Привіт, друзі! Сьогодні ми відвідаємо одне із самих атмосферних місць Праги район Мала Країна (Malá Strana). Він ніби зійшов зі старих кадрів кінофільму зі своїми казковими вуличками, унікальними парками і чудовими палацами в стилі бароко, ренесанс. У Малому Місті розташувалося безліч цікавих пам’яток, а це нас — туристів і приваблює.

Адміністративний округ Прага 1.

Зміст статті

 • 1 Історія району
 • 2 Що подивитися
 • 3 Легенди
 • 4 Як дістатися
 • 5 Район Мала Країна на карті

Район Мала Країна (Малий Місто) знаходиться на західному березі річки Влатвы біля підніжжя Празького Граду, тому потрапити в нього з Старого Граду можна по Карлову Мосту, пройшовши через Старомєстську і Малостранськую мостові вежі.

Історія району

Вже в першому тисячолітті нашої ери тут проходив торговий шлях і в самому його центрі знаходилося одне з поселень з торговими рядами. Пізніше воно об’єдналося з іншими, розташованими неподалік поселеннями.

У IX столітті почалося будівництво фортеці Празький Град.

Празький Град

А в 1257 році з легкої руки короля II Отокара шляхом злиття містечок і поселень з’явився Новий Місто. Це адміністративне об’єднання отримало королівські привілеї і нових жителів: в епоху середньовіччя район заселили німці та італійці. Так з’явився «Празький град малий».

Півтора сторіччя тому Карл IV почав перебудовувати і облаштовувати Прагу, мріючи перетворити своє місто у столицю Римської імперії.

Він розширив межі міста, побудувавши на Петршинском пагорбі нову оборонну систему. Стіна голоду або Хлібна стіна могла витримати будь-який натиск ворога. За легендою Карл IV залучив до її будівництва найбідніші верстви населення для того, щоб вони могли заробити прожиток собі і своїм сім’ям. Звідси така назва.

Види з пагорба Петршина

Гуситські війни принесли пожежі і масштабні руйнування в Малу Країну і розташовані неподалік Градчани. Місту довелося знову відбудовуватися.

Поступово в районі стали з’являтися палаци, що належали місцевої знаті. Їх архітектура змінювалася від раннього ренесансу до пізнього бароко.

У XX столітті вони прийшли в запустіння. Звичайні мешканці Праги стали заселяти покинуті замки.

Але до початку 90-х років розпочалася масштабна реставрація, і район придбав свій первозданний вигляд.

Що подивитися

Серце Малої Країни — Малостранську площу та костел Святого Миколая (Храм Святого Мікулаша) на ній.

З культових споруд варто подивитися:

 • Церква Діви Марії Переможної
 • Церква Діви Марії під ланцюгом
 • Храм Святого Йозефа
 • Костел святого Яна Хрестителя на Прадле
 • Костел Святого Фоми або Томаша.

Візитна картка району — одна з найстаріших вулиць міста — вулиця Нерудова, що сполучає Малу Країну і Празький Град з Островом Кампа і розташованим на ньому Музеєм сучасного мистецтва (Музей Кампа).

Марширують пінгвіни на острові Кампа

На території Малого Міста є цікаві незвичайні музеї:

 • Музей алхіміків і магів
 • Музей Франца Кафки
 • Музей примар і легенд
 • Музей КДБ в Празі

Любителі палацово-паркових комплексів можуть зайти в Штернбергський палац і прогулятися по Вояновым садам. Пройтися по лабіринту вузьких вуличок, оточуючих Велкопржеворскую і Мальтійську площі.

А з пагорба Петршин відкривається чудовий вид на Малий Місто, особливо якщо забратися на оглядовий майданчик Петршинской вежі.

Штернбергський палац — основне будівлі Національної галереї

Легенди

Про визначні пам’ятки Праги існує величезна кількість легенд, — місто завжди було в центрі таємничих подій. Ми розповімо вам лише найцікавіші з них.

 • Костел на Малостранськой площі

Це сама стара легенда і йдеться в ній про те, як перевозили в Прагу тіло князя Вацлава.

На місці майбутньої площі воли зупинились і не хотіли більше ступити ні кроку. Після невдалих спроб хоч якось зрушити колеса з місця місцеві жителі згадали про те, що покійний князь дуже любив справедливість.

Можливо, у в’язниці навпаки нудиться невинний в’язень — вирішили городяни. Тоді на ганок вивели трьох чоловіків, і тут, всім на подив, з одного з них ніби за помахом чарівної палички спали кайдани. Виявилося, що його схопили не розібравшись і він невинний, а за ґратами повинен сидіти його сусід.

В пам’ять про дивовижну подію і в честь справедливого князя Вацлава на цьому місці був побудований костел.

Костел Святого Миколая

 • Чортик з Нерудової вулиці

Прогулюючись по головній вулиці Малого Міста, будьте обережні! Можливо, саме вас вирішить налякати місцевий чортик — син вдови Карафиатовой, який, за словами місцевих жителів, був народжений від самого чорта, настільки його витівки були розгнузданими.

Одного разу на цього на голову зверху впала сумка. І з тих самих пір чортик з’являється в найнесподіваніших місцях вулиці, щоб насолити комусь із перехожих, а заодно і кинути в людини сумку.

Нерудова вулиця

 • Огрядний купець

Опівночі на Вальдштейнской вулиці з’являється приведення купця Ганьки. За життя Ганька був дуже багатий. Навіть у голодні роки у нього не переводилася сама різна їжа. Одного разу купець щільно повечеряв, випив вина, і тут до нього зайшов бідняк попросити хліба. Жадібний купець страшно розсердився і закричав, що готовий з’їсти ще одного гусака, але ділитися з бідолахою не буде. Тоді жебрак побажав йому «лопнути». Вірите — через кілька секунд Ганька лопнув,, як пузир.

З тих пір привид купця ходить вночі по площі і просить пригостити його хоча б крихтою хліба.

Як дістатися

 • На метро
  по лінії А і до станції Malostranská.
 • На трамваї
  №№ 12, 20, 22, 36, 57 і 91 до зупинки Malostranské náměstí.

Адреса: Мала-Страна 118 00 Прага-Прага 1, Чеська Республіка

Район Мала Країна на карті

До нових зустрічі. Підписуйтесь на розсилку блогу та діліться інформацією з друзями.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку