Привіт, любителі подорожей. Погодьтеся, — місця, з якими пов’язані цікаві легенди, здатні як магнітом притягти до себе мільйони туристів. У цій статті мова піде саме про такому місці. Про плато Сігірія на острові Шрі-Ланка. Це стародавнє місто і руїни королівського палацу, зведеного на вершині Левової скелі. З 1982 року комплекс Сігірія входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зміст статті

 • 1 Історія
 • 2 Минуле і сьогодення
 • 3 Час роботи
 • 4 Скільки коштує
 • 5 Як добратися
 • 6 Де зупинитися в Сигирии
 • 7 Сігірія на карті

Сігірія — величезний археологічний парк з озерами, садами, дорогами, вимощеними цеглою і вузькими звивистими стежками. То петляючи між скель, то звиваючись навколо давніх фонтанів, вони ведуть нас все вище і вище до Левової скелі, де давній цар висік у скелі свою неприступну цитадель і оточив замок ровами, щоб ніхто непомітно не підібрався до нього.

Левова скеля Сігірія

А щоб сторожа вночі охороняла правителя, для солдатів охорони видовбали невеликі уступи в стіні. Варто стражникові смежить повіки і він впаде у прірву.

Висота Левової скелі 370 метрів над рівнем моря і близько 170 метрів над навколишньою рівниною.

Скеля утворена в результаті виверження вулкана.

Чого боявся цар Касьяпа? Про це ви дізнаєтеся з легенди. А поки скажу, що приїхати в Сігірію можна зі сторони міст Дамбулла, Полоннарува і монастиря Пидурангала.

Цікаво, що недалеко від скелі знаходиться буддійський монастир Pidurangala Monastery. Він стояв до появи Міста в V столітті нашої ери, стоїть і зараз, коли від стародавньої столиці залишилися лише мальовничі руїни.

План Сигирии

Левова скеля — найефектніша частина Сигирии. Але спочатку вам потрібно пройти парк, за його тінистих доріжках повз численних басейнів — частини приголомшливою системи іригації. Мимо садів, посаджених ще за короля-засновника, уздовж стін, що оточують стародавнє місто.

Вид на місто (парк) зі скелі

В Сигирии дуже красиво. Ви можете подивитися наш фотозвіт і відгук про поїздку.

Історія

Сігірія, це місце ще називають «Левова скеля» – скельне плато, піднесене в самому центрі острова Шрі-Ланка. Історія цього місця настільки давня, що вже незрозуміло, де в ній правда, а де вигадка. Але свою розповідь ми почнемо саме з неї.

У V столітті в Анурадхапурі панував Дхатусен. При ньому держава процвітала. У нього було дві дружини, некрасива, але знатна а також красива, але низького походження.

А ще було у нього два сини і дочка. Він віддав свою єдину дочку заміж за командувача королівської кіннотою. Але вона не була щаслива заміжня, свекруха її ненавиділа. Більш того, Дхатусен одного разу побачив сліди побоїв на тілі дочки. У гніві він наказав спалити свекруха.

Головнокомандувач, бажаючи помститися, підмовив одного з синів правителя Касьяпу. Разом вони взяли Дхатусена в полон, піддали його тортурам, намагаючись дізнатися, де лежать царські скарби. Але той не сказав і був замурований у стіну греблі. Другий же принц, прагнучи уникнути такої долі, втік.

Касьяпа, злий принц, не був щасливий на захопленому престолі. Його мучила совість, та до того ж він боявся народної поговору. Тому він покинув свій палац і наказав побудувати для нього на плоскій вершині гори фортецю. А під горою розкинулося місто Сигирія, який довгий час залишався столицею.

Касьяпа — правитель Сигирии

Честолюбство царя-самозванця знайшло своє відображення в особливостях нового палацу. Ця фортеця була оточена вартовими постами, потрапити на її територію вершникам не представлялося можливим з-за рову з водою. Крім захисних споруд цар прагнув прикрасити своє житло.

Навколо Сигирии були висаджені безкраї сади зі ставками, фонтанами а також каналами.

Трон

Над зовнішнім величчю споруди працювали кращі цейлонські майстра.

Воно покликане було демонструвати багатство, силу правителя. Коли-то сходи, що веде до замку, проходила через кам’яну пащу лева, так звані Левові ворота.

Лев — символ влади, геральдичний звір держави і прикраса.

Тепер же від фігури лева залишилися лише лапи.

Левова скеля в Сигирии

Він зруйнувався, так само як зруйнувалася владу царя, коли під час бою з братом Моггалианом слон Касьяпа раптово повернув назад. Так цар утік, після чого покінчив з собою. Після його смерті на скелі розташовувався печерний буддійський монастир.

Минуле і сьогодення

Багато століть палац руйнувався в основному під впливом зовнішніх факторів, так само як зруйнувалося королівство Раджарат, про який тепер знають тільки історики.

Але частина палацу все ж збереглася. Навіть ці залишки колишньої величі здатні викликати захват, збити дихання у туристів.

Що ж ми бачимо? Ми бачимо, що південний і західний схили поділені на тераси. Тут розташовувалися приміщення для слуг і охорони правителя. Ступені західного схилу ведуть на скелю, проходячи поряд з печерою Афродіти.

Сходи в скелі

В іншій печері на стелі збереглася історія життя Касьяпа «в картинках».

Біля підніжжя скелі колись був розбитий Сад насолод з безліччю басейнів та фонтанів. Деякі з цих фонтанів діють зараз.

Ще одна споруда, яка пощадив час – Дзеркальна стіна.

Швидше за все, вона захищала прохід вздовж скелі. Майстри покрили цю стіну складним складом з вапна, гіпсу, меду, яєць та рисового лушпиння і відполірували її до дзеркального блиску. На ній можна було увічнити опис покоїв, красу дівчат-наложниць, багатство їхнього вбрання і багато іншого.

Старі записи до цих пір стоять на поверхні.

Руїни

Ще однією визначною пам’яткою Сигирии вважаються фрески, одні з найдавніших зразків місцевої живопису. Заради них сюди приїжджав сам Марко Поло.

Фрески збереглися, тому що були написані усередині приміщень. Художники для їх створення змішували рослинні компоненти різних кольорів.

Незвичайність їх ще і в тому, що на них намальовані напівоголені дівчата-наложниці в чудових вбраннях.

Сумно, але в реальному житті наложниць часто чекала незавидна доля. Неугодних Касьяп скидав в басейн.

Зберігся тронний зал, сам трон, на якому сидів жорстокий цар, і його басейн.

Час роботи

 • Кожен день з 7:00 – 17:30
 • Каса припиняє роботу за годину до закриття.

Скільки коштує

Вхід – 30 доларів.

Як дістатися

До Сигирии можна дістатися автобусом з Коломбо, Курунегалы і Дамбуллы. Вони ходять досить часто.

Ми приїхали на автобусі з Канді. Наш маршрут можна подивитися тут.

 • Якщо ж ви їдете з Канді. Вам спочатку потрібно буде доїхати до Дамбуллы. А там пересісти на інший автобус до Сигирии.
 • На автомобілі ж потрібно буде їхати по трасах А1 і А6.

Друзі, сподіваємося вас вразить це місце. Адже не дарма воно охороняється ЮНЕСКО і не даремно сюди приїжджає стільки туристів.

Де зупинитися в Сигирии

Зараз багато варіантів житла у Сігірі з’явилося на сервісі AirBnb. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Сигирии

Сігірія на карті

Бажаємо вам море нових вражень. До побачення.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка