Добрий день, дорогі поціновувачі романтики німецьких замків, овіяних легендарним духом лицарства. Ми хочемо розповісти вам про незвичайну і запам’ятовується замку. Він може подобатися або не подобатися, але навряд чи у вас вийде сплутати його з яким-небудь іншим. Шверинський замок прикрашає давнє місто Schwerin.

Шверинський замок знаходиться в місті Шверін, адміністративному центрі землі Мекленбург-Передня Померанія в Німеччині.

Зміст статті

 • 1 Асорті стилів
 • 2 Герцогське резиденція
 • 3 Серед замкових покоїв
 • 4 Поруч з замком
 • 5 Як добратися
 • 6 Час роботи
 • 7 Скільки коштує
 • 8 Де зупинитися в Шверині
 • 9 Шверинський замок на карті

Асорті стилів

Шверинський замок (ньому. Schweriner Schlos ) розташований на так званому палацовому острові і відділений від міста і палацового саду двома мостами.

Таким чином, перебуваючи серед історичного центру Шверін, замок займає відокремлене положення. Його оточують води двох озер: озера Шверинер-Зее і Бургзее.

З архітектурної точки зору Шверинський замок – прекрасний зразок еклектики, тобто змішування безлічі форм, напрямів і стилів, тому і привертає знавців архітектури. І звичайно, тут безліч простих цікавих туристів.

У середині XIX століття була еклектика самим модним напрямком європейської архітектури.

В образі цієї старовинної цитаделі ви знайдете елементи чи не всіх основних стилів, які так чи інакше використовувалися європейськими палацовими архітекторами: готики, бароко, класицизму, ренесансу.

При такій багатій різноманітності оформлення, творцям Шверинського замку вдалося уникнути стилістичних «нестиковок». Будова виглядає незвично, пишно, трохи казково. При цьому, численні елементи його екстер’єру прекрасно поєднуються один з одним, роблячи все будівля гармонійно завершеним.

Герцогська резиденція

Замок був зведений на місці давньої слов’янської фортеці Зюрин (Зверин) в 1845-1857 роках.

З самого початку він планувався як резиденція глави Мекленбургского будинку – давнього аристократичного роду, члени якого протягом майже тисячоліття правили Передній (Західної) Померанией.

Замовником яскравого і незвичайного палацу був великий герцог Фрідріх Франц II.

Для втілення свого замовлення герцог доручив архітектору Георгу Адольфу Деммлеру відправитися за натхненням в сусідні країни. Деммлер під час цієї своєрідної відрядження на власні очі зміг побачити знамениті замки Англії і Франції.

Особливо сильне враження на нього справила французька фортеця Шамбор, багато рис якої Деммлер використовував при будівництві Шверинського замку.

Чималий внесок у зовнішній вигляд будівлі вніс знаменитий німецький архітектор Готфрід Земпер. (В Дрездені за його проектом побудовано будівлі Цвінгера і Королівської опери, зараз вона називається Опера Земпера).

Завдяки талановитому архітекторові замок обзавівся значною 70-метровою баштою. А закінчив роботу над цим шедевром Фрідріх Август Штюлер, завдяки якому один з палацових фасадів прикрашає кінна статуя слов’янського князя Никлота – родоначальника Мекленбургского будинку.

Зараз у кількох приміщеннях замку веде свою роботу місцевий парламент, так званий лантаг, але більшість з 653 залів відкриті для відвідування.

Серед замкових покоїв

Численні вежі та куполи замку, що відбиваються у водах озера – це ще не все, чим може похвалитися пам’ятка. Інтер’єр численних залів палацу вражає не менше, ніж його архітектура.

Для туристичного відвідування відкриті покої, що колись належали герцогського роду. Тут виставлені музейні експонати, портрети членів Мекленбургского будинки, предмети мистецтва, речові свідоцтва епохи.

Проходячи по поверхах замку, починаєш частково уявляти собі, як саме жили німецькі аристократи XIX століття.

Окремої уваги заслуговує тронний зал, прикрашений колонами з каррарського мармуру і золотистими дверима.

Поруч з замком

Шверинський замок цікавий не тільки своєю архітектурою та інтер’єром. Як і більшість подібних палаців-фортець, він оточений парковим комплексом. Замковий сад створений за кращим англійським зразкам, тому таїть безліч романтичних і відокремлених місць: гротів, терас, гаїв.

На території Шверинського замку працює музей.

Тут можна побачити колекцію Майсенської порцеляни, живопису, зброї, предметів меблів.

Чи Любите ви пити каву з пиріжками чи ні, але ми радимо вам заглянути в цілих два кафе. Також окремої згадки заслуговує кафе. Одне з них знаходиться прямо в одному з замкових залів, а інше в оранжереї.

Навряд чи вам доведеться ще де-небудь посидіти за чашкою кави в такій історичній обстановці.

Як дістатися

 • На поїзді

З Гамбурга: на поїзді Regional Express (RE) або Intercity (IC). У другому випадку поїздка займе майже на годину менше часу.

З Ростока: тими ж поїздами.

У Гамбурзі і Ростоку знаходяться найближчі до Шверину міжнародні аеропорти.

З Берліна, Вісмара, Людвигслуста: на регіональних залізничних експресах.

 • На автобусі

В місті працює і автовокзал, але автосполучення тут розвинена набагато слабкіше, ніж залізничне.

 • На автомобілі

з Берліна і Гамбурга можна доїхати по автобану А24 (траса Е26), звернувши з нього на місцеву автотрасу B106.

А з боку Ростока або Любека потрібно їхати по трасі Е22, з’їхавши з неї на перетині на ту ж В106.

До самого замку можна доїхати на будь-якому міському автобусі або трамваї. Вийти на зупинці Марієнплац. Потім трохи пройтися по Шлоссштрассе до замку.

Час роботи

Замок відкритий для відвідування з 10 до 18 годин (з 15 жовтня по 14 квітня до 17 годин) у всі дні, крім понеділка. У святкові дні час роботи може змінюватися.

Скільки коштує

Вхід коштує 6 євро, дітям – безкоштовно.

Офіційний сайт: www.museum-schwerin.de

Адреса: Lennéstraße 1, 19053 Schwerin, Німеччина

Де зупинитися в Шверині

Зараз багато варіантів житла в Шверині з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Шверині

Шверинський замок на карті

Спасибі, що читаєте наш блог. Сподіваємося, що ви знайшли у нас не тільки цікаву, але і корисну інформацію. Підписуйтесь на оновлення блогу. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку