Привіт друзі. Ми збираємося на невелику прогулянку по старому місту. Сьогодні наш пункт призначення Порохова Вежа в Празі. Старовинну споруду називають «перлиною» чеської архітектури. Це — пам’ятник культури, історична будівля і одна з оглядових майданчиків міста. Розглянемо всі скульптури та прикраси на ній. А потім пройдемо 186 ступенів, щоб з висоти помилуватися чудовим краєвидом на Стару Прагу, так що візьміть з собою фотоапарати.

Район Прага 1. Старо Місце. Звідси починаються багато туристичних маршрутів по місту. Тут же люблять призначати місце зустрічі гіди та екскурсоводи.

Зміст статті

 • 1 Вежа або ворота
 • 2 Історія
 • 3 Що всередині
 • 4 Час роботи:
 • 5 Скільки коштує
 • 6 Як дістатися
 • 7 Порохова вежа на карті

Вежа або ворота

Наш сьогоднішній пункт призначення Prašná brana, до речі, у перекладі з чеської це саме «вежа».Так і будемо її називати. Знаходиться пам’ятка на площі Республіки.

Домовитися про те, як же правильно називати це будова, поки не вдалося. Для кого-то Башта, а хтось вперто твердить «Порохові ворота». Ну що ж, якщо придивитися, можна побачити і перше, і друге. Та й зрозуміло, чому.

У XIII столітті тут стояла одна з 13 веж, що входять в оборонну систему міста. У вежі були ворота, що ведуть у місто (тому її і називали воротами), а дорога, що проходила через них називалася Королевської, тому що вела до королівського палацу.

Всього за 100 років вежа занепала і втратила свій привабливий вигляд. Її стали звати просто «Обдерті ворота». Цікаво, що ця назва фігурує в старих документах.

Зрозуміло, що на дорозі, що веде до королівського палацу нічого «обідраного» бути не може. Було вирішено терміново розпочати нове будівництво.

Нова будівля в стилі готика повинно було викликати повагу і захоплення у громадян. А, щоб воно відповідало королівським амбіціям вежу потрібно прикрасити скульптурами святих, королів і символами монаршої влади.

Історія

Будівництво почалося в 1475 році на місці старої башти XIII століття

Заклали фундамент, почали роботи, але на жаль, нестабільна ситуація, війни та фінансові проблеми королівства на довгі роки затягнули плани.

До того ж король переїхав в Празький Град і необхідність в красивому і значному символі влади відпала. З часом вежу навіть хотіли знести і зрівняти місце з землею. Але, на щастя для нас, у кого-то не дійшли руки, а може бути, просто про вежі на час забули.

У 18 сторіччі її почали використовувати для господарських потреб. Довгий час у будинку зберігали запаси пороху. Звідси і назва вежі — «порохова».

Будова грунтовно постраждало від прусських ядер в 1757 році під час Битви під Прагою. Скульптури довелося прибрати.

Тільки до 1878 році питання про реконструкцію Порохової вежі було порушено знову. Тепер вона представляла історичну цінність, а історична будівля вимагає особливого підходу.

До речі, перші зміни почалися за 55 років до рішення про відновлення пам’ятника, коли на Вежу помістили куранти.

Для роботи над новим образом Порохової вежі був найнятий архітектор Йозеф Моцкер. Він змінив зовнішній вигляд, надавши йому риси неоготики. За основу нового зовнішнього вигляду була взята Староміська мостова вежа на Карловому мосту.

Висота вежі 65 м. Гвинтові сходи з 186 сходинок (маленьким дітям буде складно за ним підніматися) веде на оглядовий майданчик на висоті 44 метри. Види звідти відкриваються красиві.

Годинник і старі прикраси зняли, архітектор додав нові скульптури релігійної тематики, фігури королівських осіб і архітекторів вежі.

Королі: Владислав II, Їржі з Подебра, Оттокар II, відомий реформатор Карл IV.

Архітектори: архітектор першої Башти (XIII століття) — Матей Рейсек. Фігура зі стрічкою, на якій латиною висічено звернення до Бога про прощення недостойних людей, що живуть у беззаконні.

Тут же, на західній стіні вежі, скульптурний портрет Йозефа Моцкера — архітектора другої башти.

Над баштовими воротами зображення лицаря з стрічкою. Він звертається до мешканців Праги з наказом жити чесно і бути порядними громадянами.

По чотирьох сторонах світла будівля великої вежі прикрашають невеликі шестиметрові башточки. Вікна, прикрашені вітражами романського стилю, виконаними майстрами XIX століття.

На даху вежі є графіті туристів зі всього світу. Є напис 1844 року і навіть 1821. Ми, правда їх не побачили. Але і свої його не залишили)

Зараз цю старовинну споруду називають «перлиною» чеської архітектури.

На початку XX століття, поряд з Пороховими Воротами збудували Громадський Будинок.

Тут проходили пишні бали, художники виставляли свої полотна. Один час у Громадському будинку засідав уряд. З Вежею Громадський будинок з’єднує невеликий місток.

Що всередині

Можливо, не всі знають, що Башта цікава не тільки зовні, але і всередині. Висота її 65 метром, 186 ступенів приведуть допитливого мандрівника на другий поверх. А там… А там відкрита панорама старого міста.

Види з Порохової Вежі

Ще ось такий вигляд

І такий вид

Щоб дістатися до оглядового майданчика, потрібно подолати вузьку гвинтові сходи з 1592 року. Вхід на другий поверх був відкритий порівняно недавно для відвідування. Натомість, ви побачите Прагу з нового ракурсу. Відмінне місце, щоб зробити фотографії міста.

Внутрішнє приміщення в романському стилі перетворено в невеликий музей «Королівський двір — життя в середньовічній Празі».

Особливий інтерес представляють старовинні віконні вітражі. В музеї знаходиться невелика колекція зброї, лицарських обладунків.

Цілий поверх відведений під старі прапори, герби Богемії, Сілезії, Моравії. Стеля спроектований у вигляді зірки з розбіжними променями. В центрі його буква W — данина пам’яті королю Владиславу.

У вежі регулярно проходять фотовиставки.

Що ще подивитися в Празі

Час роботи:

Подивитися Вежу можна в будь-який час, а ось музей працює за визначеним розкладом:

 • у березні та жовтні: з 10:00 до 20:00
 • з листопада по лютий: з 10:30 до 18:00
 • з квітня по вересень: з 10:30 до 22:00

Скільки коштує

 • Для дорослих 90 крон;
 • Для дітей і пенсіонерів 75 крон.

Як дістатися

 • на метро по жовтій лінії до станції Namesti Republiky (Площа революції)
 • на трамваї №№ 5, 8, 24, 26, 51, 54, 56, 91 до зупинки Náměstí Republiky

Станція метро, і зупинка трамвая знаходяться поруч. Вам потрібно пройти вперед в напрямку річки Влтави.

Порохова вежа на карті

Друзі, дякую що побували з нами на цій невеликій віртуальної прогулянці. Сподіваюся, вам сподобалося не менше, ніж нам. Якщо так — поділіться посиланням зі своїми друзями. До речі, ви можете в один клік підписатися на наші оновлення.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку