Привіт, друзі. Староновая синагога в Празі вважається найстарішою пам’яткою празького гетто та найстарішою синагогою Європи. Звичайно, ми не могли обійти це будова стороною.

Адміністративний округ Прага 1. Історичний район Йозефів. Сам район невеликий і оточений іншим великим районом Старе Місце.

Зміст статті

 • 1 Священне місце
 • 2 Всередині будівлі
 • 3 Містичне створення
 • 4 Години роботи
 • 5 Скільки коштує
 • 6 Як дістатися
 • 7 Староновая синагога на карті

Історія Старонова синагоги (Staronová synagoga) почалася давним-давно. Тоді на правому березі Влтави знаходилося гетто, що складається з 30 будинків і молитовного будинку. Останній не міг вмістити всіх бажаючих, тому і було вирішено побудувати нову муровану синагогу.

Святе місце

Довго йшли суперечки про місце для нового будинку, поки на пагорбі випадково не були знайдені кілька каменів, що нагадують фундамент.

Згідно з переказами, це могли бути камені зруйнованого Єрусалимського храму. Так місце для будівлі стало очевидним.

Що стосується назви, тут є дві легенди. Згідно з однією, «Староновая» — це переклад словосполучення «Альт нті», що дослівно означає старо-нова. Таке ім’я вона отримала, коли на території міста стали будується нові синагоги.

За іншою версією, «Аль най» — це умови спорудження будівлі, згідно з яким знайдені на пагорбі камені повинні були бути обов’язково повернуті в Єрусалим.

Всередині будівлі

Увійти всередину молельного будинку можна через двері південного притвору, над якою красується зірка Давида.

Чоловіки тут обов’язково повинні надіти ярмулку.

Прямо навпроти входу знаходиться двері, ведуча в головний неф. Над дверима знаходиться тимпан – трикутне прикраса, декороване зображенням лози винограду.

Всіх, що входять і виходять з будівлі зустрічає одна фраза – цитата з одного з віршів книги Еклезіаста.

Під цитатою розташовані синагогальні годинники, які показують час трьох молитов.

Простір будівлі утворюють два нефа: північний і південний. Звід його спирається на два величезних восьмигранних стовпів, які, за легендою, нагадують стовпи Єрусалимського храму.

Згідно традиції, місця для чоловіків і жінок тут розташовуються окремо. Жінки сидять у зовнішній кімнаті з невеликими вікнами.

До речі, коли всередині будівлі було досить похмуро. Не сильно поліпшили ситуацію і дві розетки на вітражного стіні. Зараз же воно освітлено бронзовими люстрами XVII — XVIII століть.

Одним з головних елементів декору інтер’єру молельного будинку служить рослинний орнамент, створений майстрами різних шкіл і часів.

А ще тут ви побачите прапор, який був подарований празьким євреїв Фердинандом II, як знак подяки за допомогу в розгром шведів.

Містичне створення

За легендою, тут, на горищі рабин синагоги Юда бен Безалелем або рабин Лев створив Голема, глиняного велетня, покликаного охороняти єврейський народ.

Вважається, що тіло велетня спочиває там же. Є й легенда, підтверджує це: наче нацистський солдатів спробував піднятися на горище, але був там убитий Големом. Після цього горище закрили, сходи до нього прибрали. Місцеві гіди стверджують, що це тільки легенда. Але хто знає?

У XVIII столітті горище відвідав Эзехиель Ландау, тоді головний рабин в Празі. Перш ніж піднятися в таємничу кімнату він багато молився і пройшов спеціальний обряд очищення. Там він пробув усього кілька хвилин. Повернувшись і тремтячи від страху, він заборонив коли-небудь і кому-небудь підніматися туди знову.

Години роботи

 • Влітку з 9 ранку до 6 вечора
 • Взимку з 9 ранку до 5 вечора
 • П’ятниця: закривається за годину до виходу суботи
 • По суботах і в єврейські свята синагога закрита

Скільки коштує

 • Вхід на територію синагоги коштує 200 крон
 • Пільговий квиток 140 крон
 • Дітям до 6 років вхід вільний

Сайт: www.synagogue.cz

Як дістатися

 • На метро
  До станції Staroměstská.
 • На трамваї
  №№17, 53 до зупинки Právnická fakulta.

Неподалік від неї знаходиться Єврейська ратуша, повз яку ви точно не пройдете. Швидше за все, відразу вам в очі кинуться годинник на її фасаді, що йдуть у зворотному напрямку.

Староновая синагога на карті

Бажаємо вам безліч відкриттів в подорожах. Підписуйтесь на наш блог! До скорого.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку