Добрий день, друзі і читачі! Сьогодні ми разом вирушимо на Стрілецький острів в Празі. Тут знаходиться місце відпочинку — маленький, затишний парк. Він приваблює туристів і місцевих жителів. Мами з дітьми, закохані парочки, студенти стікаються сюди в будь-який час року. Влітку тут можна прогулятися по тінистих алеях, повалятися на траві або подивитися кіно під відкритим небом.

Адміністративний округ Прага 1. Межа історичних районів Старе Місце і Мала Країна.

Зміст статті

  • 1 Парк на маленькому острові
  • 2 Історичне минуле
  • 3 Що на острові сьогодні
  • 4 Як дістатися
  • 5 Стрілецький острів на карті

Біля острова давня історія. Колись король Карл IV подарував острів чеським стрільцям. Звідси і назва місця Střelecký ostrov.

Тут немає музеїв, водяних млинів і привидів, як на острові Кампа. Тут не залишилося стрільців і, практично, немає ніяких будівель. Це — просто парк на острові.

Парк на маленькому острові

Площа цього маленького шматочка суші між двох берегів Влтави всього 2,5 га. І тут працює літній кінотеатр. У літні вечори багато люблять приходити на Střelecký ostrov щоб подивитися кіно або просто посидіти на лавочці біля берега річки, подивитися на вечірні відблиски міста.

У парку росте багато видів дерев і різні дикі рослини. Сюди частенько підпливають качки і лебеді. Лебеді здоровущие і розпещені. Їжу не просять — відбирають. Дивно, що немає легенди про який-небудь митника з Малостранськой мостової вежі, який перетворився на лебедя і продовжує збирати данину по сей день.

Є така історія, нічим не підтверджена, що один з платанів посадив сам Карл IV. Кажуть також, що раніше тут красувалася табличка і всі знали, яке саме дерево було посаджено руками монарха. Але зараз вона безповоротно втрачена.

Історичне минуле

Ми не просто так вибрали острів місцем сьогоднішньої прогулянки. У нього велике історичне минуле. Вже в XII столітті були перші письмові згадки про це місце. Тоді єдиними власниками острови були чеські королі.

Зараз тут зона прогулянок і відпочинку, а в ті далекі часи на острові вирощувався особливий королівський хміль. Трохи пізніше острів був подарований стрільцям для тренувань і проведення змагань, тут розташовувалися стрільбища. Лучників, арбалетників змагалися у своїй нелегкій справі.

До речі, деякі змагання проходять на острові і донині.

Острів подарував стрільцям Карл IV, але монархам який змінив його, таке рішення довелося не до смаку. Довгий час точилися чвари, кому ж належить крихітний острівець.

Найголовніша складність — як сюди дістатися? У середні століття мостів ще не було, так що доводилося переплавляться на човнах. Магістрат заборонив стрільцям будувати власне судно, щоб вони не залежали від бажання-небажання приватних перевізників.

Якийсь час за островом закріпилося романтичну назву «Мала Венеція». Іноді його називали «Галявиною», або незрозумілих для нашого вуха словом «Васергоф». У народі він звався просто «Стржелак». Сьогодні ви теж можете почути від місцевих жителів це назва.

Що на острові сьогодні

Над островом проходить міст Легії. З нього можна спуститися вниз по сходах. Є ще альтернативний спосіб — ліфт. Цей спосіб набагато зручніше, адже в парку люблять гуляти мами з малюками, колясками.

Щороку тут проводиться один великий захід для всіх студентів: карнавал Майалес. Всю ніч на алеях парку танцюють, веселяться та забавляються безтурботні студенти. В кінці вибираються король і королева карнавалу.

З недавніх пір тут працює ресторан Стрілецький острів. Варто заглянути, якщо вам подобається традиційна чеська кухня. Відкривається гарний вид на річку, видно Національний театр.

Ми говорили про те, що на острові є кінотеатр і можна подивитися кіно. Ось вже 12 років брати Чадики влаштовують покази в літній час. Розклад сеансів ви знайдете поруч з кінотеатром.

Як дістатися

На трамваї: № 6, 9, 17, 18 ще можна на 22; 53, 57, 58, 59. Зупинка називається Národní divadlo

Адреса: Střelecký ostrov, Praha 1

Стрілецький острів на карті

Друзі! Спасибі вам, нам дуже приємно, що ви нас читаєте. В запасі ще безліч історій про подорожі. Поки що, давайте дружити через соціальні мережі і разом обговорювати подорожі. До нових зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку