Привіт, дорогі мандрівники. Будівля, про яку піде мова, не потребує довгих уявлень. Тому скажемо коротко. Це Пізанська вежа. Поїхали.

Італія. Регіон Тоскана. Пізанська вежа або Torre pendente di Pisa – це частина Пізанського собору, стоїть в Італії, місті Піза на Площі чудес — Пьяцца деї Міраколі (Piazza dei Miracoli). Площа чудес є об’єктом світової культури і входить в список ЮНЕСКО.

Зміст статті

 • 1 Башта
 • 2 Будівництво
 • 3 Легенди і правда
 • 4 Екскурсія
 • 5 Дзвони
 • 6 Час роботи
 • 7 Скільки коштує
 • 8 Де зупинитися в Пізі
 • 9 Як дістатися
 • 10 Пізанська вежа на карті

Швидше за все, це ви і так знаєте, оскільки Пізанська башта придбала всесвітню популярність завдяки своєму незвичайному нахилу і… інженерної помилку. Похилих веж досить багато, навіть в самій Пізі. Чому ця стала зіркою? Зараз розповімо.

Башта

Будівля вежі стоїть позаду собору Санта-Марія Ассунта. І вважається третьою за хронологією зі знаменитих будівель Площі Чудес. Перші два – сам собор і баптистерій.

Нахилена вежа виявилася в ході будівництва, яке тривало кілька десятків років. З часом її нахил тільки збільшувався. Стабілізовано і навіть трохи скоректований він був у ХХ і ХХІ століттях. Тому поки не варто чекати моменту, коли впаде вежа.

Трохи сухих, але важливих цифр. Висота будівлі, як ви розумієте, залежить від того, яку сторону міряти.

 • По самій низькій стороні – висота вежі дорівнює 55,86 м
 • За високою — 56,7 м
 • Важить ця споруда 14 453 тонни.
 • На самий верх вежі ведуть 294 сходинки.

За своїми функціями вежа — дзвіниця Пізанського собору.

Разом з усім комплексом площі Чудес вона справила величезний вплив на італійське мистецтво. І такою чудовою компанією ці будівлі опинилися в списку ЮНЕСКО.

Будівництво

Історія падаючої вежі почалася з 1173 року. Тоді стартувало його будівництво за проектом Боннано Пізано. Велося воно в два етапи і в сумі тривало 200 років.

Тут ми хочемо приділити ще трохи уваги наболілого, тобто нахилу. Раніше вважалося, під ухилом вона завдяки задумом архітектора. Але згодом з’ясували, що вся справа була в помилку проектувальників.

Вони не врахували, що поєднання м’якої грунту і невеликого фундаменту призведе до нахилу після будівництва 3-го поверху.

У 1272 році Д. Сімоне намагався компенсувати нахил спеціальною конструкцією поверхів, але з цієї затії нічого не вийшло.

Як влаштована Пізанська вежа

Легенди і правда

Побудована крива вежа стала об’єктом захоплення з боку багатьох. І, само собою, з нею виявилися пов’язані найрізноманітніші легенди.

Одна з легенд пов’язана з архітектором вежі. Мабуть і в ті далекі часи не всі князі виконували свою частину угоди і могли «кинути» працівника. В усних переказах розповідається, що герцог, замовив архітектору будівництво вежі, вирішив після закінчення робіт не платити творцеві вежі. Тоді той підійшов до однієї з колон свого дітища, поклав на неї руку і сказав: «Іди за мною». В той момент вежа і нахилилася. Красива історія. Схоже герцога недолюблювали.

Друга, мабуть, найвідоміша з легенд — про Галілею, який скидав з вежі предмети різної маси.

Хід цих експериментів увійшов в багато підручників з фізики. Незважаючи на те, що вчений був жителем Пізи, деякі автори прийшли до висновку, що це, швидше за все, вигадка, т. к. Галілей у власних книгах не згадував нічого про цьому експерименті. Суперечки щодо того, правда це чи не зовсім, йдуть і зараз.

Ми впевнені, що Галілей проводив досліди саме тут. Під час підготовки до поїздки, в одній із затишних ЖЖшек ми натрапили на цікавий блог про Італії. На жаль, адресу я не пам’ятаю. Там жінка-автор щоденника призводила виписки з міської судової книги скарг. В якій збереглася цікава запис одного купця.

Він скаржився на якогось Галілея, з-за дослідів якого постраждав: з його слів було записано, що чоловік йшов по площі повз Пізанської вежі, коли на нього впало гарматне ядро, а потім ружейная куля. Чоловік встиг відскочити вбік, але впав і зламав каблук. Далі він просить покарати людину, який скидав предмети з вежі.

Там же наводився відповідь великого вченого, прочитавши який стає зрозуміло, що у нього були аутичні риси характеру. Він заявив, що проводив серйозні досліди, а розмовляти з людиною, яка не може відрізнити рушничну кулі від мушкетной, взагалі немає сенсу розмовляти. (Про кулі я можу помилятися, оскільки факт пам’ятаю, а от які кулі згадувалися призабула).

Екскурсія

Потрапити всередину Пізанського дива можуть далеко не всі. Наприклад, дітям до 8 років це заборонено, підліткам до 18 – можна, але тільки у супроводі батьків. Правила були введені після випадків падіння з дзвіниці через слизьке мармурової підлоги і відсутності огорож.

Якщо потрапити всередину не вдалося, можна насолодитися екзотичною зовнішністю цієї пам’ятки і послухати передзвін дзвонів.

Дзвони

Перший з них був відлитий в XIII столітті.

 • Його назва — Паскверечча (Pasquereccia), нота — соль-бемоль.
 • Другий дзвін носить назву Терца (Terza) являє ноту сі-дієз. (Назва дивне, оскільки сі-дієз це – до).
 • Ноту мі — маленький Веспруччо (Vespruccio)
 • До-дієз — Крочифиссо (Crocifisso)
 • Сіль — дзвін Даль Поцо (Dal Pozzo).
 • Останній був зруйнований під час війни і на його місці пізніше з’явився Ассунта (Assunta), нота сі.
 • Останнім на дзвіниці з’явився Сан Раньєрі (нота ре-дієз).

Послухати, як звучатимуть ці дзвони, можна кожен день опівдні.

Варто відзначити, що любителі вечірньої романтики можуть відвідати Пізанську вежу вночі. Така можливість доступна з 14 червня по 15 вересня.

Під час такого відвідування можна побачити панораму нічного Пізи з оглядового майданчика вежі.

До речі, мало хто знає, що Пізанська вежа – не єдине падаюче будівля в місті. Ще одна знаходиться на Via Santa Maria. Це дзвіниця церкви Святого Миколая.

Її нахил, правда, не так помітний, так як вона «притиснута» сусідніми будинками.

Є в Пізі і третє падаюче будова — дзвіниця церкви Святого Михайла з Ордену Босоногих. Знайти її можна в парку Пьядже.

Час роботи

Кожен день з 10:00 до 18:00

з 04.07 по 15.09 – також і вночі.

Скільки коштує

Ціна стандартного квитка 15€

Офіційний сайт: www.torredipisa.it

Де зупинитися в Пізі

Зараз багато варіантів житла в Пізі з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів і хостелів в Пізі

Як дістатися

Пізанська вежа стоїть на Piazza dei Miracoli. Дійти до Площі Чудес можна з залізничного вокзалу Pisa San Rossore. Йти хвилин 20. Знайти просто, хоча, коли ми йшли, покажчиків не бачили. Йшли по карті і запитували. У місті кожна дитина знає, де знаходиться Пізанська вежа.

На допомогу туристам ми склали простий італійський розмовник.

Адреса: Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI

Пізанська вежа на карті

Дякуємо за підписки на наш блог. До побачення!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку