зал проникає денне світло. Природні ніші в стінах прикрашені сценами з життя богів.

У печері є маленькі водоспади.

Темна печера

Знаходиться зліва від Храмової. Це найдовша печера. Її довжина — більше двох кілометрів. Печера — пам’ятник природи.

Для відвідування відкрита тільки невелика частина.

Вхід сюди тільки організований у супроводі гіда.

Жінка протирає захисні каски

Вартість квитка:

 • 35 рінггіт дорослий
 • 25 рінггіт дитячий

Більш серйозна екскурсія замовляється заздалегідь і проводиться з дозволу Товариства з охорони природних ресурсів Малайзії.

Печера являє величезну цінність для вчених — тут мешкають рідкісні види фауни. Незважаючи на багаторічні дослідження, Темна печера дотепер підносить сюрпризи.

Один з найбільш охоронюваних жителів сутінкового царства — рідкісний вид павука. Його та фотографії інших мешканців ви побачите на стендах біля входу в печеру.

Фестиваль Тайпусам

Печери Бату приваблюють тисячі віруючих і туристів, особливо під час щорічного індуїстського фестивалю Тайпусам, який проводиться тут з кінця XIX століття.

В цей час сюди з’їжджається неймовірну кількість індійців, в основному тамілів, які проживають в Малайзії.

Свято проходить у кінці січня на початку лютого, і в цей час краще сюди не їздити.

В ході фестивалю індуїсти святкують міфологічне подія передачі Парваті тамільським богу війни Муругану списи, з допомогою якого він вбив демона Сурападмана.
Проводиться обряд поклоніння Муругану, частиною якого є танець кавада. Кавада відбувається в знак подяки Муругану і як прохання про захист і допомогу.
В індійському штаті Таміл-Наду (де розташований найбільший у світі храм Муругана), в день фестивалю Тайпусам танець кавада здійснюють близько 10 тисяч індуїстів. Вікіпедія.

Відео з фестивалю

ThaiPusam Batu Caves 2016

Де поїсти

Уздовж дороги до печер і навпроти них розташувалися численні торговці солодощами, прянощами і сувенірами.

Є кілька кафе.

У тих, хто не був в Індії, але мріє потрапити в цю країну, є можливість скласти уявлення про те, як виглядає Індія без романтичних мрій, спробувати індійську кухню в місцевому індійському кафе.

Їжа справжня індійська, антураж теж. Тут же є чай Джинжер ти, як в Індії з бідона, виварений. На всякий випадок попереджу: чашок Мейсенської порцеляни не буде)

Де зупинитися в Куала-Лумпур

Печери Бату знаходяться недалеко від Куала-Лумпур, тому готель краще шукати в столиці.

Зараз багато варіантів житла в Куала-Лумпур з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання. Ми в Куала-Лумпур жили у цьому готелі.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Куала-Лумпур

Час роботи

Печери відкриті щодня з 7:00 до 21:00

Вхід в головну Хпамовую печеру безкоштовний.

Печера Рамаяна і галерея мистецтв платні.

Офіційний сайт: www.batucaves.com

Як дістатися

 • На машині по головному шосе MRR2.
 • Від станції KL Sentral ходить монорейка і автобус до станції Titiwangsa. Там сісти на автобус до печери Бату.
 • Самий зручний швидкий і дешевий спосіб дістатися до печер Бату на приміському метро (електричкою). Називається КТМ Komuter.

На електричці (КТМ Komuter) від станції KL Sentral до Batu Caves.

Купувати квиток у касі.

Печери Бату на карті

Адреса: Jalan Batu Caves, 68100 Jalan Batu Caves, Selangor, Малайзія

Бажаємо вам вдалих подорожей. До зустрічей!

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку