Привіт, друзі. Старе єврейське кладовище в Празі оточене таємницями і легендами. Незважаючи на свою похмурість, це місце приваблює безліч туристів. Комусь цікаво побачити своїми очима історію найстарішого району, а хтось поспішає перевірити чутки і перекази, які зробили кладовище відомим на всю Європу.

Адміністративний округ Прага 1. Історичний район Старе Місце. Квартал йозефів або Єврейський квартал.

Зміст статті

 • 1 Історія
 • 2 Знамениті поховання та легенди
 • 3 Що подивитися поруч з кладовищем
 • 4
 • 5 Як добратися
 • 6 Кладовище на карті

Старе єврейське кладовище (židovský hřbitov) знаходиться на території кварталу Йозефів, починається вона від Широкої вулиці. Однією зі своїх сторін воно звернене до Музею декоративно-прикладного мистецтва. Неподалік від нього знаходиться Староновая синагога.

Квартал Йозефів, історичне фото

Історія

За деякими переказами, перші поховання на цьому місці виникли ще за князя Борживом I (приблизно 870 рік ), до того, як була заснована Прага. Але, ми з Галею дотримуємося більш реалістичною версії: поховання з’явилися тут до початку XV століття. Коли цей район старої Праги розширювався і було срыто старе кладовище, а на нове перенесли деякі поховання та безліч готичних надгробків.

Старе єврейське кладовище в Празі

Найстаріше надгробок стоїть на місці поховання Авігдора Кара і відноситься до 1439 році, найбільш пізніше встановлено над могилою Мойсея Бека.

На порівняно невеликій площі тут поховано близько 200 тисяч євреїв. Щоб не порушувати спокій похованих, що заборонено склепінням єврейських законів, поховання здійснювалися шарами, тому визначити точно дату першого поховання дуже складно.

Матеріалом для надгробків служив піщаник, пізніше – рожевий і білий мармур. На плиті висікали ім’я та професію померлого.

З 1975 року періодично проводяться роботи з реставрації надгробків з встановленням пам’ятних табличок у найбільш відомих з них.

Всі, хто приходять на кладовище можуть відвідати виставку у церемоніальному залі, присвячену церемонії іудейських похорону.

Знамениті поховання та легенди

На старому єврейському кладовищі знаходяться могили багатьох відомих людей. З іменами деяких пов’язані легенди.

 • Тут похований раббі Лев. Вважається, що саме він створив штучну людину, Голема.

Могила раббі Лева

Згідно з іншою легендою, на кладовищі панує хоч і спокій, але не вічний.

 • Один із мертвих кожну ніч залишає призначене йому місце. Цей чоловік народився на території єврейського гетто, але прийняв християнство і став капеланом. Однак до старості він згадав про своє коріння, про дівчину, яку колись любив і яка була похована на židovský hřbitov, і повернувся в лоно іудаїзму.

Тепер щоночі він встає з могили і йде до Влтаві. Там його чекає човен, якою править скелет. Разом вони пливуть до протилежного берега Влтави на Нове місце. Там померлий поспішає до собору святого Віта, сідає і грає на органі. Як тільки проб’є годину ночі, музика затихає, а органіст відправляється в зворотний шлях.

Тут поховані такі відомі люди як

 • Давид Ганс – рабин, астроном, письменник
 • Махараль з Праги – рабин, мислитель, учений
 • Йосип Дельмедиго – астроном, який підтримав Коперника
 • Легендарний Мордехай Майзел, народився у бідній родині. Розбагатів, став володарем «мейзеловых скарбів», постачав короля і його казну грошима. Багач, якого золото любило і само в руки пливло, раздавший все своє майно і пішов зі світу не маючи ні копійки.

У конспірологічній літературі це цвинтар вважається місцем зборів сіонських мудреців. Нібито саме тут були написані знамениті протоколи, які виявилися фальшивкою. Про це у своєму творі «Празьке кладовище» докладно писав Умберто Еко.

Ще рекомендуємо книгу оповідань письменника Лео Перуца «Ночі під кам’яним мостом». Події містичних історій відбуваються, як раз, в районі Йозефів і навіть на кладовищі.

Що подивитися поруч з кладовищем

Неподалік від židovský hřbitov знаходяться ще декілька визначних пам’яток міста. Староновая синагога, — найстарша синагога Праги, а також всієї Європи.

Поруч з нею знаходиться Єврейська ратуша, яка служила раніше адміністративним, культурним і освітнім центром гетто.

Час роботи

Можна відвідати кладовище

 • У листопаді — березні: з 9:00 до 16:30
 • У квітні — жовтні з 9:00 до 18:00

Вихідні: неділя, єврейські свята.

Як дістатися

 • На метро
  До станції Staroměstská.
 • На трамваї
  №№ 3, 14, 17, 24, 51, 52, 53, 54, 56 до зупинки Právnická fakulta

Адреса: Široká, 110 00 Praha, Чехія

Кладовище на карті

Друзі, підписуйтесь на наш блог, і подорожуйте. До швидких зустрічей.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку