Привіт, друзі. Сьогодні ми розповімо що подивитися в Дрездені самостійно. Про визначні пам’ятки міста, оспіваного в німецькій літературі як «Флоренція на Ельбі», знаменитого унікальним зібранням живопису і безліччю пам’яток архітектури стилю бароко. В історії його пов’язують з катастрофою, безглуздим знищенням мирного населення і культурних цінностей. Місто, стертий з лиця землі і відновлений з попелу. Вже багато років місто відкритий для туристів та гостей.

Дрезден (Dresden) – місто Німеччини, адміністративний центр Саксонії. Розташований на річці Ельбі. У ньому дванадцять округів, поділених на райони. Центральна частина міста носить назву Altstadt або Старе місто. Цей район постраждав від килимових бомбардувань Другої світової війни, але зараз практично повністю відновлено.

Зміст статті

 • 1 З історії
 • 2 Музеї та галереї
 • 3 Релігійні будови
 • 4 Світська архітектура
 • 5 В єднанні з природою
 • 6 Де зупинитися в Дрездені
 • 7 Як дістатися до Дрездена
 • 8 Дрезден на карті

З історії

 • Вперше поселення під назвою Дрезден згадується у 1206 році в документі, пов’язаному з суперечкою між графом фон Доном і Майсеновской церквою з приводу територій. До речі, саме слово «Дрезден» має сербські коріння і походить від «Drežďany» («жителі заплавних лісів»).
 • Наступна згадка Дрездена, як міста, що відноситься вже до 1216 році.
 • Столицею Саксонії місто стало в 1547 році.
 • А найвищого розквіту досяг до XVIII століття. Це відбулося в часи Августа Сильного, який вміло керував Річчю Посполитою, з чого отримував колосальні доходи. Тоді на території Дрездена було побудовано багато нових будинків стилю бароко.
 • Але XVIII століття приніс місту і важкі часи. Окупація під час Семирічної війни, руйнування будівель, втрата Саксонією свого авторитету – все це, природно, позначилося на становищі міста. Його вплив на Європу знизився, проте, він і зараз — один з ключових міст Німеччини, великий культурний центр.
 • Друга світова війна — руйнування Дрездена.

Довоєнний Дрезден. Вид на замок через Цвінгер

Перші бомби були скинуті англійськими літаками 13 лютого 1945 року о 22 годині 14 хвилин.

14 лютого були нанесені нові повітряні удари. В результаті бомбардувань по черзі фугасными та запальними бомбами утворився гігантський вогненний смерч, температура в якій сягала 1500 °C. До 15 лютого «Флоренція на Ельбі» перетворилася в місто руїн.

Кінець війни, госпітальний місто, один з культурних символів Європи, величезну кількість жертв серед мирного населення «Флоренція на Ельбі», блискуча столиця Саксонського королівства, оспівана в картинах Беллотто. Все, що створювалося століттями, було стерто за кілька годин прицільного бомбометання.

«Дрезден» стало прозивним для безглуздого знищення мирного населення і культурних цінностей, також як назва «Хіросіма» стало прозивним для атомного апокаліпсису.

Ці події детально описані вижив тоді Куртом Воннегутом.

 • Після закінчення війни, все, що залишилося від палаців, церков та інших історично значущих будівель було ретельно описано, а потім вивезено з міста. Замість Дрездена зяяла дірка, рівний майданчик з натяками на вулиці. Поступово місце навколо центру міста було забудовано сучасними будівлями. Відновлення ж історичного центру зайняло майже півстоліття і триває досі.

Що ж архітекторам і проектувальникам вдалося відновити в Дрездені, а що було побудовано зовсім недавно? Чим цей німецький місто так приваблює туристів? Давайте спробуємо розібратися.

Вечірній Дрезден

Музеї та галереї

 • Почнемо з Дрезденської картинної галереї або, як її ще називають, Галереї старих майстрів.

Цей музей заснований в XVI столітті Фрідріхом Мудрим, але для відвідувачів його відкрили лише до кінця XIX століття. Йому не вдалося уникнути руйнувань під час війни. Частина зборів при цьому була вивезена, а частина, на жаль, загублена.

Зараз Дрезденська галерея — одне з найбільших зібрань живопису. Тіціан, Рафаель, Рембрант, Дюрер, Рубенс – і це далеко не всі великі творці, чиї роботи ви зможете тут побачити.

Галерея Старих Майстрів

 • Ще один музей Дрездена, який привертає до себе масу уваги – Збройова палата.

Вона являє собою колекцію парадного зброї, обмундирування, зброї. Початок цієї колекції поклав герцог Альбрехт Хоробрий. Власне, спочатку ніякої колекції не було, а було звичайне сховище обладунків. З часом воно переросло в колекцію дорогої зброї та обладунків для турнірів, ну і потім стало тим, чим є зараз.

 • Незвичайний, але не менш цікавий, ніж попередні, Німецький музей гігієни – ще один культурний «маяк» Німеччини.

Він був заснований в 1912 році Карлом Августом Лингнером, творцем першого ополіскувач для порожнини рота. У цьому музеї ви отримаєте масу відомостей з області анатомії, здорового харчування, догляду за собою.

 • А ось Музей транспорту, відкритий в 1956 році, розповість вам про історію транспортних засобів.

Зараз в ньому відкрито 6 експозицій, присвячених поїздів, водного транспорту, трамваїв, велосипедів, мотоциклів, автомобілів, авіації і моделей залізниць.

Німецький музей гігієни

Релігійні будови

Дрезден знаменитий не тільки музеями, але і архітектурою. Навряд чи знайдуться туристи, які, приїжджаючи в Дрезден, не планують побачити і відвідати Кафедральний собор або Хофкірхе.

 • Кафедральний собор (Хофкірхе)

Храм, розташований на березі річки, побудований в стилі бароко. Його величний фасад прикрашають 80 кам’яних статуй. А поруч з ним знаходиться не менш велична дзвіниця.

Вражає й інтер’єр храму, головні деталі якого – вишуканий вівтар і орган Зильберманна.

А ще на території цього храму спочивають 49 представників династії Веттинів.

Кафедральний собор Дрездена

 • Ще одна церква Дрездена, побудована в стилі бароко – Фрауенкірхе.

Будівля, які ми бачимо зараз, було побудовано після об’єднання Німеччини на місці руїн, що залишилися від оригінальної церкви. Сама назва Фрауенкірхе перекладається як церква Божої матері.

Світська архітектура

Від релігійних будівель давайте перейдемо до світських, наприклад, до численних палаців Дрездена.

 • Почнемо з Цвінгера – палацово-паркового комплексу, що складається з чотирьох будівель. Будівництво цього комплексу стартувало в 1709 році. Зараз у ньому перебувають Дрезденська картинна галерея, Фізико-математичний салон, Музей порцеляни, а територія навколо будівель радує око витонченими фонтанами і скульптурами.
 • Одним з найстаріших замків міста вважається Дрезденський замок-резиденція. Перша згадка про нього відноситься до XIII століття. Замок багато разів перебудовувався. Сучасні риси він придбав на початку ХХ століття. Зараз тут розташовується Грюнес Гевельбе або Зелені склепіння, колекція коштовностей, Гравюрний кабінет і Нумізматичний кабінет.
 • Цілих три замку, об’єднані єдиною назвою «Ельбські замки», знаходяться в районі Лошвиц. Зараз вони використовуються як ресторани, готелі, виставкові центри.
 • Є в Дрездені і оперний театр під назвою Опера Земпера, який також з легкістю можна назвати витвором архітектурного мистецтва. Тут проходили прем’єри багатьох опер Вагнера і Штрауса.

Опера Земпера Пам’ятник королю Йоганну

В єднанні з природою

Є тут також чарівні парки.

 • Великий парк або Гросер Гартен вважається найкрасивішим парком Дрездена. Гросер Гартен, займає 147 гектарів, був закладений в 1676 році. Зараз на його території розташовані Парковий театр, ляльковий театр, відкрита сцена, зоологічний і ботанічний сади.

Алея в природному парку Хайде. Дрезден

 • Стати ще ближче до природи ви зможете на території природного парку Дрезднер Хайде. Це місце розташоване всього в 15 хвилинах від центру Дрездена, але практично ніщо не нагадує про суєту міста. Тут можна прогулятися або зайнятися активним відпочинком, наприклад, на майданчику для скелелазіння.

Мотузковий парк у природному парку Хайде

 • У Дрезденської долині Ельби можна сповна насолодитися видами нескінченних заливних луків, терас, які раніше використовували для вирощування винограду і палацово-паркового комплексу Пільніц.

Дрезден – місто настільки різноманітний, що тут навіть знайшлося місце диву.

 • Міст Блакитне Диво перекинутий через Ельбу. Таку назву він отримав завдяки незвичайному кольору, а до розряду чудес його віднесли із-за незвичайної конструкції. Він навіть був одним із претендентів на звання «Символ інженерного мистецтва Німеччини».

Блакитне диво — міст через Ельбу.

Де зупинитися у Дрездені

Зараз багато варіантів житла в Дрездені з’явилося на сервісі AirBnb. Рекомендуємо пожити в Альтштадте. Це центр, головні пам’ятки поруч. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Ми жили в хостелі Cityherberge. Дуже сподобалося. Наш відгук про хостелі.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Дрездені

Як дістатися до Дрездена

З Берліна до Дрездена можна доїхати на автобусі Berlin Linien Bus. Ходить він часто. Щодня кожні 1,5-2 години.

Також між містами налагоджено залізничне сполучення. Майже всі потяги сюди відходять з Центрального вокзалу.

З Парижа, Праги та Відня можна приїхати в Дрезден на автобусі або поїзді.

По дорозі, до речі, радимо зазирнути у Мейсен.

Дрезден на карті

Яскравих вам подорожей. Підписуйтесь на наш блог. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка