Привіт, друзі. У житті кожного народу відбувалися важливі події, про яких країна зберігає спогади. Для нас такі події Бородинська битва, Куликовська битва, бою з татарськими ханами, битва під Москвою. Для чехів така подія битва на Білій горі (Bitva na Bílé Hoře).

Реконструкція битви проходить щорічно поблизу Праги на історичному місці Біла гора (Bílé Hoře). Присвячено бою між Протестанській і Католицької униями.

Реконструкція битви на Білій горі в 2016 р. проходитиме 17-18 вересня.

Сама битва відбулася 8 листопада 1620 року і стала переломним моментом в історії Чехії.

Зміст статті

  • 1 Що таке подієвий туризм
  • 2 Що сталося на Білій горі
  • 3 Як проходить реконструкція
  • 4 Як дістатися
  • 5 Біла гора на карті

Свій серйозний розповідь я буду супроводжувати фотографіями зі свята, щоб ви побачили: історія — не просто нецікаві книги, історія — це барвисте дійство. Навіть коли вона трагічна.

Що таке подієвий туризм

Захоплені люди збираються компаніями, об’єднуються в історичні клуби та створюють реконструкцію важливого епізоду нашої історії. Такі реконструкції схоже фестивалям, — яскраві, барвисті, цікаві. Завдяки їм ми відчуваємо себе народом, здатним на великі перемоги. А заодно і заповнюємо прогалини в знаннях історії)

Потрапити на таку реконструкцію під час подорожі — велика удача. Свята — можливість відчути дух народу, зрозуміти, чим він живе.

Є навіть особливий вид подорожей — подієвий туризм. У нього входять не тільки поїздки на Олімпіади і міжнародні спортивні змагання.

Нам цікаві фестивалі, карнавали, паради і особливі, збережені багатовіковою традицією свята — такі, як Свято П’ятипелюсткової троянди в Чеському Крумлові, Карнавал у Венеції, Октоберфест в Німеччині, Томатина в Іспанії, Битва апельсинів в Італії.

Битва при Білій горі відноситься до таких цікавих подій.

Що сталося на Білій горі

Крім того, що реконструкція знаменитого чеського битви — це свято і гучна ярмарок його супроводжує, цікаво зрозуміти, що ж відзначає народ, адже саме бій було програно.

Після нього Чехія втратила незалежність, почалися жорстокі репресії протестантів, насильницьке насаджування католицької віри, масова еміграція чехів з країни, на місце яких прийшли чужинці зі своїми чужими порядками і законами, чехи втратили дарованої їм свободи віросповідання і навіть рідної мови.

У театрах Праги грали австрійські трупи, не було жодної вистави рідною мовою.

Битва на Білій горі стало фактичним початком 30-річної війни. В ході якої центральна Європа втратила 1/3, а деякі історики кажуть, що 2/3 населення.

Жорстоке придушення Станового повстання, в пам’ять про якого на Староместской площі 27-ю хрестами позначено місце страти самих відважних громадян країни, які протестували проти позбавлення їх цивільних прав.

Станове повстання, про який ми в Росії так мало знаємо, — це ж одна з Європейських революцій, яка змінила свідомість громадян різних країн.

Що більше об’єднує народ — пригнічена революція і програне бій чи перемога?

Пам’ятник на Білій горі, присвячений битві.

Реконструкція битви на Білій горі — це свято несломленного духа чеського народу, пам’ять про те, яку ціну заплатили чехи за свою національну ідентичність.

Як проходить реконструкція

На фестивалі немає траурних процесій і промов. Зате ви зможете побачити:

Парадна хода армій, зібрали в себе бійців з більшості центрально-європейських країн. Чехи, німці, австрійці, італійці, іспанці, португальці, швейцарці — всі пройдуть у своїй формі під своїми прапорами.

Окремі бої у формі та зі зброєю тих часів.

Сама битва являє неймовірно яскраве дійство. За всю історію реконструкції жодна людина не постраждала.

Битву коментує історик. З його розповіді ви зможете дізнатися багато чого з того, що ми не вивчали в школі.

На святі виступають музиканти, фокусники.

На полі проходить ярмарок, горять багаття, а на рожні шипить і смажиться вепр, м’ясо якого можна скуштувати. (Вепр, природно, — не один на всіх).

Радимо включити в свою подорож по Чехії це невелике яскрава подорож у часі.

Зверніть увагу на білий будиночок у вигляді зірки, який видно на старих картинах битви. Це — мисливський будиночок ерцгерцога Фердинанда II Австрійського, а називається він літній палац «Зірка».

Побудований у 1555 році. Знаменитий тим, що є місцем сили. Брав участь в 30-річній війні і в битві при Білій горі. До нього ви можете підійти.

Інформація про реконструкції

Точні дати, програма заходу, як стати учасником та іншу корисну інформацію дивіться на сайті.

Як дістатися

На трамваях № 22 і 57 до кінцевої зупинки Bílá Hora.

Біла гора на карті

Бажаємо вам незабутніх подорожей і яскравих вражень. Не забувайте підписуватися на наш блог, будьте в курсі цікавих подій.

До нових зустрічей.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Головні різдвяні ярмарки Берліна 2017-2018 на карті, що спробувати з національної кухні

Найцікавіші фестивалі, міста і визначні пам’ятки італійського регіону Венето

Емілія-Романья – їжа, вино, сонце, море і головні визначні пам’ятки