Привіт, наші дорогі читачі. Можливо, ви здивуєтеся, але на території Московської області є лише один природний заповідник. Він називається Приокско-терасний заповідник. Більш того, він також один з найбільших в Росії. Чим знамените ще це місце, ви дізнаєтеся далі.

Зміст статті

 • 1 Історія
 • 2 Флора
 • 3 Фауна
 • 4 Важливі завдання
 • 5 Інформація для відвідувачів
 • 6 Як дістатися
 • 7 Приокско-терасний заповідник на карті

Історія

Приокско-терасний біосферний заповідник знаходиться на березі Оки, про що ви вже, певно, здогадалися з назви, в Москві, районі Серпухово.

Він був створений до 1945 році. І спочатку він був одним з ділянок великого Московського заповідника. Пізніше кожна ділянка став самостійним, а ще пізніше вони були скасовані. Всі, крім Приокского. Так він виявився єдиним на всю Московську область.

Захід на Оці

До 1979 році він став біосферним а також отримав сертифікат ЮНЕСКО, який підтверджував, що ці землі включені у всесвітню мережу заповідників. Разом з цим розширилися завдання заповідника. Була створена станція моніторингу, в обов’язки якої входило спостереження за станом навколишнього середовища, тими забрудненнями, які потрапляють на територію, що охороняється.

Флора

Ну а тепер від історії пропонуємо вам неквапом перейти до мешканців і особливостям цього цікавого місця. Почнемо з флори. У це складно повірити, але тут налічується близько 960 видів рослин.

Ліси, липово-дубровые, а також складаються переважно з сосен, лип, ялинок, дубів, беріз і осик, займають 93% площі заповідника.

Горошок-кашубський

Мордовник

Крім уже перерахованих дерев на цій території ростуть рокитник, осока, дрік фарбувальний, брусниця, чорниця, багно болотний, шабельник та інші рослини. На перерахування всього різноманіття може піти дуже багато часу. Не будемо втомлювати вас.

Тюльпан Біберштейна

Особливо цінними вважаються рослини півдня заповідника, їх називають «окской флорою». Вона була відкрита професором МДУ Кауфманом. Тут ростуть представники флори більш характерні для північних лучних степів: ковила, полуниця, герань, вишня степова, рябчик руський та ін.

Фауна

Серед трав і дерев тут проживає 56 видів ссавців. Плюс ще два види – американський степовий бізон і зубр – живуть в розпліднику. І це ще не все! 139 видів птахів, 10 видів земноводних, 8 – риб і 5 видів плазунів. Наприклад, з птахів можна зустріти тетеруків, глухарів, рябчиків, осоедов, чорного шуліки. Більшість із тутешніх птахів перелітні. До речі, шість видів місцевих птахів занесені в Червону книгу.

Домінуюче положення серед тутешніх мешканців займають копитні. Їх чисельність для такої території вважається навіть занадто великий. Тут живуть лосі, олені, козулі, кабани. Також на особливому положенні об’єкта охорони тут знаходяться зубри. З метою відновлення цього виду в заповіднику було створено розплідник, який, треба сказати, чудово справляється зі своїм обов’язком.

Махаон

Гусениця-махаона

Лисиці, кроти, їжаки, білозубка, зайці, миші, пацюки, білки, єнотовидні собаки, бобри, ящірки, жаби – та кого тут тільки немає. Серед тварин також зустрічаються представники Червоної книги, наприклад, той же зубр.

У заповіднику також займаються відновленням популяції бобра і косулі, видів, винищених до початку XX століття.

Ще один напрямок роботи — вивчення комах і павуків. Половина видів павуки не плетуть мережі.

На відео: зубри, павуки і не тільки

Птахи 142 види птахів, 57 видів звірів, 625 видів метеликів

На відео: зимовий облік птахів

Важливі завдання

Ще однією важливою функцією заповідника є просвітництво. Воно ведеться через ЗМІ, різноманітні конференції для учнів шкіл. Велика робота проводиться також з тими, хто приходить сюди на екскурсію. Адже всі бажаючі можуть відвідати місцевий Музей природи, а також частина зубрового розплідника в супроводі екскурсоводів. Такі екскурсії супроводжуються лекціями про історію і сучасне життя заповідника. І проводяться вони кожен день.

Центральна садиба. Там знаходяться каси і музей

Крім того, всі бажаючі можуть допомогти навколишнього світу і цього містечка особливо, взявши участь у Волонтерському дні. Ви сприятимете благоустрою території заповідника, а за це для вас організують безкоштовну екскурсію.

Інформація для відвідувачів

Екскурсії проводяться щодня. Їх багато. Ціна їх коливається від 1000 до 300 рублів. Для груп вартість коливається від 4000 до 2000.

Інформація на офіційному сайті: www.pt-zapovednik.ru

Як дістатися

 • На авто потрібно їхати з Москви по Варшавському шосе на південь. Потім по Сімферопольському і згорнути за вказівником Серпухов/Данки. У Данки орієнтуйтеся по знаку Головна дорога, після моста через Сушку поверніть направо.
 • На електричці можна доїхати з Курського вокзалу до Серпухов. Потім на автобусах 31, 41 або 25.
  Адреса: Московська область, Серпуховський район, Данки

Приокско-терасний заповідник на карті

Друзі, відкривайте для себе нове разом з нами. Спасибі за ваші підписки. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку