У світі повно незвичайних місць, які варто відвідати. Вирушаючи в чергову подорож, звіртеся з нашим списком. Можливо, цікаве ближче, ніж здається. У минулій статті ми говорили про найбільш небезпечних аеропортах світу. Зараз ми розповімо вам про найбільш незвичайні аеропорти світу. У них буває просто страшно, але частіше страшно цікаво. Для тих, хто не боїться літати і завжди готовий дивуватися рукотворних чудес нашого світу.

1. Міжнародний аеропорт Хілтон Хед, США

Кажуть, є такі місця, де хочеться жити і померти. Якщо будете в цьому аеропорту, то обов’язково зверніть увагу на смугу №10. Біля неї ви помітите кілька могил. Ні, це не жертви нещасних випадків. Колись ця земля була приватною. Хто тут жив, ріс, а потім захотів бути похованим. Раз вже тепер тут злітно-посадкова смуга, це було важко. Але, колишні землевласники домоглися дозволу знайти останній притулок біля ЗПС.

2. Міжнародний аеропорт Дон Муанг, Таїланд

Таїланд взагалі славиться всякого роду необычностями. Одна з них знаходиться прямо в центрі території Донмуанга. Саме звичайне поле для гри в гольф, тут можна з комфортом поганяти м’ячик, для вас 18 лунок. Це зовсім Небезпечно. Якщо у вас сильна подача, або вам якось особливо щастить, може запросто потрапити в сідає літак. В лобове скло кабіни пілота, наприклад. На великій швидкості м’ячик для гольфу цілком можна пробити скло.

3. Міжнародний аеропорт Барра, Шотландія

Шотландія. Батьківщина «Хороброго серця», Шона Коннері і, як вважають історики, короля Артура. Тут живе дійсно безстрашний народ. Ось і аеропорт Барра використовують для злітно-посадкової смуги самий звичайний… пляж. Три смуги у формі трикутника, а замість огорож — дерев’яні жердини.

4. Гісборн, Нова Зеландія

Вам коли-небудь доводилося бачити, як літак зупиняється, аби пропустити поїзд? Якщо ні, то ласкаво просимо: Гісборн. Прямо поперек головної ЗПС пролягає гілка залізниці. Кожен раз доводиться диспетчерам обох транспортних засобів розмовляти, домовлятися хто ж поїде першим.

5. Аеропорт Гібралтару

Ви вже бачили, як літак пропускає поїзд. А ви коли-небудь стояли на світлофорі, щоб пропустити літак? Ось для Гібралтару це звичайна історія. Одна зі смуг проходить прямо через головне шосе міста. Перевага на боці пілота, так що водіям доводиться чекати, поки він підніме свою залізну пташку.

6. Аеропорт принцеси Юліани, острів святого Мартіна

З ілюмінатора ви можете не розгледіти всіх принад приземлення на острові Святого Мартіна. Це один з найбільших міжнародних центрів Карибського басейну. Щоб тут приземлитися, потрібно знизитися над пляжем, перелетіти через паркан, потім над дорогою. І тільки після цього ви приземляєтеся.

7. Міжнародний аеропорт Король Фахд, Саудівська Аравія

Знаходиться в пустелі, займає 300 кв. миль площі. Він такий великий, що навіть пілоти не можуть точно сказати, де закінчується пустеля і починається ЗПС.

8. Міжнародний аеропорт Хопкис, Клівленд, США

Тут немає могил на ЗПС, поля для гольфу або чогось ще такого незвичайного. Аеропорт великої, технічно добре продуманий. Залишається персонал, який вважається вкрай безвідповідальним. Одного разу, диспетчер просто закинув свої обов’язки заради перегляду фільму. Але, частіше вони просто не стежать за графіком польотів, грають в ігри, або спілкуються між собою. А що, власне, може статися?

9. Аеропорт KLIA Куала-Лумпур, Малайзія

Це теж величезний за площею аеропорт, майже ціле місто. Тут не буває черг на митниці, а штампа на кордоні не доведеться чекати довше кількох хвилин. Ви його відразу впізнаєте по конусоподібним вежам-опор. Коли темно, вони яскраво підсвічені. Над пасажирським терміналом розташовується величезний купол. По периметру прозорі стіни пасажирських терміналом і технічних приміщень. Все це зроблено не просто так. Куала-Лумпур славиться величезним пасажиропотоком, його потрібно вміло розподілити і направити.

10. Ядін, Даочен, Китай

Він відкритий порівняно недавно, лише в 2013 році. Його вже називають найвищим пасажирським аеропортом світу. Висота 4411 метрів. Головна будівля нагадує літаючу тарілку, яка приземлилася десь в тибетських горах.

Підписуйтесь на оновлення блогу і читайте наші нові статті. До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb

Нові правила: як тепер провозити свій багаж і ручну поклажу в літаку з 5 листопада 2017 року